Foorum
2011-05-30 11:52
Lugedes järjekordset nägelust-ärapanemist tahaks teada siinsete meeste arvamus daamist. Väljanägemine, käitumine-no kogu olemus. Kõik, mis kangastub teile selle sõnaga.
˅ näita rohkem ˅
2011-05-30 14:05
daam - mingi eneseimetlejast vanamoor, enamasti mehetu ja kõva kisakõri
˅ näita rohkem ˅
2011-05-30 16:00
mul tekkis selline küsimus: kas naine, kes mõistab asju ja räägib nendest pidevalt kahemõtteliselt, saab olla samal ajal daam või mitte? mul tekkis kahtlus
˅ näita rohkem ˅
2011-05-30 16:14
Aga kas sel ongi tähtsust? Sest viisakas mees kohtleb litsi nagu daami ja mats daami nagu litsi, seega vahet pole
Tegelikult on "daam" tiitel, mis viitab kõrgemasse seltskonda kuulumisele, aga ka seal on inimesi seinast-seina.
˅ näita rohkem ˅
2011-05-30 16:47
just, jfjm. arvan sama.
oleneb mehe kasvatusest. kui mehes endas puudub mingigi austus naiste (igasuguste naiste!) vastu, siis ei aita ka sellest, kui sa oled enda või kellegi arvates daam. kui ikka suhelda ei osata ja mehe enesehinnang on madal ja mees pole muidu endas kindel, siis ta proovib igas olekus naist alandada kellekski teiseks.

kui mehes on viisakust ning austust enda ja naiste vastu, siis ta ei rõhuta oma suhtumisega seda, kas naine on l....ts või mitte. kui ta on juba otsustanud selle l...tsiga suhelda ja temaga olemise eest maksta, siis ta on tegelikult ka võtnud selle naise kui l....tsi omaks ja peab ennast temaga olemise vääriliseks. või kuidas?
nii et kohelda sinna otsa naist veel kui eriti halvasti ja teda juurde alandada, sellega ta ainult rõhutab seda, et ta pole väärt olema mees.
ma arvan, et selline mees ei suuda ka naises ära tunda daami.
˅ näita rohkem ˅
2011-05-30 17:00
mis sa nüüd igas teemas hakkad seda austuse asja ketrama?

inimesega suheldakse täpselt sedapidi kuidas inimene ise teistega suhtleb. kui ise lähed teisi onnima siis saad alati vastu, ei aita su tiitel ega kõrgseltskonda kuulumine.

ma arvan et daam ei vigise ega virise
˅ näita rohkem ˅
2011-05-30 17:08
Litsi puhul on see alandus juba hinna sees Sellest see hind tulebki, moraalne kahju hüvitamine.
˅ näita rohkem ˅
2011-05-31 08:28
kiremorvar- kas sul mõni asjalik arvamus ka selles teemas on või sa ainult vigised ja virised praegu?
˅ näita rohkem ˅
2011-05-31 11:33
mine õue päike paistab muidu ainult alandad end siin
˅ näita rohkem ˅
2011-05-31 13:05
ära torise kogu aeg
˅ näita rohkem ˅
2011-05-31 19:01
Daam näeb elegantne välja, teab, mida tahab ja tal on oma arvamus.
˅ näita rohkem ˅
2011-05-31 22:31
Voh. Naised. Proovige seda eelmist postitust järgi ka teha. Ja ehk, siis isegi näete mõnda dsentelmeni!
˅ näita rohkem ˅
2011-06-01 02:24
Oleks raske kiremorvari väitega nõustuda , kuigi ka selliseid " daame " leidub
Tööalaselt puutusin kokku meie mõistes tõeliste daamidega ja seda need väärikad tõepoolest olid. Neid imetletakse ja austatakse, nad on elukogenud ja prestiižikad, mõjuvõimsad ja vankumatud, neis on miski, mida pole ei minus ega sinus. Nad on austuse välja teeninud ja neid mäletatakse nii tulevikus kui ka minevikust.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-01 10:50
Pushup - tsiteerin: neis on miski, mida pole ei minus ega sinus.
kellega sa räägid või kellest? või pidasid sa "sinu" all praegu silmas kõiki naisi, kes siin suhtlevad ja ehk ka ennast nt daamiks pidanud on?
aga muidu arvan peaaegu sama mis sina.
minu arvates "daam" ongi kohane natuke vanemale naisele. ehk siis seal al. 40ndad, 50ndad jne. mul on selline arvamus endal olnud. nii et see "elegants" on natuke laiem kui ainult väline olek
˅ näita rohkem ˅
2011-06-01 11:39
Utha, Sul on õigus, daamiks saadakse aastatega.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-02 09:18
korjasin üles veel mõned omadused daami kohta.
välisest väärikusest juba räägiti, aga paneks juurde: oskus käituda ka ebamugavas olukorras ja tulla sellest väärikalt välja. siseminie intelligents kindlasti. naine suure tähega. daam on olek, mitte väline mood.

