Foorum
2012-02-03 11:22
http://www.doctormacro.com/Images/Hepburn,%20Audrey/Annex/Annex%20-%20Hepburn,%20Audrey%20(Breakfast%20at%20Tiffany's)_14.jpg
˅ näita rohkem ˅
2012-02-08 14:50
aga kuidas suhtuda sellesse, kui pisikesi plikakesi daamideks või leedideks kustustakse praegu on printsessiks kutsuda moekam, aga enne seda aega.
ma muide kantsin plikana (nii paariaastane olin siis) mingit huvitavat vanaaegset pitsilit tanu moodi asja ja kleidikest. vanemad korpulentsemad daamid olevat pidevalt ohkinud, kui mind vaatasid, et „nii ilus laps!“ ja tulnud katsuma
˅ näita rohkem ˅
2012-02-09 01:08
... enne seda kui moodi läksid printsessid kutsuti preili
˅ näita rohkem ˅
2012-02-09 11:37
jah, preilideks on ka kutsutud rahva suus on veel levinud “preilnad“, aga tundub, et seda kasutatakse rohkem halvustavalt.
ega see polegi oluline, kuidas last kutsutakse. pigem loeb see, millega keegi kodus harjunud on. kui vanemad on oma vanemate poolt ise nii suureks kasvatatud ja alustanud sellise käitumisega, siis pannakse arvatavasti ka laps nii käituma ja arendavad temas samasugust eneseteadvust. ja hea oleks, kui see ainult kleitide vahetamisega ei piirduks.
ma kahjuks ei tea enda suguseltsist kedagi, keda oleks nii treenitud selle pärast ma vist ei tea ka käitumisest midagi ei ole kuigi peen ja viisakas teistega jne
˅ näita rohkem ˅
2012-02-09 12:40
see on küll nii, et esmane kasvatus tuleb kodust kellele on kombed ja käitumine väga väikesest peale saanud elementaarseks, oskab olla viisakas. samas ei ole ka vajadusel puudu oskusest ebaviisakas olla, seda juba siis tahtlikult
˅ näita rohkem ˅
2012-02-09 13:21
oskus ebaviisakas olla Oskus olla sarkastiline vajadusel?
˅ näita rohkem ˅
2012-02-09 13:36
... ka sarkastiline kui vaja... ebaviisakas samuti
˅ näita rohkem ˅
2012-02-09 13:42
No kui ebaviisakas naine on daam, siis olete ta mitmekordsed daamid
˅ näita rohkem ˅
2012-02-09 13:45
aga loomulikult
˅ näita rohkem ˅
2012-02-09 13:51
õigem oleks loomalikult
˅ näita rohkem ˅
2012-02-09 13:58
kõik on suhteline
˅ näita rohkem ˅
2012-02-09 14:06
ma olen ennem tavaline krants uulitsa peal, aga ma olen vaba, kui kuldketiga mops kuskil sohva peal. mulle on vabadus oluline
˅ näita rohkem ˅
2012-02-10 05:29
Kas kraadiga doktor õpetas seda sulle
˅ näita rohkem ˅
2012-02-10 07:51
Loogiline ,kasvatuse küsimus ,kodus antakse mall ette kuidas on õige . Näiteks kui ema puudub ,siis kasvab Arabella .Tahaks ka daam olla aga etalon puudub . Isegi esileedi tambitakse kogu aeg maha . Keeruline
˅ näita rohkem ˅
2012-02-10 10:14
ta pole doktor ega mu arst, laadenibin. ja sulle ma ei pea aru andma oma tegudest.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-10 10:58
Utha,kas sina oled unistanud olla daam?
˅ näita rohkem ˅
2012-02-10 14:01
Daam.... üks osa ja mitte väike on kindlasti oskus austada iseennast ja ka teisi. Sisemine väärikus.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-10 15:30
Nimetage üks inimene, kes ennast ei austa?
˅ näita rohkem ˅
2012-02-10 22:18
Kui jälgida inimesi, siis leiab selliseid üksjagu
˅ näita rohkem ˅
2012-02-10 23:36
mariha. Aga oled sa küsinud nende käest seda? Seda arvad ainult SINA, et nad ei austa ennast. Sama võib ka sinukohta keegi teine sedasi arvata.
mariha kas sina austad ennast?
˅ näita rohkem ˅
2012-02-10 23:41
Jah, olen küsinud ja saanud ka vastused
Mind on õpetatud, et austa ise ennast, siis teevad seda ka teised, lihtne
˅ näita rohkem ˅
2012-02-10 23:50
mariha. kuidas sa ennast austad?
