Foorum
1
2
2014-04-27 21:58
Mis te noored sellest arvate? Püüame kõrvale jätta ühelt poolt "homofoobia", aga ka homode "egotripi".
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 22:06
Täiesti loomulik, andsime toetuse edasi meie piirkonnast pärit rahvaesindajatele, kes pooldavad seaduse vastuvõtmist. Tegemist ON sooneutraalse seadusega
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 22:14
kui inimesed ilma seaduseta oma kooselu reguleerida ei oska, ei pea nad koos elamagi. elagu süvenev õpitud abitus.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 22:17
Kui kaks inimest elavad ja majandavad koos, siis peab olema ka kuidagi võimalik nende varalisi suhteid seaduslikult registreerida.
Abielu, kui selline jäägu ikka heteroseksuaalseks järglasi tootvaks ettevõtmiseks.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 22:22
Ausalt öeldes mina ka arueitaipa, miks kurat seda nüüd vaja oli?!?!?? Milleks peab kõike dubleerima?!?!? Ka siiani oli ja on ka edasi sellised võimalused ja variandid nagu testament, volitus, kinkelepingud jne............ ja no kurat kes teil kooselajatel siis abielluda keelanud on?!??!!? Ema ei luba või?!!? Johhhhhaidiiiiiiiiiii!
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 22:25
mina olen luukeraga nõus..Saab ju abielluda...
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 22:29
tegemist on järjekordse seadusega populaarsuse pärast, ettevalmistus tulevaaastasteks valimisteks. eks see "vahevalitsus" üks paras kirbutsirkus olegi.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 22:37
No kurat mina mõtlen ka, et kui naine ikka juba sedavõrd meeldib, et temaga lapsi saada kõlbab, siis võiks ka oma lapse emale kinkida selle ilusa päeva/tähtpäeva, kus ta saab tunda end maailma kõige erilisemana, ehk siis abielluge. Milline naine ei tahaks kord elus olla pruut!
.............tahtsin veelkord öelda, et ka siiani oli ju olemas erinevaid võimalusi, kuidas oma pereliikmeid sotsiaalselt kaitsta, kui selleks vaid soovi ja viitsimist oli.
...........arvan, et see uus variant on selline poolkõva asi. See on kuidagi arusaamatu miks lastega kooselavas peres inimesed abielluda ei julge?!?!?? ............ehk siis ütled oma laste emale, et naiseks Sa mulle ei kõlba mingil juhul, abiellumisest võid vaid unistada aga süüa vaarita endiselt ja keppi tahan pärast ka!!!!
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 22:40
Jf--ma majandaks koos mehega ka nii, et ikka tshekid ja puha...Eks lahkuminnes jagame ise oma varandust..Pole vaja mul notaritele maksta..Igatahes mina olen rahul, et mu laps abiellub, mitte ei sõlmi kuskil notaris mingit tobedat kooselutehingut!
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 22:44
nu tundub, et notarite tööpõld hakkab kokkukuivama, vaja lisatööd juurutada lihtsalt.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 22:49
Lahe, lähen registreerin siis kooselu Lambaga!!!
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 22:51
Sirruke, minuteada võib vist ka notar abielu registreerida
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 22:54
Võib, võib ka notar, kirikuõpetaja võib ja Rooma Paavst võib ka, kui jutule pääsed!
.........ah savi see registreerimine, peaasi et pidu vähemalt 100. inimesele saaks!!
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 22:56
Jf--võib vast jah, aga see pole see! Kui 2 inimest on teineteist leidnud ja tahavad koos oma elu jagada--siis nad abielluvad! Jube on tegelikult, kui mees teeks ettepaneku mingi vara pärast notarile minna ja vormistada kooselu...mina jätaks selle mehe kus seda ja teist! Minu arust näitab see juba ette seda lahkumineku hirmu ja hirmu pärast ka see tuleb..
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 23:15
Sirruke, notar võib registreerida abielu ka ilma varalise lepinguta.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 23:22
Ok..Ju ma olen praegu selle koha pealt natuke tundlik..või elevil..Oma lapse abiellumine ees...Päris abiellumine ja seda peale 10 aastast tutvust ja õnneks veel ka lasteta Aga kui keegi lastest teataks, et ta abiellus notari juures--see ei tekitaks minus küll mingit elevust..See oleks umbes sama, mis korra poes piima järel käia
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 23:39
Notar on kõvem tegija, kui perekonnaseisu ametnik. Paljude muude õiguste hulgas on tal ka õigus oma allkirjaga kinnitada abiellujate jah sõna. Vaid see on oluline, kõik muu on vaid butafooria, mida igaüks kujundab vastavalt oma maitsele.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 23:43
Paraku just see butafooria inimeste jaoks selle päeva nii eriliseks ja meeldejäävaks teebki!!!! ................on juhuseid, kus mõni külaline ka ei mäleta sellest päevast suurt midagi..............
