Foorum
2012-11-17 16:39
kuidas suhtute?
˅ näita rohkem ˅
2012-11-17 18:04
Vasta sellele küsimusele ise.
Pane mõtteis end selle abielumehe abikaasa asemele ja mõtle, kas tahaksid, et SINU mehel, keda sa armastad ja kellest hoolid, oleks mingi privaatne kirjavahetus mingi võõra tibinaga. Mõtle. Hästi põhjalikult.
Võibolla lepiksid isegi, et see tibin su mehega vahepeal kokku saab ja veidi nahistavad.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-17 19:24
Kuidas suhtume?

Kirjuta või ära kirjuta. Meie ju ei kirjuta, ise tead mis teed.
Kui sa kirjad siia kopeeriksid eks siis otsustame.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-17 19:55
enne defineeri privaatne. enamik peetud kirjavahetustest, kuhu ei ole segatud teisi isikuid ja mille sisu ei ole teistele avaldatud, on privaatsed. erakirjavahetus. oleneb sellest, kuidas sa ise privaatsust käsitled.
teiseks arvan, et selline küsitlus kutsub pigem üles silmakirjalikkusele kui aususele.
kui küsitleja ise oleks enda vastu aus, siis saaksid ka vastused sellele küsimusele olema teistsugused, aga praegu peab ta seda ausust veel endas otsima.
peale selle tundub mulle, et siin otsitakse taga mingit süütundealget või otsest süüdlast(?), kui seda üldse eksisteerib. keegi on või peab olema vastutav selle kirjavahetuse eest, aga kes. kas pelgalt ühe kirjavahetuse alusel saab kellegi süüdi tunnistada ja kui, siis milles? abielurikkumises? kellel lasub suurem vastutus? kas see lasub esimesena kirjutanud isikul (nt oletame, et abielumees alustas kirjutamist) või kuulub kirjale vastates süü automaatselt poolitamisele ja enam pole vahet, abielurikkuja oled ikkagi?
teine variant - tegu on endas tekkinud süütunde vaigistamisega, otsitakse endas vastuseid.
mul tekkis kiusatus veel ausamalt vastata, aga ma ei tee seda.

