Foorum
1
2
3
...
6
7
8
2014-05-29 13:33
ega haridus matsi riku
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 13:41
Minule üldiselt ei meeldi armastus. Toob ainult tobedusi. Tegelikult ma saan isegi aru, miks see naistele nii oluline tundub. Aga kui see oleks midagi tõesti tähtsat, siis ei tohiks liiga sageli mööda minna. Siis on ta ju täiesti võrreldav igasugu muude meeldivate asjadega, mis ka mööda lähevad.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 13:43
mulle ka ei meeldi külmnunud kartulid
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 13:45
Armumine möödub, armastus jääb. Loodetavasti mitte vihkamise kujul.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 13:46
aga eks rahval on 6igus - on öeldud, et armastusest vihkamiseni on vaid üks samm, samas ka vastupidi
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 13:52
Vihkamine on armastuse negatiivne poolus ja ego on see, mis määrab ära, kumb pool peale jääb.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 13:59
on olemas tunded ja emotsioonid. armastus on müsteerium- nii seletatakse seletamatut. kohati jääb agai selline mulje,et osad inimesed ei ole selle tundega üldse tuttavad. paljudel jookseb juhe kokku, nii juhtub alati,kui tahad seletada midagi,mida ei saa s6nadega seletada.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 14:16
Sirruke, ma ei kirjutanud ju, et haridus = intelligentsus! Ma kirjutasin, et mulle meeldivad haritud JA targad naised. Lisaks olid seal veel mõned omadussõnad.
Reeglina siiski on haritud inimene targem ja laiema silmaringiga kui harimatu. Kasvõi juba seetõttu, et haridus tähendab tavaliselt kokkupuudet ülikooliga, kus on keskmisest märksa rohkem tarku inimesi.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 14:26
brilla, vat siin astun sirru eest välja. haridus kui selline, ei ole mingi määrav näitaja. ka topeltk6rgharidusega mats jääb siiski vaid matsiks ja 3 klassi külakooliga intelligent jääb selleks alati. haridus ei ole muidugi kunagi takistuseks olnud ka oma silmaringi laiendamaks ja erinevate inimestega suhtluseks ega oma hinge eest hoolt kandmaks.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 14:29
Yandex, Sa eksid.
Tõsi, haritud inimene võib olla ebameeldiv. Tõsi, igasugune haridus ei tee targaks. Aga kohe kindlasti on keskmine kõrgharidusega inimene targem ja avarama silmaringiga kui keskmine harimatu inimene. Erandite olemasolu ei muuda reeglit kehtetuks.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 14:33
Mina olen tavaline keskharidusega inimene..Lugeda on mulle meeldinud niikaua, kui ma ennast mäletan ja tähed selgeks sain..Ma ei pea tsiteerima klassikuid kuskilt raamatust..Mulle meeldib just kirjutada minu enda mõtteid..Aga tundub et see vist näitab harimatust..Ikka tark raamat ette ja hakkan ka tsiteerima kuskilt või? Ma pigem loen luuletusi või kirjutan neid ise..Päris loll ma ikka ei ole, kui siin selle robotlauda süsteemi juba pea selgeks olen saanud..
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 14:36
ja muide teemaks oli siin armastus. kas nüüd on juba nii, et hariduse puudumisel on keelatud armastada?
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 14:43
Vist jah..Kui pole haridust, siis pole seda õigust vist..Või arvatakse et harimatu inimene ei tea armastusest midagi..
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 14:45
vähemalt ühe kaask6nelejaga kohvile minnes tuleks vist oma diplomid ette näidata, muidu ei ole temaga samal ajal kovikusse asja
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 14:50
Ma armastan ja mind armastatakse. Mulle meeldivad haritud, targad, laia silmaringiga, julged ja iseseisvad naised. Sellised on võrdväärsed partnerid ja nendega ei hakka igav.

Väga raskekujuline enesearmastus
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 14:53
Sirruke ja Yandex, lubage ma teen paar tähelepanekut (need võivad olla haavavad):

1) Hariduse puudumine põhjustab teis alaväärsuskomplekse. Ma ei kahtle selles, et te olete mõlemad kirjaoskajad ja keskmisest rohkem lugenud, aga praegu vastuvaidlemine ilmselgele faktile ei ole teistmoodi mõistetav. Natuke veel ja te hakkate kinnitama, et keskmine laevatäis kalevipoegasid on tunduvalt intelligentsem ja avarama silmaringiga seltskond kui ülikoolitäis professoreid.

2) Alaväärsuskomplekside suurim häda on see, et ta varem või hiljem näitab nende all kannatajat rumalamana kui see tegelikult on. See on seda tüüpi rumalus, mis sunnib ennast kaitsma olukordades, kus ei ole toimunud rünnakut või kus vaid riivamisi on puudutatud midagi, mis kompleksi all kannatajal sügaval hinges kriibib. Järgneb täiesti totter sõnasõda, tembeldamine ja absurdsete näidete toomine (a la armumiseks ka vast diplomit vaja).

