Foorum
1
2
2010-12-28 11:50
Foorumit lugedes, kus mõni kasutaja lausa rusikaga vastu rinda tagudes hüüab "Teen nii palju uusi kontosid kui tahan ja petan nii palju inimesi kui tahan", et mis on iha.ee portaali poolsed ennetavad meetmed nende vastu, kes kasutajatingimusi eiravad?
Või on iha-s nii nagu kogu meie riigis - tegeletakse vaid tagajärgedega mitte probleemide ennetamisega?
˅ näita rohkem ˅
2010-12-28 12:50
No aga see on kasutajate omavaheline asi. Mitte kedagi ei saa sundida kellelegi rahakandma, igaüks teeb omal riisikol seda. Iha saaks ju hoiatada muidugi, aga teistpidi ongi selleks hoiatuste rubriik tehtud foorumisse.
˅ näita rohkem ˅
2010-12-28 15:11
Jutt ei käi ainult petturitest, vaid ka mitmik konto omanikest
˅ näita rohkem ˅
2010-12-28 15:28
Mingi hetk ikka ei jõua neil petturitel silmapeal hoida ja kes tõestab petturluse? Kui neid hoiatusi lugeda, ega kõik hoiatused ei tundugi tõesed olema. Mõned võivad olla pahatahtlikusest ja kuidas kustutad 1 lause pärast kontosid. Ja kes tahab hakata kohtunikuks?
˅ näita rohkem ˅
2010-12-28 21:25
Nicedude,Sa vist ei pannud tähele,et kasutaja tingimustes on juttu vaid kasutajast,aga mitte isikust.Kasutaja on siinses anonüümses keskkonnas isiku(te) looming.Seega pole kusagil kirjas,et üks isik ei tohi luua mitut kasutajat
˅ näita rohkem ˅
2010-12-29 09:02
Teenuse kasutaja ongi ju isik... või olen ma millestki valesti aru saanud?
˅ näita rohkem ˅
2010-12-29 09:20
Isik on konkreetne inimene,kellel on nägu,nimi ja isikukood.Siinne anonüümne kasutaja on nagu kirjaniku poolt loodud tegelane.Autor võib kujutaa iseennast aga samas võib ta luua ka sellise tegelase,milline ta tahaks olla või veel midagi muud.Ainuke asi mida saab ja tohib kontrollids on meiliaasress.
˅ näita rohkem ˅
2010-12-29 13:21
jfjm sa ajad ikka asja filosoofiliseks.
Reegel on ju lihtne:
Üks konto ühe kasutaja kohta
Kasutaja ja teenusepakkuja vaheline leping ei omaks mitte mingit mõjuvõimu kui see oleks sõlmitud mingi tegelaskujuga.
Isegi kui isik soovibki kasutajana esineda kellegi muuna kui ta tegelikult on... on sel isikul ikkagi õigus vaid ühele kontole (ehk kasutajale).
˅ näita rohkem ˅
2010-12-29 22:49
teatud soovid ja mõtted võivad unistusteks jäädagi.
˅ näita rohkem ˅
2010-12-30 16:56
nõustun nicedude ja papi öelduga.
1 isik = 1 konto.
˅ näita rohkem ˅
2010-12-30 17:29
Anonüümses keskkonnas võib sellest ainult unistada
˅ näita rohkem ˅
2010-12-30 17:54
Minu mäletamist mööda on olemas selline asi nagu arvuti MAC-address ehk siis riistvara aadress. See ei muutu olenemata sellest kui palju kordi sa oma ruuterile restarti teed. Kui on ikka näha et ühe MAC-iga on tehtud kõmneid kontosid või siis üks konto tühjendatakse ja teine kohe avatakse (ja nii mitu korda nädalas / kuus) siis on ju ilmselge et konto taga on üks ja sama inimene.
Blokeerides selle MAC-i peaks ju sellest kasutajast lahti saama. Või ma eksin?
˅ näita rohkem ˅
2010-12-30 18:05
Vat ei oska öelda,kui seaduslik selline tegevus oleks.Eraisik võib ju palju väljahäkkida,aga avalikul portaalil on piirangud peal.