mis suhtumisse puutub, siis isiklikult suhtun erinevalt. minus kutsub see esile pigem ebamugavaid kui meeldivaid tunded ja seega kaldun olema tauniv ja ise neid ei algata, aga seda peab isikute kaupa eraldi vaatlema. oleneb asjaoludest.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-18 22:55
Kui abielumees siin on siis seega ei ole pereelu korras ja paljudel juhtudel on naised ise selles süüdi. Ja kui naine siin siis süüdistagu mehed end. Jutt on kirjavahetusest mitte kohtumisest andku minna
˅ näita rohkem ˅
2012-11-18 23:03
Salajane privaatne kirjavahetus ongi juba abielurikkumine. Seks oleks vaid selle füüsiline vormistamine. Hinges aga on see juba toimunud.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-18 23:24
praegu on 21. sajand. need moraalsed dilemmad ei ole enam standardselt lahendatavad, iga üksikjuhtumit peab eraldi vaatlema.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-18 23:31
Küsimus pole ju nende moraalsete dilemade lahendamises, küsimus on nendest möödahiilimises. Ja 21. sajand on öks mõjuvaks peetavatest argumentidest.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-18 23:40
küsitud oli, kuidas suhtute. Sina väljendasid katoliiklikku pereväärtustest lähtuvat 19 sajandi puritaanlikku suhtumist. Mina väljendasin, et ei suhtu kuidagi, sest vanaaegne universaalne eitav suhtumine on meie ajal aegunud. Kui ma teaksin seda abielumeest ja muidu üksikasju, oskaksin suhtuda. Mis pole minu asi, et jääbki suhtumata. seega, suhtu kuidas tahad, 50% on võimalik, et suhtud õigesti.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-18 23:55
Aga mida siin suhtuda? Abielumehe hinges on see rikkumine juba toimunud ja edasi on see tõesti vaid vormistamise küsimus. Kui mitte selle naisega, siis kellegi teisega.
Omaette tuleks käsitleda võimalust, et naine teab kirjavahetuse toimumisest.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-20 01:08
Kuradi vabameelsed siin ka koos!!!!! ----------kirjuta, kui viitsid ja huvitav tundub!!! No mis tähtsust omab siin portaal kus seda teha?!?!?!? Kas te arvate, et kui kirjavahetus on näiteks FB-s, siis on kõik oki...............aaaaaaaaaaaaaaga IHAs on asi halb!!!! ----ei ole ju nii, see lihtsalt on elu ja keegi kurat ei ole ju kellegi oma ja ei saa reguleerida, kes kellega kirjutab!!!! Teate, alustuseks enne siia portaali registreerimist oleks kõigil kasulik ära vaadata klassikaline nö. erootiline film Emmanuelle!!!!(ja kes taipab, et need poolpaljastavad kaadrid seal on muu elufilosoofia kõrval marginaalse tähendusega, neile head IHAs viibimist) -----liigutage palun ajusid ka vahel harva!!!!
˅ näita rohkem ˅
2012-11-20 23:28
tõepoolest vahel tundub ka mulle et iha-sse on kogunenud kõik eesti moraalijüngrid
võiks muuta iha.ee hoopis kristlike vanatüdrukute(-poiste) lõustaraamatuks
˅ näita rohkem ˅
2012-11-21 00:20
jep, teemegi nii
˅ näita rohkem ˅
2012-11-21 00:26
Jälle mingi räige diskrimineerimine mina näiteks olen veendunud Taarausuline
˅ näita rohkem ˅
2012-11-21 15:46
Mis kuradi moraalijüngrid? Tee mida tahad, aga kui sa tead, et see mida teed, tundub teisele reetmisena ja ikka teed, siis see on reetmine.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-21 20:19
osad isikud on agaralt ametis siltide kleepimisega. miks ma ei imesta
˅ näita rohkem ˅
2012-11-21 20:25
Ma vast ei saa aru kontekstist, privaatselt võib ajada abielumehega ka nt äriasju - B2B.
Aga kui teemapüstitaja peab silmas pikkade lohisevate abielumehekirjade lugemist, siis mind ei eruta st ei suhtu hästi.
Mulle ei meeldi selline ringiluusimine, kasvõi mõttes luusimine.
Ma tahaks näha, et mees kas ajab endal asjad kodus korda, või kui ta seda teha ei saa, ei taha või ei suuda, siis lihtsalt loobub oma abielumehe staatusest.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-21 20:50
Aga, kaunid Daamid, mis arvate sellisest olukorrast..

Naine lööb mehe(abikaasa) enda elust välja, sest see "tõmbas ringi" teiste naistega. Ja läheb siis ise.... abielumeest magatama ja siis järgmist ja järgmist...


Tunnen paari sellist.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-21 22:02
Ega tänapäeval see abileu ongi rohkem selline juriidiline protseduur. Rohkem nagu majanduliku abistamise pakt, millel on salastatud lisad. Nende varjus tehakse su kodust tugipunkt ja hakatakse aga sinu elu dikteerima.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-22 15:35
Teooria ja moraalialused on teil hästi omandatud. Päriselus pole asjad must-valged. Puutudes reaalselt kokku selle murega, käitute enamasti täiesti teisiti, kui enda puhul ainuvõimalikuks pidasite.
˅ näita rohkem ˅
2012-11-22 18:28
Kirjutage ja joonistage ikka
˅ näita rohkem ˅
2012-11-27 19:12
To VanaPeni: ega see üks õige asi ikka ei ole - see on lihtsalt sedasorti kepp, millest jääb lõpuks tühi tunne, ma kaldun arvama.
Hea on olla vaba - suhtled sellega, kellega tahad ega pea hiilima või vassima ja kui leiad, et on olemas keegi, kellega koosolemist eelistad kõigele muule, siis see on suurepärane.
˅ näita rohkem ˅