Ja kogu see reaktsioon üheainsa igapäevaelust ilmselge näite vastu võitlemiseks?!
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 14:55
Kilowatt, Sa rebisid praegu kaks eraldi postitust kontekstist välja, kleepisid kokku ja luuletasid juurde järjekordse ärapanemise stiilis kommentaari. Miks?
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 14:57
härra l6hkamine, ole kena ja tee eraldi teema pealkirjaga haridus, eksole
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 14:58
See oli kokkuvõte. Mulle meeldib lühidalt. Poeesia selleks, et pussyt saada.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 14:59
Kas ainult ülikool näitab haridust?? Ok..Mina tean igatahes päris mitu haritud inimest, kellega ma ausalt ei julgeks seltskonnas olla..Ei julge poes koos käia, ei julge koos laeva peale ka minna..Ma pean tegema näo, et ma ei tunne seda inimest..Lihtsalt selleks, et ei osata käituda!! Kui ikka teatris olles su kõrval inimene täie häälega vahele röögib--no vaju või maa alla häbi pärast!! Ausalt--mõni Kalevipoeg on ka intelligentsem!
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:00
kilo, su eelmine postitus oli kui "rusik silmaauku" (2014-05-29 14:50:48 )
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:04
Sirruke, mismoodi Sa saad paljulugenuna nii valesti kogu aeg tekstist aru?

Kilowatt, siin ei ole mingit poeesiat. Esimene oli filosoofiline loogika, millest üks teine kasutaja kohe ka aru sai. Selle eesmärk oli näidata, et armastus on olemas. Teine oli kommentaar jfjm'i kommentaari kohta.

Ja mina ei pea uut teemat tegema. Sirruke tundis end haavatuna, sest kõrgharidusest tuli juttu. Peale seda keeras haridusteemaiseks vaidlemiseks, ehkki see tundub suht lootusetu olevat.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:04
yandex--ma sama meelt
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:05
Ega haridus selles süüdi ole, et mõnel ego haige.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:07
siin ei ole poeesiat aga ma kohe panen siia oma viimase omaloomingu mis sündis kunai mu hotmail postlastis ja sai saadetud ühele adressaadile koos t6lkega. hiljuti soprasin oma vanades asjades ja leidsin selle.

Ei kasutanud loitsu ega nõidust,
ei kaselehtedeltki küsinud ma nõu
kui tulin Sinu juurde kuulama Su õigust
ning ootusärevusest pulbitsemas põu.

Su kaunid silmad lummasid mu meeled,
Su puudutustest nahale jäi jälg.
Me tundsime kui pingul olid tundekeeled,
meil teineteise järgi oli nälg.

Me vahel paljud maa ja meremiilid
ning kokku kuigi tihti me ei saa.
Sind hoian südames nii hellalt just kui soovid
ning unistustes olematuks jääb me vahemaa.

Palun ära karda, et unustan Sind ma,
palun ära karda, et Sa pole küllalt hea.
Ma teeksin kõik, et usuksid Sa mind,
mu süda kuulub Sulle, ei muretsema pea.

Ma sulen silmad, näen Su lahkeid silmi,
tunnen Sinu õrna sooja lähedust...
kuid siis ärgates näen hommikusi Tartu vihmapilvi
ning mõistan hästi meie suhte (läbisaamise) tähendust.

31.07.11. 19:30
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:07
brilla, aga sina tõid oma arvamuse, nagu vaid haritud inimene oskaks armastada..Ja mina ei tunne end haavatuna, et mul pole kõrgharidust..Ma tunnen just end nii hästi, sest ma tean mis on armastus ja ma tean et olen nii mõnestki kõrgharidusega inimesest targem!
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:08
Kustkohast, Sirruke, Sa praegu mu suhu sellise arvamuse leidsid?
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:10
Ma pole täna siin õige arvamuste avaldaja oma paha tujuga..Peab tööle minema, seal natuke rahunen maha
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:20
Poeesia selleks, et pussyt saada. See on su sisu. Mitte üks või kaks lauset, mille välja kirjutad.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:22
Ei te mitmekümmnes teema see siin armastusest on juba aga:
Armastus on mitmete tunnete kogumi koondnimetus, mis leab aset mitmete elusolendite vahel.
Ka loomadel on armastus olemas.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:23
Ma ei ole ihas selleks, et naisi saada. Ma ei ole selle konto omamise ajal mite kellegagi siit isegi kohtunud, ehkki võimalusi on mitu olnud. Mis mõttega siis õhust väiteid võtta?
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:27
Kui siin lugeda ankeete, kus täpselt kirjas, millist meest-naist otsitakse, siis kaldun arvama, et armastust küll ei leita. Sest armastus on nii isepäine tegelane, et tuleb kunas ise tahab ja ei hooli ettekirjutustest. Küll aga võivad need ettekirjutused armastuse tappa.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:28
Ma liigun ka korraks teemasse tagasi ja vastan alustaja poolt toodud küsimused ära:

kui oluline see kellegi jaoks on?
Minu jaoks suhteliselt oluline. Samas ma tõmban üsna selge vahe armastuse ja seksi ning armastuse ja kooselu vahele. Need ei välista muidugi üksteist, kaugel sellest, aga ei seks ega kooselu ei eelda armastuse olemasolu.