˅ näita rohkem ˅
2010-12-30 18:45
nicedude: portaal pole politseinik, mis temal sellest kui kellelgi on 15 kontot? ametlikult portaal portaaliväliseid rahatehinguid ei toeta ega oma ka vajadust kontrollida mida kasutajad oma rahaga teevad. kui inimene tahab kellelegi raha anda või saada mingit teenust siis portaal ei ole kuidagi vahendaja. kõik kasutajad vastutavad oma tegude eest ise.

miks iha peaks inimesest lahti saama kui iga inimene on potentsiaalne VIP kes toob raha sisse?
˅ näita rohkem ˅
2010-12-31 11:16
Tõesti,siin on ikka väga kummaliste nimedega kontosid mis on selgelt faked,lollilegi selge.Neid mehi,kes teevad omale naise konto,on siin hulgem...Neid lollitajaid ja muidu petiseid on siin jalaga segada ja aru ma ei saa miks ma siin olen aga näe,ära mindud ka ei saa,harjumus vist...
˅ näita rohkem ˅
2010-12-31 11:39
no selliste kontode raviks sobiks hästi konto loomise tasu kohe tõmbaks jobutamist vähemaks
˅ näita rohkem ˅
2011-01-01 14:51
Jah papi.. selle peale mõtlesin ise kah eile - Konto loomine väikese raha eest tõmbaks koheselt neid kontosid vähemaks
˅ näita rohkem ˅
2011-01-02 15:41
teie lontruse punt ei too ka sellele lehele midagi sisse, istud ainult siin foorumis ja ajate päevad läbi mingit paska. nicedude tee omale ise siis samalaadne lehekülg ja pane kõik asjad tasuliseks ja siis istu üksi seal lehel
˅ näita rohkem ˅
2011-01-02 16:11
Küll oleks tore kui raha eest lisaks seksile ka mõistust osta saaks!
˅ näita rohkem ˅
2011-01-02 16:30
No siis kuivaks ju seksiturg kokku.
Üritatakse ju siingi müüa,aga ilmselt on see tarkvara nende kompuutrite jaoks liiga keeruline
˅ näita rohkem ˅
2011-01-02 16:43
ilusplika24 ja sinu kommentaar puutub teemasse .. kuidas?
Kas see on soovitus saidi omanikele? Kas see on lahendus kuidas saidi tööd ja korraldust parandada?
˅ näita rohkem ˅
2011-01-02 17:33
väga lihtsalt. sa tahad tasuliseks kõik asjad panna siis lase panna ka foorum tasuliseks, siis sa ei saa oma sitta siin palju välja pritsida
˅ näita rohkem ˅
2011-01-02 17:55
ilusplika24 ... mina ei tee midagi tasuliseks. Ma vaid pakun variante kuidas asju korras hoida.
Muide ma ennist märkisin MAC-aadressi ja nüüd hakkasin mõtlema et see uue konto loomine võikski olla tasuline vaid neile kelle MAC-aadressi on juba korra blokeeritud. Ehk siis tee nii palju kontosid kui tahad (kui sa ei saa ühega hakkama reeglite piires) aga sellisel juhul lihtsalt maksa.
Kahjuks pole administratsioon veel sellele teemale mingeid kommentaare andnud.
˅ näita rohkem ˅
2011-01-02 17:55
Keegi kardab,et äkki lähebki lollitamine kallimaks
˅ näita rohkem ˅
2011-01-03 12:56
plaanid plaanideks. te näete neid muudatusi siin sama palju kui oma tagumikku
˅ näita rohkem ˅
2011-01-03 13:32
Tagumik on peeglist üsna hästi nähtav,ainult et tagurpidi
˅ näita rohkem ˅
2011-01-03 15:31
Utha ära ütle midagi... 2 minu pakutud asja on juba ära tehtud, seega usun et imesid juhtub
˅ näita rohkem ˅
2011-01-03 15:48
kui ma teaks midagi muud rääkida, siis ma räägiksin ka. ma olen natuke negatiivne nende muutuste suhtes, aga see tuleb ka sellest, et ma tean, et siit ei ole enam midagi tulemas. ma tahaks ka, et oleks, aga see on dead end
˅ näita rohkem ˅
2011-01-03 16:06
jfjm – ei ole vahet, mis pidi see pilt on, kui asi on tagumikus. ja kui see seal on, siis mida sa näed? näed veel enda tagumikku?
