Foorum
2009-07-19 00:57
Minull ei ole ei sõbranat ega sõpra kuid olen üksik.
Vahest soovid räägita aga kelleka kas seinaka.
Vahesk käin väljas ja suhtlen klienditeka kui toovad jalgratta parantama .
Ja olen arvutis otsin ka tööd mida ei ole õieti minull.
Jalgratta parantuseka ei ela üle saab ainult leiba osta selle tööka.
Tahan sõbranad kes mind soovib lihsalt naeravad üle.
Mõni veel mõnidab ka nagu mõningad.
˅ näita rohkem ˅
2009-08-03 12:53
Kuitas nii et pole s6pru. Minul on rasge nägemis puue ja minul on palju s6pru nii meeste kui ka naiste ulkas. tuleb ise olla hea teise vastu. Küll teised vastavad sulle samaka
˅ näita rohkem ˅
2009-08-09 00:45
Aga kas siis ei tea et tee head saad vastu pead .
Ja anna sõbrale 100krooni ta on eluaeg vaenlane.
Ja ma olen aitanud küll kes min aitab.
Olen töödu nüüd.
Kui raha oli siis olid nagu sõbrad aga nüüd kus on.
Ja üks kehnast peeter andis minulle tööd .
Ja selle mehe ees müts maha.
Ja minull on peres 4last ja kõikk tahavad süüia saada.
Ja ma parantan Rapla linnas jalgrattaid.
˅ näita rohkem ˅
2009-08-10 22:23
Ja olen Teieka täitsa n6us et s6pra leitmine on väka rasge.
˅ näita rohkem ˅
2009-08-11 01:44
ehehh, kodutud ka ihasse kolind... mis krdi ülsik sa oled,valerik,kui sul 4 last ja naine,mis nad on kurttummad ja pimedad we... kahju muidugi,et sul magamistuba pole, aga esiku põrandal või autoistmel võiks mõne raamatu ka läbi lugeda... usu mind, siis on kergem sõbrantsi leida, loe lermontovi... nii kaua pead leppima alati käepärast sõpsiga - galina kulakovaga
... sul marko kogu sita loo juures üks hea asi ka, kui ei näe,vahet pole,keda paned - krokut või luike
˅ näita rohkem ˅
2009-08-12 07:28
Kuule sina sombreero paistab et oled oma arust k6va mees. Aga teiste solvamisteka näitad sa k6ikile kui loll sa tekelikuld oled.
˅ näita rohkem ˅
2009-08-12 12:04
kui sa marko halad siin,et sul on 'rasge näkemis puue',siis kuidas sa nii väikest kirja lugeda näed. kui näed 'luketa', siis seda enam peaksid nägema 'kiriudada',sest klaviatuuril on tähed klahvidel piisavalt suured... kui 44-a aastane mees ei tunne õigekirja,siis on ta vaimse puudega, just selle puude peaksid oma ankeeti märkima... ole sa pime,kätetu või jalutu,aga kõige hullem see,kui vaimust nõder oled...
˅ näita rohkem ˅
2009-08-12 12:49
Minuarust on just teise puude üle irvitamine selge tunnus vaimse puude olemasolust.
Teises teemas marko658 küsis,et kas puudega inimene on iha.ee's inimene.On küll,kuigi paljud ajuinvaliidid ei taha seda tunnistada.
˅ näita rohkem ˅
2009-08-12 13:12
To sombreero:
Vaata kallis inimene, nägemispuudega inimesed kasutavad lugemiseks arvutis olevat võimalust suurendada teksti või tervet lehte või siis luupi e. suurendusklaasi, kuid kirjutamiseks ei ole võimalik suurendada klaviatuuril olevaid tähti. Ja kole tülikas oleks ka otsida luubiga neid. Ja kui nüüd vaadata sinu ajumahtu ja õigekirja, siis "vaimust mitte nõdra" inimese kohta jätab sinu arvustus palju soovida. Ja tõesti südamest loodan, et Teie, kallid inimesed, ei pea oma elus hakkama "puuet" kuskil mainima. See oleks teile küll löök!!?? Või mis??? Vaevalt et te sellega üldse toime tuleksitegi. Kuid Marko tuleb, vaatamata Teie sugustele arvustajatele. Ja tuleb toime veel palju muugagi!!!
˅ näita rohkem ˅
2009-08-12 15:38
seda, millega puudega inimesed toime tulevad või ei tule, näen ma üsna tihti. on neid,kes ei

suuda iialgi telefonil valida 112,on neid,kes suudavad,kui sa neile ette ütled,aga on ka neid,

kes kunagi pole suutnud,aga kui tõeline häda käes,siis suudavad. puudega inimesed liiguvad

keskkonnas,kus nad peavad liikuma juba oma puude tõttu või valivad nad ise keskkonna,kus nad

ei ole mitte sunnitud liikuma. internet on keskkond,kus puudega inimene võib olla nii nagu

soovib ehk siis võib oma puuet kuulutada,aga ei tarvitse. kui ta oma puuet kuulutab,siis

usun,et igas keskkonnas leidub keegi popsikese tädi,kes marko pead silitab, aga reaalsus on

karm: ei saa oma kirjaoskamatust vabandada välja sellega, et tal on sügav nägemise puue,sest

nägemispuudega pole siin mingit pistmist. nii väheseid sõnu,kui siin markol kirjas on peaks

suutma ka täielik 'ajuinvaliid' õigesti kirjutada,sest alati on võimalik netist järgi vaadata

või sõbralt küsida(tal ju palju sõpru ja suur sissetulek). tegemist saab olla ainult

laiskusega. ma usun, et see minu 'teise puude üle irvitamine' viib selleni,et mees enam