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 23:47
Olgu see notar kuitahes kõva tegija..Abiellutakse ju siiski armastuse pärast, mitte pole notari juures oma varanduse paika panemine..Tundeinimesed ikka abielluvad valges kleidis ja pruudilooris..Need materialistid, kes omale süllekukkunud pärandusest ilma kardavad jääda--need las sõlmivad oma abielu-kooselu notari juures...No mina ei oleks sellest vaimustuses ja lilli ma ikka noorpaarile kinkima ei hakkaks! Notar sõlmib lepingu--mitte abielu!
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 23:50
ahh, abielu ongi leping. kokkukeppida saab ilma selletagi piisavalt edukalt. enamasti seda lepingut just naistele tarvis ongi, meestel suht suva.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 23:56
nojah, vaba..eks see on igaühe oma valik..minul igatahes tahab just väimees abielu ja eks mu laps ka..Neil on prioriteedid paigas juba noorena..Mul on küll hea meel, et noored abielluvad peale pikaajalist tutvust..Ja on ka hea meel, et kumbki pole materialist ja ei mõtle varandusele.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 23:59
Sirruke, tegelikult pole mingit vahet, kas abielu registreerib perekonnaseisu ametnik või notar. Vahest ehk vaid see, et perekonnaseisuametis on loodud tingimused tseremoonia läbiviimiseks. See on lihtsalt üks nõukaaja pärand. Täpselt ei tea, aga nüüd peaks olema võimalik see toiming teostada ka pulmamajas.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-27 23:59
Jah, see valge kleidi ja kirikliku tseremoonia aeg jääb üha rohkem arhailiseks kombeks. Abielu tänapäeval mittekristlaste jaoks ongi põhimõtteliselt kooseluseadus. Kui mees ja naine kolivad kokku elama, siis nad on koos ehk abielus, isegi kui paberit selle kohta ei ole. Paber on riigi jaoks, et mingite jamade puhul väiksemate kadudega pääseda. Armastuse olemasolu või püsimajäämist ei näita see paber enam ammu.

Klassikaline perekond muutub ka üha rariteetsemaks nähtuseks. Inimesed on individuaalid oma soovide, mõtete, vara ja eesmärkidega. Seetõttu minnakse lahku, leitakse uusi - kõik teavad, et minnakse ja leitakse! Kui midagi jagada ei ole ja Jumalasse ka ei usu, siis milleks see abielu? Et emal-isal oleks ka veel vanemas eas hea pidu ootamas? Või et sõpradele pidu teha?

Kooseluseadus on ilmselt loodud homode jaoks, kellest kasutaks seda arvatavasti vähem kui pooled koosolevatest paaridest. Heterotest kasutaks ilmselt alla 1%. Seega puudutab see teema maksimaalselt 2-3% täiskasvanud inimestest, ehk siis tühine osa. Juttu tehakse sellest seadusest ikka kõvasti, sest kristlased ja Erki Nooled on hirmus leilis, samuti homod ise. Miks paljud inimesed, kes iial selle kooseluseadusega kokku puutuma ei hakka, sellel teemal end vahkvihani välja elavad, on üks eesti rahva suur ja sügav mõistatus.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 00:14
Ehk lühidalt, abielluge ja ei mingit jama!
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 00:32
Nõuka ajal loodi perekonnaseisuametid alternatiiviks kiriklikule laulatusele. Ka varem oli olemas ilmalik registreerimine, mida viis läbi notar, kohtunik, linnapea, või mõni muu kõrge ametnik. Laevas oli isegi kaptenil see õigus. Põhilised olidki armastus ja valge kleit, see kes kinnitas polnud oluline.
Muide valge kleit ja loor sümboliseeris pruudi süütust.
Lisaks abielulepingule võib notar koostada ja kinnitada ka varalise lepingu, aga see on juba omaette protseduur.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 00:37
Nö. Madudeajal sümboliseeris valge kleit süütust tõesti ja sellepärast olen ka seda meelt, et vanemas eas abielludes(eriti veel mitte esimesel korral) võiks kleidi värviks olla mõni teine toon, näiteks tumepunane või türkiissinine aga oluline, et see on just selle sündmuse tarvis õmmeldud ja jääb nagu mälestusese!