˅ näita rohkem ˅
2012-02-11 01:13
kuidas ennast austada?
lihtsaim tee selleks: oled sina ise ja ole sellest kogu aeg teadlik, natuke enesekontrolli st. aga mitte liigselt. liigselt pole enam hea.
sul peab olema kindel ettekujutus endast ja teistest ning muidugi piiride tundmine. tuleb mingid piirid endale kehtestada ja siis need ka teistele teatavaks teha. siis on alus austuse tekkimiseks olemas. see, kui neid teiste poolt tunnistatakse, ongi tunnistus austuse olemasolust. minu arust on see nii. ilma selleta ei saa mingeid suhteid tekkidagi. olulisim asi. ja enesehinnang peab ka kesmiselt hea olema.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-11 01:59
Ei see ei ole enda austamine. See mis sa Jupka kirjutasid on arvamus endast ja arvamus teistest.
Mis on enda austamine?
˅ näita rohkem ˅
2012-02-11 08:56
on ikka. miks sa arvad, et ei ole?
kas ma seletan halvasti.
olgu. kindla arvamuse omamine endast ja oma vajadustest (need on sulle eluks olulised asjad/tegevused, mida sa tahad endale saada/ise teha), sellest tulenev eneseteadlik tegutsemine ja sellega kaasnev kontroll ongi see eeldus enese austamiseks.
igal isikul on olemas mingisugunegi ettekujutus endast ja sellest, mida ta tahab. osadel on see selgem kui teistel, aga sina ainsana tead, kes sa oled. kui sa suudad oma olekuga ka teistele selle selgeks teha ja enda vajaduste eest seista, siis ongi sul eneseaustus olemas.
oskus seda teha ongi enese kehtestamine.
just enese kehtestamise oskus ning enda vajaduste teadvustamine ja nende rahuldamise oskus (nende rahuldamiseks on sulle vaja ju teisi isikuid) on enese austamise juures peamised.
kuidas siis need teised isikud muidu teavad ja tahavad sind austada, kui sa endast ei hooli? lased teistel endaga teha mida iganes. ei mingeid vajadusi ega printsiipe suhtlemises. puudub kindel moraal. isegi lapsed ei austa neid vanemaid, kes neile piire ei kehtesta ja pidevalt lastele nende tahtmistes vastu tulevad. neist saavad despoodid, kes edaspidi allutavadki teisi enda tahtele ja nendega arvestamata nende peal oma isiklikke vajadusi rahuldavad. mitte, et keegi peaks autoritaarse korra kehtestama, aga piirid on olulised. ka enda puhul.
kui sa sead enda vajadused teiste kaassuhtlejate omadest madalamale ja ei pea neid ise oluliseks ega soovi ka teistelt nende oluliseks pidamist, siis see ei ole enda kehtestamine. seega ennast ka ei austata. keegi surub endas mingid tungid või tahtmised alla. nt leitakse, et tahta midagi endale on egoism nt.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-11 09:08
Enese austamine, see tähendab enesega rahulolu. Kui ei tunta vajadust millegi muutmiseks või varjamiseks. Need kes püüavad paremad väljanäha, on madala enesehinnanguga ja seega puudub neil ka austus enese vastu.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-11 09:23
jah, jfjm, aga kui ma olengi nii kriitiline enda suhtes ja pidevalt rahulolematu ning tahan kogu aeg rohkemat, kuid samas mul on kindlalt paigas omad kriteerumid selle koha pealt, mida ma teen ja mida mitte, millised mu vajadused on jne, siis kas ma austan ennast vähem?
sinu viimasele väitele ma vastu ei vaidlekski. kui, siis ainult täiendaks. üks asi on püüd parem olla ja ennast ületada (piiride kontrollimine), teine asi on muutuda kellekski teiseks, kes sa tegelikul pole. tahta olla teistsugune pole halb, aga teesklemine on juba kuritegu enda vastu. või hm...aga mis siis, kui see on ka eneseaustuse hoidimise jaoks vajalik? tead, et ei suuda olla see või teine ja siis natuke aega oled teises rollis, et teiste lugupidamist saada. rahuldad mingeid vajadusi.. aga samas jah, enda austamisega on siis ikkagi halvasti. madal enesehinnang..
˅ näita rohkem ˅
2012-02-11 09:25
varjamine on rohkem seotud sellega, mida teised sinust arvavad. pelgad seda. kui hakkad enda olemust peitma, siis ei saa ka teistel sinu tegelikust olemusest aimu olla ja seega pole ka austust selle vastu.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-11 09:56
Mida rohkem sõltud sa teiste arvamusest, seda väiksem on sul austus enese vastu. Kui teistele meeldimine on tähtsam, kui isiklik rahulolu.
Tegelikult austad sa iseennast kõige rohkem siis, kui enesehinnang on nullis. Ei mõtle hästi, ega mõtle ka halvasti, sul on lihtsalt nii hea olla.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-11 11:34
Segane lugu selle enda austamisega.