˅ näita rohkem ˅
2011-01-03 22:48
Näen jah,et tagumik liiga karvane,aga sellega ju juuksurisse ei lähe
˅ näita rohkem ˅
2011-01-04 11:11
jfjm - kas sa tahad neid demagoogilis-infatiilseid nalju siin edasi teha või on sul olemas ka mingi teistsugune arvamus, millest teised selles teemas huvituda võiksid?
˅ näita rohkem ˅
2011-01-04 11:19
jälle juuksur?
˅ näita rohkem ˅
2011-01-04 22:17
Demagoogilis-infaktiilne nali,vat selle peale annab tulla Loodrtavasti sai kirjutaja ise aru mida ta öelda tahtis.Minule igatahes jäi mulje,et minu nali,olgugi et võibolla veits lapsik,tabas kümnesse
˅ näita rohkem ˅
2011-01-04 22:34
Ja need,kes mu mõttest aru said,saavad aru ka sellest,et see oli igati teemakohane
˅ näita rohkem ˅
2011-01-04 23:39
Juuksur paar päeva puhkas ja tuli tagasi nagu kummitus....
˅ näita rohkem ˅
2011-01-06 08:55
jfjm- kas miski selles teemas teeb sulle nalja? kas ennetustegevus ja vastutamine olid naljakad? või olen seda jälle mina?
tahtsid, et ma tõlgiksin midagi.
tõlge oleks selline, et sinu tehtud kommentaarid ei vastanud enam tegelikule arutelule, olid teisi teadlikult eksitavad ja tehtud millegi muu kui teema enda huvides. see oligi juba demagooia.
et siis sinu peamine huvi oli nagu mis? tahtsid ka siin teemas veel mingit intriigi tekitada, tahtsid minult mingit reaktsiooni saada ja siis isiklikuks minna või tahtsidki seda n-ö kümmet punkti selle eest saada? see ongi see, mida ma lapsikuks pidasin. sa said sellest isegi aru.
„kümnesse“ panid sa tegelikult sellega, et sa ei suutnud (ja tegelikult ei tahtnudki) vältida muid tegevusi (nagu nt minu arvustamisega tegelemine jmt) peale arutlemise. no ja tegelikult ega ma ei arvanudki, et sa midagi muud teeksid, kui ma siin suhtlen. ma arvan, et sa peaksid ka endale mingi teise tegevuse tekitama, muutma nalju vm - see on ennast ammendanud, saad aru? või ei saa(ei taha) sa kellestki teistest erineda? aga oleksid võinud.

ja siis see, et kui sul on minuga mingid isiklikumad teemad või kui sa tahad mind nt solvata või mis tahes, siis tee seda nii nagu peab - suhtle minu endaga, aga tee seda siis teistest eraldi, mitte enam teemas.
seda võib teha ka teisi tüütamata. st oleks natuke humaansem ja mh teised saavad ka tegeleda sellega, mida nad siia teemasse tegema on tulnud.
tahaks nagu ka mingit arengut - arendaks teemat, teeks muudatusi jne, aga no ei saa tegeleda sellega. enamasti peab mingit jama teiega ajama. kurat, kaua võib jamada? ma ei saa aru teist. tehke midagi, mis teid ennast ka arendaks. kui tahate vabameelsust, avatud suheid jne, siis olge ka sellised.
praegu on tegemist millegi muuga. siin on selliseid, kes ei tunne ennast tegelikult vabalt ja see on probleem. aga see ei ole minu probleem.
˅ näita rohkem ˅
2011-01-06 09:09
Pushup - ja mida nägema peaks siis? sind? või olen mina see nägemus siin?
ja huvitav, mida sina siin teemas teed? ei suutnud (ja ega eriti ei tahtnudki ju)enam ennast varjata ja pidid ise siia tulema endast teada andma? või on sul ennetustegevuse kohta midagi lisada - midagi näitlikku sinult nt?