sellist absurdset kirjastiili ei harrasta.
˅ näita rohkem ˅
2009-08-12 15:40
ja veel: teie suhtumine marko küsimusse 'kas puudega inimene on iha.ees inimene' on äärmiselt

silmakirjalik: miks popsikene või jfjm pole markole kirjutanud ja öelnud, et sorri mees, sul

väiksed vead sees, pane sinna k või tänna g.... sest puudega inimene on teie jaoks eeelkõige

ullikene ja alles siis vb inimene.
ps. vaatasin üks päev üht kutti,kes vuras ratastooliga mööda teed,inimesi oli palju,kõik olid

mõistvad,kui kutti nägid,ei vaadanud nad teda kui ilmaime,alles siis kui kutt möödas oli

pöörasid uudishimust pead...
˅ näita rohkem ˅
2009-08-12 16:02
Mida üldse viriseda kirjavigade üle,kes ei saanud koolis ilma logobeedita hakkama, aga edaspidi elus tuleb iseseisvalt kõik ära kirjutada.Nüüdsed arvutikasutajad kribavad nii kiiresti,et käed kirjutavad kiiremini kui mõte järgi jõuab,suured tähed, kirjavahemärgid,õige tähe naabertäht valitud jne.,aga need on kõik ise vägagi kirjaoskajad.Oleme kõik eestlased ja arusaajad õiget kirja kui ka vigaselt kirjutatud kirja tõlgendama.Ei ole need portaalid emakeeleeksamid, vaid lihtne suhtlus ja suhtlusel kindel eesmärk.Et kellegi kallal hakata norima vaadake ennem enda kapsaaeda.
˅ näita rohkem ˅
2009-08-12 16:18
Minu arust nad ise rõhutavad siin oma puuet terves foorumis! Kui nad sellele tähelepanu poleks tõmmanud, ei oleks siit saidilt küll keegi selle probleemiga tegelema hakanud, sest kirjavead lipsavad teistelgi sisse! Isegi mina teen vigu ja mul on üks varvas kõver! So what!
˅ näita rohkem ˅
2009-08-12 16:27
Ma arvan ,et tähelepanu tõmmata ei ole sellest,sest kui nad kellegiga suhtlema hakkavad lähemalt, tulevad ka puuded nii või teisiti välja ja siis juba suhe hajub või kaob üldse.Ja sellest ka see kahtlus, kas on neil siin üldse midagi teha.Isegi meil lihtinimestel on nende suhete loomisega nii kuidas on,kellel suur suu, kellel väike rind,kellel pikk...ja arvame ka , et mida küll teha kui meid keegi ei taha.
˅ näita rohkem ˅
2009-08-12 17:00
Jah Marko esitatud küsimusel on palju sügavam mõte - viisakuse puudumine.Kui reaalses elus suudetakse viisakas olla ja alles tagantselja irvitatakse,siis siin anonüümses keskkonnas lajatatakse ikka sombreero kombel otse ja täie rauaga.
Meil kõigil on probleeme ja pole midagi halba,kui siin teiste käest nõu küsitakse.Selleks see foorum ju ongi.Aga pole mingit mõtet oma pideva nutulauluga kõigile närvidele käia.
˅ näita rohkem ˅
2009-08-13 09:19
Minu meelest oleme siin natuge eksinud. Inimene soovis leita s6pra. Aga mite arutada minu nägemis puute üle. Kirjutame asjatest 6ikes kohas.
˅ näita rohkem ˅
2009-09-20 23:39
Miks on minull kirja vead siis on vastus .
Minu ema oli vene rahvusest ja kasu isa oli ka saamas rahvusest.
Ja ma käisin eesti koolis ja oli raske teha etteütlust eesti keeles ja keegi ei osanud kondrolida ja käisin mööda küla et parantada kirja vead .
Ja koolis sain ma peksa kooli kaaslaste käest nii et lausa ei olnud mind koolis kuude kauba olin kas haiglas või kodusel raavil.
Ja tool ajal lausa minu ema tahdis teha minule invalidsuse aga mina keeldusin et ütlesin minull on käed jalad olemas siis suudan teha tööd ka.
Aga koolis käimine oli minu jaoks väga raske 1989aasta see oli väga ränkk aasta minu elus.
Ja ma lausa hakasin kirjutama eest rasismi raamadu kus eestlased teevad vahet teise rahvusest ja kasutavad julma vägi valda ja lausa kooli direktor kasutas uinuti süüsti ja veel irvitas kuitas tehakse lapsele katsed kas saab temast loll või mitte.
Ma ei hakka nimetama neid nimesid ja kooli asukohta sest nüüdselt on see kool kinni pantud ja kooli direktor kohtu pinki ees ...juba ..
Ja ma ei soovi rohkem mälestuse minna.
Ja seega ei ole minull sõbru.
Et minull on pere siis hoolin ma väga perest .
Ja käin ma tööl koos naiseka oleme maalrit.
Ja võtan tallinna ehitus kooli ees mütsi maha kes oli mind õpedanut.
Ja saamas ma ei kaarta tööd olen töö narkoman.
Ja õhtudi parantan jalkrataid rapla linnas.
Ja kui kellekile tekin haiget siis vabantust.
Ma olen abi valmis.
Ja minull on naaber ratas toolis keda ma olen haidanut viimasel paar nädalat ja hakasime temaka suhtlema ka internetis ja telefooni teel ja siis kui soovib ta õue saada või siis poodi.
Ma sain aru seda kui hea aitada on likimest lausa südamest võtab soojaks.
Ja veel koora vabantust kui tegin kelekile liiga.
˅ näita rohkem ˅