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 07:58
brillamento-arukad ja sisukad väited,seisukohad teevad alati au. Tubli.
Kuid väide,et seadus loodud ilmselt homode jaoks? Ei ole kindlasti õige.
60% peredes kasvamas lapsed,pered mis registreerimata jne.....
See on seaduseelnõu veel.Seaduseks saab alles siis kui riigikogu on selle kinnitanud.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 08:21
luukera--no ma just 27-aastast esmaabiellujat ja lastetut tüdrukut vanaks ei pea..Nii et igati sobib veel kanda valget kleiti ja pruudiloori..Igatahes mul on hea meel et nii abiellutakse ja ma näen ka tänapäeva pulmad ära enne kui end krematooriumi järjekorda sätin
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 09:02
Mina leian, et seaduse ees peaks olema võrdsed kõik, vahet ei ole on nad siis omasooiharad või mitte, inimesed on nad kõik.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 09:46
Intelligentne inimene on tolerantne. Kellegilt ei võeta midagi ära. Need, kes soovivad, saavad võimaluse . Neid, kes endi kooselu registreerima tormavad, ei ole palju. Ent soovijatel on olemas võimalus. Mõelge laiahaardelisemalt palun, mitte ainult sellest, mis endal nina ees
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 09:57
just.
seadus ei pane kedagi kokku ja ei lahuta.
pigem annab võimaluse kaitstes osapooli.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 10:02
Mina leian ka, et ei pea põdema asjade pärast, mis meild otseselt ei puuduta ja keelama võimalust neile, kes erinevad enamusest. Absurdne poleemika tegelikult. Mul on isiklikult üks tuttav gei paar, kes on seaduslikus abielus juba pikki aastaid. Ei tiku nad lapsendama ega tee midagi ühiskonnale halba sellega. Jah nad abiellusid küll ameerikas ja elavad rootsis aga sellegipoolest on nad täiesti tavalised inimesed. Ei eksponeeri oma orientatsiooni ega käitu mitte mingil moel tavainimestest erinevalt. See mis nende magamistoas toimub on nende väga isiklik asi.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 10:03
Jaaaaaaaaaaaa just lja laiahaardelisemalt tulebki siin mõelda. Need on ühed libedad teed. Eriti mis puudutab kooselu seaduslikku tolerantsi omasooliste vahel. Mis tuleb järgmiseks? Zoofiilid hakkavad nõudma sallivust enda suhtes ja nõudma abielu loomaga ..............järgmisena tulevad nekrofiilid ja siis juba kurat teab mis................. Ja kuidas siis neile keelata, kui teistele lubad.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 10:06
luukera kuidas sa nii m6elda saad paraku tuleb nentida, et sa pole ainuke sedapidi m6tleja
vürtsiks teemale, eelmisel aastal saksamaal keelustati seks loomadega
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 10:10
luukera-näed ja otsid tonti,hirmu sealt kus seda pole ega ka tule
ka Erki Nool vajab fänne?
Rikkad või vaesed,kenad või inetud,targad või rumalad? Me kõik väärime ja vajame armastust.
Inimmõistusel puuduvad piirid.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 10:17
Risto18 - mis sa käratsed, kätt südamele pannes, sirka 10 a tagasi veel eestis elades juhtus, et tuli tahtmine närvide rahustuseks üks k6va pidu maha panna, seda oli väga turvaline teha nendega, keda pededeks nimatatakse, vähemalt 100% et keegi pärast kätt püksi ajama ei hakka, aga see mis praegu toimub on jabur ju. Said need samasoolised enne koos elada ja ei olnud probleemi, nüüd aga suur kära lahti, igasugused paraadid ja lapsendamisn6uded. M6tle nüüd end korra lapsep6lve, kuidas tundub elu kahe isaga? mis koolikaaslased ütleks?
See, mis toimub on jabur.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 10:25
Jaburaks elavad inimesed ise oma elu.
See seadus ei ole seadus homoabieluks ega ka lapsendamine omasoolistele.
Inimesed peaksid rohkem tutvuma selle seaduseelnõuga.