kas sulle ei tundu, et sa oled valinud vale teema, kuhu praegu ennast esitlema tulla?
teisalt, kui arvestada sinu jultumust, neid tehtud alatusi ja seda süüdimatuse seisundit, mille sa endale siin (peamiselt) teiste abil kindlustada suutnud oled ja mis samas sinule siin veel suhtlemiseks ka praegu sellise kindlustunde annab, siis on tegelikult arusaadav, miks sa just siia tulid - see teema puudutab sindki ju.

kuidas siis on? tunned sa ennast juba vabalt või tahad endiselt teada, millega ma tegelen jne?
nagu ma aru saan, siis siiani ei ole keegi sind vist eriti vastutama pannud selle tegevuse eest? said nagu midagi selle eest ja nagu ei saanud ka.
ma tean, et praegu sinu p....t siin ei puututud. said suheliselt lihtsalt veel hakkama st. aga kui oleks tahetud, siis oleks sinuga ka tegeletud. sul vedas, et ei tahetud. vat kus veab sul ikka. lucky?
sa ikka tead, kes sellise teene sulle siin tegi? pea teda/neid siis meeles. ise tead, kes need olid.

arvatavasti tegeled sa veel mingi aja vastutuse vältimisega (nagu ennegi) ja seda ka teiste abil. suhted teistega said sa vist juba parandatud? või ei ole need kunagi paremad olnudki?
tegelikult kuradi väsitav peab see sulle olema. st see, kui sa pidevalt pead vältima/muutma mingeid tegevusi - nt peab samu valesid valetama, et kahtlustusi ei tekiks jne jne. teisalt, ise sa endale selle tekitasid. mina sulle seda teinud ei ole.
selline see suhtlemine on – tahab ka vastutust oma tegude eest.
natuke veel ja ma oleks ka politseisse sinu kohta avalduse teinud. oleks saanud teha seda. palju puudu ei olnud.
olgu see sulle teadmiseks.

aga enam ma ei taha sellest teemast midagi teada ega sinust ka mitte.
kuna see siin oli vastav teema, siis tegin seda siia ja kuna sa tegelikult tahad seda, et ma sulle vastaksin avalkult, siis said ka. aga muud ma tegema ei hakka. ma ei ole see, kes sina.
˅ näita rohkem ˅
2011-01-06 09:37
ja teemast endast ka. et saaks ka millegi arukamaga tegeleda.

jfjm, praegu sa ise vist selle ennetamise, petmise jms teemaga isiklikult kokku puutunud ei ole, aga see võib sinuga juhtuda. siis puudutab see sind ka. või kui mitte sind ennast, siis neid, keda sa tunned ja keda sa tahaksid nt kaitsta sellise tegevuse eest.
kontosid vahetatakse siin nii, kuidas kellelgi tahtmine tuleb ja ma ei tea, kas selle eest kedagi vastutusele võtma hakataksegi. see oleneb neist tegijatest siin.
teine asi on see, mida selliste kontodega (kui neid tehakse teatud plaaniga) peale hakatakse ja kuidas ning mil määral selline tegevus puudutab teisi siin olijaid (kas see on neile turvaline jne).
on asju, mille eest võidakse võtta vastutusele ja vat selliste kontode tegijate avastamisel peaks olema kehtestatud mingi kord.
st seda, et kui on mingi vastav juhtum olemas, siis sellega ka tegeletakse (nt uuritakse asja, suheldakse nende konto tegijatega vms). teadmine, et sellega tegeletakse, annab teistele ka mingi kindlustunde ja mh distsiplineerib neid, kellest oleneks teiste isikute turvalisus. ehk siis kui keegi tegutseb enda huvides (nt seadusevastaselt), kahjustades samas sellega kellegi teise (või mitme isiku) huve, siis peaks sellises asjas ka kelleltki kaitset saama. isegi seaduslikult, kui selleks vajadus peaks olema.
ja enne politseid jm institutsioone peaksid sellele huvile vastama administraatotid ja teised tegelased, kes selliseid saite teevad ja ka seaduse ees selle tegevusega vastutavad. ka teie endi teha on see, et see kord siin oleks.
praegu seda ei ole ja ma ei ole ka kindel selles, kas tulebki.