mida see sõna või mõiste teie jaoks üldse tähendab?
Armastus on tunne, kus oled valmis rohkem andma kui saama. Kus kellegagi on hea seetõttu, et temaga on hea. Ehk siis armastus ei eelda ega ka vaja selgitust.

ja kas see üldse tänapäeval mingit rolli mängib?
See on üks neid asju, mida igatsetakse ja mis muutub üha haruldasemaks. Paljud unistavad, vähesed praktiseerivad.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:35
Jeerum. Segi aetakse IQ ja EQ, harudus ja haritus, tarkus ja intelligentsus.
Ja siis on jama, et üksteisest aru ei saada.
Lõppude lõpuks on teil kõigil õigus, ausõna, ilma naljata.
(Välja arvatud need kohad, kus foorumikaaslasi paika pannakse, andke andeks)
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 15:40
Jääpurikas, tule mulle kaissu. Küll sa sulad, mul juba kolmandat päeva palavik
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 16:00
Ma vää?
Ei taha vanainimese kopsupõletikuni külmetamise pattu oma hingele võtta, pärast too veel lilli ja värki... kustkohast...
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 16:17
Ega umbrohi hävine
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 16:19
No siis ei võta sind palavik ka, eksole
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 16:23
Ei ta võta, aga tahaks inimese tunnet tagasi
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 16:28
Usun, vabandust julma nokkimise pärast.
Kas ''varesele valu, harakale haigus, mustale linnule muu tõbi, jfjm saab terveks!'' aitaks?
Ma igatahes lasin loitsu lendu, hullemaks ikka ei tee

Ja kõigile kõrvaltkiibitsejatele: see jutt on ''armastuse'' teemas puhtjuhuslikult, süüdistage jfjm-i palavikku!!!
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 16:59
Ma ei tahtnud selle küsimuse juurde tagasi tulla, aga ei saa mitte vaiki olla:

Ylikylm, mis vahe on tarkusel ja intelligentsusel?
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 17:23
Tarkust annab õppida, intelligents on kaasasündinud?
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 17:43
Armastus justnimelt ei jää kestma. Kestab mõnevõrra kauem kui armumine, kuid pikapeale läheb mööda, vähemalt väga paljude puhul paistab. Tunded tunneteks, kui kõvaks läheb, on ka hea tunne. Kui keegi naeratab, on ilus. Suuskadega mäest alla kimada on hea. Teistele anda, kinkida ja olla toeks on ülim. Aga miks selline sõnulseletamatu asi, kuskilt taevaisalt tulev korraldus, või mis see armatus on, mis selles ikka nii olulist on? Miks ma peaks sellele alluma? Kui peaminister annaks korralduse, ma saaks palju paremini aru, mis see on ja mida teha tuleks.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 17:45
Janne vastas ära.
Intelligents on anne õpitud tarkust kasutada.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 18:10
Ehk kui inglise keelde tõlkida, siis tarkus = knowledge ja intelligents = intelligence?

Kas te teate päriselus paljusid inimesi, kes knowledge'it tarkuseks nimetavad? Mina ei tea kedagi. Samuti ei tea ma eriti üldse inimesi, kel on massiivselt teadmisi, aga puudub igasugune oskus neid kasutada.

Eelnevalt rääkisid paar naist ikkagi haridusest kui paberist. Vormilisest haridusest. Seda on üha sagedamini, tõsi. Aga see ei eelda ei knowledge'it ega intelligence'i.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 18:15
Võimalik, et tõesti oleks arusaadavam kui valem pigem sel moel paika panna, et tarkus=inteligents+teadmised.

No ega ma ise ju ka mingi tarkpea pole, läks sassi, noh... pane vähemalt kolm välja, pliis..
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 18:23
Ehh, mina pole mingi hindaja. Lihtsalt hirmus palju tekib siin foorumis mingist sõnavalikust lähtuvat ärapanemist. Lumepallike kasvab nii kiiresti, et ei jõua isegi lõunat söömas käia, kui juba süütust arvamusavaldusest on saanud edevuse ning Å¡ovinismiga vürtsitatud isamaareetmine.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 18:27
Intelligentsus tähendab eesti keeli arukust ehk mõtlemisvõimet. Aga on hulgi kõikvõimalike tegureid, mis seda mõtlemisvõimet võivad mõjutada.
Kõige ohtlikumatel kurjategijatel võib olla väga kõrge IQ aga seda mõjutab tugev ego ja saamahimu.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 18:29
kurjam, ma düsgraaf, vabandan.

"intelligentsuse kohapealt tsiteeriksin meelsasti jfjm'i mõned teemad allpoolt: "Ainult loll teab kõike". ja nii ongi."

II parandatud trükk.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-29 18:30
Häh, ma oma ''kõigil on õigus''-kommentaariga seda lumepalli sulatada proovisingi ja mis juhtus? Peaaegu oleks nurka pandud
˅ näita rohkem ˅
1
2
3
...
6
7
8