Paraade ja miitinguid on erinevaid korraldatud varem ja tehakse ka edasi. Sellel puudub igasugune seotus selle seadusega.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 10:27
mine ravile Risto18, kas peab k6vasti karjuma seda normaalist k6rvalekallet? Mingi imelik tähelepanuvajadus
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 10:27
Mul on küsimus, kellega teie koos elate, kas ühiskonna või oma armastatud inimesega? Ka hetero inimestele pole kohustuslik oma kooselu registreerida. See on vabatahtlik. Aga kui nad seda teha soovivad on see võimalus neil olemas. Milleks siis keelata seda võimalust neile inimestele, kelle sexuaalne orientatsioon on meie omadest erinev?

Kui anda inimestele tema õigused normaalseks eksistentsiks, siis ei ole ka paraade ega meeleavaldusi. Need väljaastumised tulevadki sellest, et ühed arvavad, et on võrdsematest võrdsemad.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 10:31
yandex- paraku on sinu ravikuur pooleli jäänud.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 10:34
Miks peab ühiskond toppima oma nina inimeste voodisse ja linade vahele, mingisugune privaatsus peaks olema tagatud igale inimesele ka sexuaalvähemustele. Kelle see asi on kes kellega magab, peaasi, et nad selle tegevusega teisi inimesi ei ahista.

Ja seaduse ees peab olema kõigil võrdsed õigused. Kui tahan registreerin oma kooselu, kui ei taha siis elan niisama..
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 10:35
...libedad teed...nekrofiilid...zoofiilid...relax, rahvas ! Mis teil viga on ?
See puudutab meid kõiki, sest meie olemegi "nemad", me oleme kõik inimesed, me oleme rahvas ja kui küsida, kellele lüüakse hingekella, on vastus: meile kõigile!
Kuidas tundub elu kahe isaga? Meie asi on õpetada, kasvatada enda lapsi nõnda, et nad EI diskrimineeriks koolis seda last. Kullakesed, kõik algab kodust, Vanemate eeskuju, teod ja tegematajätmised on see muster, mille laps omandab. Kui lapsevanem halvustab samasooliste suhteid, hakkab seda ka laps tegema. Lapsed on puhtad lehed, meie asi on neid mitte ära rikkuda.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 10:51
Muuseas karvased, siis ma pean vastu vaidlema, mis puudutab kodust kasvatust. Meil on kodus tolerantne kasvatussüsteem. Püüame lastele näidata just seda, et iga inimene on inimene, ükskõik kas ta on gei , vaimse või füüsilise puudega jne. Ühesõnaga erinev tavalisest.Ta on olenemata sellest inimene, kes väärib inimväärset elu. Ja mis on tulemus? Tulemus on see, et homofoobia, sallimatus tavalisest erinevate inimeste vastu tuleb koolist koju. Samamoodi rassism. Lihtsalt enamustel tavainimestel on see see sallimatus, mida oma võsukestesse süstitakse. 95% lapsevanematest on Erki Noole arvamuste pooldajad. Kummaline, millest temal selline foobia, ehk on sattunud ahistatavaks ja on sellepärast totaalne vastane
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 11:03
Seadusega määratakse vastutus. Kellel on see vastutuse kindlus olemas, see ei pööra sellele abiellumisele tähelepanu.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 11:06
PArma, aga milleks keelata siis seda kindluse tunnet ka neile, kellel see puudub?
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 11:31
Aga kes seda keelab? Ma ei ole antud seadust küll uurinud aga ma ei usu, et keegi keelab.
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 11:35
eks see kindlustunne on ikka kahe k6rva vahel
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 11:39
Seadus ju keelab omasooliste seadusliku kooselu registreerimise
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 11:49
kui 2 inimest tahavad koos olla siis on, paber sahtlis ei ole mingi määrav asi ju
inimesed v6ivad kogu elu koos olla ja olla mitte abielus
˅ näita rohkem ˅
2014-04-28 11:52
KooS`i muutumine perekonnaseaduse lahutamatuks osaks ei muuda midagi paremaks ega taga ka kestvat kindlustunnet. Ükski paber ega paar grammi kulda sõrmes ei anna eluaegset garantiid suhete püsivusele. Ka praegu on võimalus samasoolistel paaridel notariaalseid varalisi kokkuleppeid sõlmida. Ma ei näe mingit põhjust, miks peaks hakkama kehtivat perekonnaseadust muutma põhjusel, et nt kaks geihärrat tahavad valgetes kleitides altari ette minna- absurdikomöödia...
Lisaks on sel seaduseelnõul väga paju miinuseid, mida pole kainemõistuslikult läbi kaalutletud.
˅ näita rohkem ˅
1
2