ja teiseks tahaks „õiendada“ veel natuke. ma kohe ei saa nõustuda sellega, et mis tahes mehest saab korraliku daami juuresolekul kohe korralium mees. et hakatakse kohe teistmoodi käituma jne.
„käitumine“ ei ole eraldi olev asi. sul kas on seda oskust või pole.see soov peab tulema mehe sisemusest, nagu ka daamiks olek.
nii et kui mees otsib naises daami, siis ta peab ka ise olema valmis sellele vastavalt käituma ja olema, et naine tunneks temaga olles ennast ka daamina. see on omandatav muidugi, aga mitte korrapealt.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-02 09:46
Lugesin siin kasutaja veelturul iseloomustust daami kohta.
Daam näeb elegantne välja.......loomulikult, ja kindlasti elegantsem, kui naabrinaine.
Daam teab mida tahab......Kõike seda, mida head mehed enda naistele võimaldavad.
daamil on oma arvamus.........loogiline, sest teised on ju valearvamused.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-02 09:49
Utha, see viisakas käitumine on jah omandatav, aga siis jätkub seda vaid eitava vastuseni.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-02 10:00
et kuni eitava vastuseni daami poolt? sul on õiged tähelepanekud
ma arvan, et kui ikka meeldida tahetakse, siis võib ka kõige matslikum mats omandada endale kõige parema käitumise koos muuga ning samas unustada oma "teadmised" sama kiiresti siis, kui tema oskusi käitumises tema ootuste kohaselt ei tunnustata.
tee, mida teed, aga matsid jäävad matsideks.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-02 13:16
Utha: Just. Meie seas on vähe neid kelle kohta öelda " vot see on daam " Daamid kellega minul on olnud au suhelda / teenindada on meie mail tähelepanuväärseks saanud oma ilu, saavutuste ja positsioonide tõttu. Kusjuures kõige selle juures ei olnud nad kordagi kõrgid või üleolevad, minusse suhtuti alati soojalt ja sõbralikult
˅ näita rohkem ˅
2011-06-02 17:31
intelligentne inimene on paindlik ja kohanev suhtleja. miks nad peaksid siis üleolevalt suhtuma kellessegi?
˅ näita rohkem ˅
2011-06-02 18:54
Seda küll
˅ näita rohkem ˅
2011-06-02 21:32
jfjm, vaat Sina tood nüüd välja isehakanud daami, ehk mõrra omadused.
˅ näita rohkem ˅
2012-01-24 11:22
siin räägitakse küll daamiks olemisest, aga ma ei saa jätta küsimata: kas sa ise pead ennast härrasmeheks? on sind ka kunagi matsiks peetud?
˅ näita rohkem ˅
2012-01-24 11:35
Mis daamidest ja härradest saab rääkida, kui inimestel hing kibestunud ja esikohal ainult oma väike ego kui lause algab sõnadega "mina arvan, mina olen, mina tahan", siis sellise "daami" või "härra" koht on mõisatallis pingil, mitte häärberi ballisaalis
˅ näita rohkem ˅
2012-01-24 12:19
Kas vanaemal mees ka oli ehk mäletab see
˅ näita rohkem ˅
2012-01-24 12:24
valgusrannal, sa ei vastanud
˅ näita rohkem ˅
2012-01-24 12:43
ma tuletan sulle meelde, et sa rääkisid härralikkusest. kuidas see äkki nüüd teemas pole?
mind ei ole sul vaja rahustada. huvitas see, millise hinnangu sa endale ise annad. mina arvan, et sul tuleb jupike puudu, aga see on ainult minu arvamus. tolerantsust on sul ka vajaka.
rohkem ei pea sellel teemal diskuteerima.
˅ näita rohkem ˅
2012-01-24 12:50
tsiteerin: Daamilikkust ja härralikkust pole mõtet otsida, see kas on või ei ole, näitlemine sellel suunal ei anna tulemusi.
kui julged arvamust avaldada, siis peaksid ka taluma seda enda puhul.
kui tahad mind matsiks või mõrraks pidada, siis tee seda. ma ei solvu selle peale. ma ei ole selle tema suhtes kuigi tundlik.
˅ näita rohkem ˅
2012-01-24 13:11
Õigus, Utha.
Küsin omadelt tuttavatelt otse, mida nad minust arvavad, eriti sõbrannadelt. Olen mõningaid arvamusi enda kohta vahetevahel ikka kuulnud ka. Nii et päris pimeduses ei koba.
Siia teemasse kirjutasin umbisikulises vormis, tore, kui keegi ennast koheselt ära tundis.