˅ näita rohkem ˅
2011-01-06 10:19
Vaata Utha,sulle tuleb ikka teha kõik puust ja punaseks.Aga minu nalja mõte oli see,et kui need ennetavad meetmed töötaksid,siis poleks olnud sinul võimalik siia seda pikka epopöad kirjutada.Eetiline oleks,et sina siin teemas sõna ei võtaks,sest see käib otseselt ka sinu kohta.
Vabanda ei tahtnud isiklikuks muutuda,aga ise sa seda norisid.
˅ näita rohkem ˅
2011-01-06 10:29
vabanda, et ma ei saa aru teie naljadest
pea natuke kinni. ennetavad meetmed, mina ja eetiline oleks mis....?? no kurat. huvitav, mida ma siis teiga teinud siin olen.
et sina ei pea nagu seda eetiliseks, et mina siin enda arvamust avaldasin? või mis? palun selgita
˅ näita rohkem ˅
2011-01-06 10:42
Jutt on ju reeglist,mille kohaselt,sul ei tohiks olla mingit õigust ja võimalust siin lehel viibida.Jutu järgi sa toetad seda,aga tegelikkuses on ju asi teisiti.Sinu ainus lubatud konto on ju sel juhul siin blokeeritud juuksur,või kuidas?Kive visaku ikka vaid need,kes ise patust puhtad.
˅ näita rohkem ˅
2011-01-06 10:43
me võiksime teha midagi eetilist ja mitte muudel teemadel siin aruada.
see teema siin oli ennetavate lahenduste leidmiseks, mitte isiklikeks vaidlusteks. see, et ma siia sinule või Pushupile vastasin, oli mitmeti vajalik ja te teate ise, miks see nii on, aga mul ei ole plaanis pikemalt siin sellel peatuda. kui tahate mulle sel teemal vastata või palun – vaielda, siis võime seda teha, aga mitte enam siin.
saame seda teha edasi mingis teises alateemas või nt kirjutad sellest minule.
˅ näita rohkem ˅
2011-01-06 10:46
jfjm - et sa teaksid, siis tegelikult on minu blokeermine vaidlustatud, aga kuna sellega ei tegelata, siis on nagu on.
ma tean natuke paremini, kuidas siin need tegevused jm on. tegelikkus on midagi muud kui see, mida sina tead. ma ei hakka seda pikemalt praegu arutama
˅ näita rohkem ˅
2011-01-07 16:18
juba ilusplika27? vahetad numbrit ja.. nja. visa oled
˅ näita rohkem ˅
2011-01-07 16:36
[email protected] on igati olemas, olen isegi sinna teate saatnud ja peale visa kirjutamist sealt ka vajaliku vastuse saanud. teemad olid muidugi teised siis, blokeerimisega ei olnud sellel midagi tegemist
˅ näita rohkem ˅
2011-01-07 16:37
aga sa blokeerisid oma "kaskijanna" konto alguses ise. seal oli sul fake pilt.
˅ näita rohkem ˅
2011-01-07 17:41
Huvitav, miks sellised jamad ainult ühtede ja samade tegelastega juhtuvad?
˅ näita rohkem ˅
2011-01-07 21:28
Ma nüüd ei saanud muhvigi aru .. kas vahepealt on kellegi kasutaja kommentaarid kustutatud?
Aga ma ei saanud vastus oma pakkumisele.
Mis arvate näiteks kui teha konto loomine tasuliseks. Nt 2 eur. Ja selle hinna sees võiks siis sisalduda paar 10p panemise võimalust.
Las need petturid ja muud tegelased siis vorbivad neid kontosid kuid siis vähemalt leht teeniks selle pealt et mingist hetkest hakata ka suuremaid parandusi süsteemi töös tegema
˅ näita rohkem ˅
2011-01-07 21:41
siis on hala jälle taevani
˅ näita rohkem ˅
2011-01-07 21:47
Aga miks peakski üks äriregistris olev ettevõte tasuta meelelahutust pakkuma?
Eks need vingujad hakkavad siis vinguma ikka oma AINSA konto alt mitte ei vorbi neid päevast 10 tk
˅ näita rohkem ˅
1
2