Enesekehtestamine?
Endast hästi arvamine?
Endaga rahulolu?
Iseseisvus?

Minuarvates on enda austamine: Kui ei muutu kellekski teiseks, see kes sa tegelikult ei ole. Iseendale kahju tegemine. Näiteks teha midagi hambad ristist, sest kõik peavad seda heaks. Enesekriitika, nii heas kui halvas. Enda tegemiste kindlameelsus, ilma õigustusteta.

Ehk siis, kui näiteks ropendan ja halvustan kedagi, siis ikkagi on mul eneseaustus olemas Ja kui võtta arvesse ütlust, et asuta ennast, siis austavad mind ka teised, kas see mitte konfliktis ei ole? Mia ju jään iseendaks ja oman küiki neid tunnuseid sealjuures.
Seega on see ütlus pigem mingi käitumismalli tunnustega öeldud. Või siis on see enda austamine isiku enda piiridest ja isiku enda mättaotsast vaadatuna hinnang. Minu eneseaustuse piirid on ühesugused ja teisel teistsugused ja mõlemad saame teineteisele öelda, et sa ei austa ennast, kuigi samas on mõlemil see austus olemas.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-11 12:25
Parma, see tähendab vist seda, et ole selline, nagu oled, küll siis teised ka lepivad sellega.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-11 18:28
http://www.naine24.ee/735898/neli-lihtsat-sammu-enesekindluseni/
˅ näita rohkem ˅
2012-02-11 22:03
Aga mulle meeldib see rohkem
http://www.naine24.ee/549678/maski-kandes-tombame-ligi-valesid-inimesi/
˅ näita rohkem ˅
2012-02-12 11:52
jott. Aga mis neil teistel muud üle jääb, kui leppida sellega kes ma olen
Kas või lihtne on ju.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-12 20:28
Seda minagi, aga näe kardetakse. Ilmselt seda kolmandat varianti
˅ näita rohkem ˅
2012-10-20 15:59
viga on anda daamil oma käekott mehele kanda. esiteks on kole vaadata mingit tolkamit mehe õlul, Ja paljud teevad seda viga ju
˅ näita rohkem ˅
2012-10-20 18:01
ridikül on tolkam?
˅ näita rohkem ˅
2012-10-21 19:49
Ja muide aaronil ongi õigus! Elementaarsed etiketireeglid
Kuid kes ja milline siis on Daam? Et mul oma sõnadega seletamine võtaks liig kaua, siis kasutan ühe kena Daami abi:

Et olla daam, ma kannan kõrgeid kingi.
Kord nädalas üks daam teeb maniküüri.
Kord aastas on ta enda vastu aus.
Sa elad minus, kuid ei maksa üüri.
Siinkohal tuleb teha mõtlik paus.
Daam kasutab vaid valgeid taskurätte.
Täis saladusi on ta buduaar.
Siin avaned, kuid end ei anna kätte.
Me vahel pole muud kui vikerkaar.
Üks daam ei kerja. Tal on kõike küllalt,
ka siis, kui tahaks valust oiata.
Et olla daam, ma vaikima pean üllalt.
Kui plahvatan, siis ette hoiatan.
/Doris Kareva/
˅ näita rohkem ˅
2012-10-25 21:42
Daam vajab enda kõrvale härrat aga, kas neid ka võtta on.....
˅ näita rohkem ˅
2012-11-03 07:52
Daam on intelligentne, hea käitumisega ning arenenud maitsega naine.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-06 21:55
VR. Õige DAAMI rindu sa ei näegi kunagi.
Iha lehe DAAMID ja HÄRRASMEHED on kõigest e-daamid ja e-härrased. See on mingi klaas omaette. See teadus on veel alles avastamata.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-06 22:08
Parma, õige daami rindu võid sa näha küll, aga Virvatuli tahtis vist öelda, et daam ei unusta kunagi ära, et tal rinnad on.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-06 22:16
No jah, näeb aga.......
˅ näita rohkem ˅
2012-11-06 22:23
Parma, sul vist täna juhtmed sassis Või sattus pistik valesse pesasse
˅ näita rohkem ˅
2012-11-06 22:27
Biiizdikusse läks.

Tahtsin öelda, et daamil rinnad niisama pluusevahelt välja ei tolkne. Neid rindu näeb ainult valitud tegelased valitud kohas.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-10 09:21
Kübaraga...
˅ näita rohkem ˅
2013-01-18 04:06
Õige daam oskab mehel lipsu siduda ja ta kaela lipsu sees keerata!
˅ näita rohkem ˅
2013-02-16 12:19
jfjm, väga hästi öeldud
˅ näita rohkem ˅