Ja mida peale hakata Vähetundliku Naisega ? Foorum andke nõu!

Ja uue aasta alguse puhul hiina vanasõna: Et kõik Sinu soovid täituksid.
˅ näita rohkem ˅
2012-01-24 13:17
Seda Vähetundliku Naist huvitab juba haiglaselt prostiteema. Äkki on mingi kogemus olemas?
˅ näita rohkem ˅
2012-01-24 14:26
valgusrannal - sain aru, et umbisikulises. ei võtnud isiklikult ega võta ka edaspidi.
matsiks jne kutsumist pakkusin ma sulle ise. seda selle jaoks, kui see peaks sind meelitama. ega ma ju midagi valesti ei pakkunud või oli nii? daamiks sa mind kindlasti ei pea, naiseks vist ka mitte. ebanormaalne. pea mind kelleks tahad, see pole oluline.
andsin sulle ainult teada, et kui see nii oleks, siis see on ok. see ei sega mind.
˅ näita rohkem ˅
2012-01-24 14:28
laaden - mis mu huvis haiglast on?
˅ näita rohkem ˅
2012-01-24 15:00
Leid netist:
http://www.kullamaa.edu.ee/Uudised/Leht/Leht/Leht08/toelinedaam.html

Ja veel üks

http://naistekas.delfi.ee/ilumood/ilusnaine/naine-kas-sina-kannad-endas-toelise-daami-voorusi.d?id=62382718
˅ näita rohkem ˅
2012-01-24 19:54
Daam,,,,Mõtlesin et panen oma arvamuse kirja,,,See "neiuke" ei vääri daami nimetust isegi mitte 50a pärast,,,Aga minu arvates palju sõltub jutust..st-mis teksti sa suust välja ajad,,,Näiteks tooksin siin ühe foorumis osaleja,,,suht-algaja,,,paar korda postituse teinud,,aga sõnavara pani mind küll kulme kergitama,,,See neiuke võttis sõna teemal-miks noored neiud ennast müüvad,,,ja üsna,,mahlakalt,,,ei hakka nime ütlema,,kes teada tahab-lugegu teema läbi,,,Point on siis selles,et üks asi on foorumis arutelu,mis läheb tahes-tahtmata tuliseks kohati ja ka isiklikuks,,aga,,no võiks ju natukenegi sõnu valida,,,see oli lame ja matslik,,,
˅ näita rohkem ˅
2012-01-24 19:55
Daam,,,,Mõtlesin et panen oma arvamuse kirja,,,See "neiuke" ei vääri daami nimetust isegi mitte 50a pärast,,,Aga minu arvates palju sõltub jutust..st-mis teksti sa suust välja ajad,,,Näiteks tooksin siin ühe foorumis osaleja,,,suht-algaja,,,paar korda postituse teinud,,aga sõnavara pani mind küll kulme kergitama,,,See neiuke võttis sõna teemal-miks noored neiud ennast müüvad,,,ja üsna,,mahlakalt,,,ei hakka nime ütlema,,kes teada tahab-lugegu teema läbi,,,Point on siis selles,et üks asi on foorumis arutelu,mis läheb tahes-tahtmata tuliseks kohati ja ka isiklikuks,,aga,,no võiks ju natukenegi sõnu valida,,,see oli lame ja matslik,,, Daam nii ei käitu,,,Push ja Utha,,jne,,,ei ole küll veel vanuses,mida võiks daamiks nimetada,,,aga no sorry,,,mingi stiilsus ja viisakus on alati olemas,,,
˅ näita rohkem ˅
2012-01-25 12:41
Daamiks ei sünnita,vaid kasvatakse. Hea lastetuba on see, mis on daamiks kasvamise eelduseks. Tõsi ta on, et väga oluline on ka eneseväljendus oskus nii kõnes kui kirjas. Ilma ropendamiseta on võimalik samamoodi torgata ja teinekordveel valusamalt. Olen meelasplika väljatoodud kasutaja sõnavõtu osas ühel meelel. Sellise väljendusoskusega naisterahvas teeb häbi kogu naissoole. Hariduse võime me omandada aga haritusega peab siiski ise hakkama saama.
˅ näita rohkem ˅
2012-01-25 13:17
Palun kirjeldage: Daami tiitli kandidaadile omaseid kõneväljendusi. Daami vanus? Daami käitumismall.
˅ näita rohkem ˅
2012-01-25 15:56
Kui Tõeline Daam ropendab siis on seegi tema suust kuulduna Daamilik
˅ näita rohkem ˅
2012-01-25 16:10
Tõeline Daam oskab ka roppused osavalt ridade vahele peita, muutes nad kõrvu paitavaks poeesiaks
˅ näita rohkem ˅
2012-01-25 18:43
Nu kui kaugel olete selle daami looga?
Tahaks juba põhjapanevalt "ära panna" selle loo lõpuks.
˅ näita rohkem ˅
2012-01-25 19:23
Probleem selles, et Daami pole leitud ja keegi omaks ei võta
˅ näita rohkem ˅
2012-01-25 19:59
Daamiks tituleeriksin mina naisterahvast,,alates 50-ndast eluaastast,,,,Haritud,,,naiselik käitumine,,Seda vast ei oska seletadagi,,,pole veel sinna ikka jõudnud,,ja ei tea,kas minust seda "õiget" daami saakski,,Aga ehe näide oleks Ita Ever,,,Viisakalt vaimukas,,targa jutuga,,,vaoshoitud,,,,soliidselt riides,,,jne,,,
˅ näita rohkem ˅
2012-01-25 20:08
Kas daami või härrasmehe käitumismalli sisse käib ka teiste sildistamine ja kastidesse panek?
˅ näita rohkem ˅
2012-01-25 20:13
Ei, see välistab sildistamise ja kasti pakkimise
˅ näita rohkem ˅
2012-01-25 20:18
Huvitav, kust on siis tulnud see sildistamine "daam" ja "härrasmees"?
˅ näita rohkem ˅
2012-01-25 20:44
Need tiitlid omistatakse rüütliseisuse tähistamiseks...sir ja dame
˅ näita rohkem ˅
2012-01-25 20:47
daami või härrasmehe käitumismalli üks osa on kahtlemata ka oskus kedagi otseslt mitte hinnata või siis teiste sõnadegaskus ja hariTus teisi mitte sildistada ja kastidesse paigutada
˅ näita rohkem ˅
2012-01-26 00:34
No siin portaalis arvab nii mõnigi tavaline prost, et on seltsiDAAM!!!!!
˅ näita rohkem ˅
2012-01-26 01:07
Aga kõikse haigem selle asja juures on see, et just needsamd tiitlid tehti sildistamise ja teistest eristumise eesmärgil.
Et erineda tavalisest talumatsist. Loomulikult härrad ja daamid ja prouad ja preilid on parema haridusega ja teistsuguse (peenema kui talumats) käitumisega, sest neil oli raha ja võimalus koolis käimiseks. Muidugi see kõik on kehtiv ainult kristlikus ühiskonnas. Islamimaades on teised teemad.
Puhas teistest eristumise eesmärk ja teistele näpuga näitamine. TE OLETE MATSID. Mina olen tark teie olete lollid. Ähää ja sina oled lits ja sina oled tropp.

Tahate sellist idiootsust ülistada ja samastuda näpuga näitajateks?
Tahate veel daamid ja härrad olla?
Vat tuleb teile Tasuja ükspäev tõrvikuga uksetaha.
˅ näita rohkem ˅