Foorum
2010-06-21 09:44
Gaizinkalnsi tipust vaadates tundub samasugune olema
˅ näita rohkem ˅
2010-06-21 21:45
Alati on hea seal, kus meid ei ole.Euroopal ring peal, aasta lõpul ameerikat siis avastama mõneks kuuks.Näis noh kas on seal parem...
˅ näita rohkem ˅
2010-06-21 22:45
olen kõnekäändu täiendanud: Alati on seal hea, kus meid ei ole! Ärgem siis rikkugem neid häid kohti oma kohalolekuga!
˅ näita rohkem ˅
2010-06-22 22:03
Aga seda ma ju mõtlesingi, et niikaua on seal hea, kui meid seal ei ole!Peale seda pole seal enam hea...
˅ näita rohkem ˅
2010-06-26 22:07
Eks asi oleneb ka sellest,mida sinna võõrale maale otsima minnakse.Kui vaid prügikastides sorida,siis pole ju midagi head ja ilusat oodata
˅ näita rohkem ˅
2010-06-27 22:46
Mina käin enamjaolt puhkamas.Norras teen ikkagi tööd mõned kuud aastas.Aga sügisel jah ameerikat avastama paariks-kolmeks kuuks.Ja mitte prügikaste.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-05 14:31
Olen tähele pannud, et Saksamaal ja Austrias käiakse enamasti segasaunas, muidugi ilma riieteta
˅ näita rohkem ˅
2010-07-09 23:38
Ma võiksin ju rääkida elust väljaspool Eestit, kuid keda mu memuaarid ikka huvitavad?
˅ näita rohkem ˅
2010-07-30 21:09
küll huvilisi leidub
˅ näita rohkem ˅
2010-08-06 09:14
elan soomes ja päris tore on vahelduseks , esiteks võõrkeelt pole võimalik ära unustada , eestis seda eriti praktiseerida pole võimalik
soome mehed on aga küll megarumalad
seega eelistagem ikkagi eestimaist
˅ näita rohkem ˅
2010-08-13 10:37
Rootsis on ka elu, aga eesti naised on palju ilusamad, naiselikumad ja sõbralikumad
˅ näita rohkem ˅
2010-09-04 09:10
Mine käi Oslos, seal palju ilusamad naised, kui Eestis ja ka Rootsis.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-04 10:34
ksik- Eestis jagub ilusaid naisi.Ainult see ilus vaja leida.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-04 15:55
Risto- ma pole öelnudki, et eestis poleks neid.Ikka on.Ja leitud ka.Aga öösiti Oslo ööklubides ringi käies jääb ikka karp lahti....Ehk jõuab kohale miks.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-05 18:04
ksik- lugedes sinu postitust ja väidet-2010.09.04.09.10.34
Ei jõua kohale, ja ei peagi jõudma?
Mõnel võib arvamus muutuda kiiremini kui tuul suunda muudab?
˅ näita rohkem ˅
2010-09-10 08:03
Paneb vähe imestama muzikiisu arvamus, et soome mehed on "megarumalad".......
Missuguste meestega ta siis suhelnud on? Mul endal on küll vastupidine arvamus.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-10 08:04
Hmmm....Oslo on nagu ta on ei avaldanud muljet aga Trondheim ja froia saar on mega kohad. Nautisin seal oldud aega ja olen võtnud südameasjaks, et lähen puhkama sinna järgmine aasta kuna need kohad jätsid kustumatu mulje ja inimsuhted ja peresuhted on seal ausees. See üllatas mind, see sõbralikus, see ühtekuuluvus ja abivalmidus. meil eestlastel on palju neilt inimestelt õppida.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-12 03:00
5a tgasi oli võimalus töötada ja elada inglismaal. töökaaslased olid 18-23 aastased ja 25 töötajast 3 naist. tohutult vaba ja rõõmsameelne kogemus.polegi rohemsellist kollektiivi olnud, kus saab teha tööd pingevaba naljaga pooleks. üldse sellest ajas mega lahedad mälestused.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-19 23:58
minu jaoks on tõrvatilgaks alati, siis kui reisin prantsusmaal või hispaanias, kohaliku rahva absoluutne võimetus rääkida muud keelt peale enda oma!...me oleme harjunud kiruma venelasi, kes keelt õppida ei taha, aga, paikades, kus vähem turiste käib, ei tahagi hispaanlane teada midagi muudest, euroopas enamräägitavatest keeltest - neil ju nii suur maa, kõik peavad spanish`it rääkima!
muidugi paneb äri nii mõndagi paika, kuurordis räägib seesama hispaanlane sinuga soravat vene keelt, kui vaja teab eestimaistki
˅ näita rohkem ˅
2010-09-25 11:33
hispaanias on jah keele probleem suhteliselt tõsine, sama prantsusmaal see ei ole nii hull, kui alustad näiteks baaris vestlust prantsuse keeles (eriti vigases) siis lähevad nad juba ise inglise keele peale üle, sest sa oled näidanud austust nende kultuuri ja keele vastu. hispaanias üldjuhul on võõrkeele oskus ainult suuremates kuurordites ja hottelides
˅ näita rohkem ˅
2010-10-24 14:01
Lugusid teisekandi meestest on palju ja häid ning ainult meeldivaid. Keeleprobleemi pole, sest hädas aitab alati "rahvusvaheline kehakeel"
˅ näita rohkem ˅
2010-11-03 09:04
tõstad kekmise näpu ja vibutad seda???
meil nii palju välismaalasi ringi liikumas... nagu autoga veits valesti sõidad nii kohe välismaalased tahavad sinuga nikkuda (keskmised näpud püsti) , kui ma nüüd õigesti aru olen saanud....
˅ näita rohkem ˅
2010-11-09 16:10
Uslumatu, et väljaspool Eestit on elu!
˅ näita rohkem ˅
2010-12-13 21:38
Mina nt. ei saanud päris hästi Lili mõtteüllitisele pihta Miks peaks prantslane oma kodumaal Sinuga suhtlema mingis võõrkeeles? PS! Siiani on turistid ka ilusti oma asjaajamised suutnud siin ära ajada ilma prantsuse keelt vuristamata.
Prantslaste keeleoskus (või selle puudumine) jätab nad hätta mujal maailmas, aga oma riigis - tjah no comments.

Teemasse tulles mina elan Prantsusmaal ja enam kui rahul Kui Teil seal Eestis taevas sinisem ja rohi rohelisem siis tore, aga mul on siin kah hea olla
˅ näita rohkem ˅
2011-02-15 06:30
Kogemus Rootsiga.
Sugudevaheline võrdõiguslikkus on kena asi, kuid selle viimse millimeetrini tagaajamine toodab feminiinset ühiskonda. Ma pole kusagil mujal kohanud nii abituid inimesi, nii laisku inimesi, nii hoolimatuid inimesi.
Kodud on korras ja imekaunid, kuid see, mis jääb väljaspoole, pole enam kellegi asi. Kunagi lihttööde jaoks sissetoodud tõmmum rahvas elab juba ka nii hästi, et ei pea midagi tegema. Rootsalsed upuvad omaenda sõnnikusse, sest alandav on seda koristada. Kõige selle hulka käivad lauakombed. Vaadake söögikohtades ringi - inimesed solgivad toitu, see vedeleb laudadel, põrandal, teenindus on 0. Tööl käia suurt ei viitsita ja kui sa pead nendega koos töötama, siis on üsna tõenäoline, et meilile vastuseid ei saa, sest inimene on puhkusel või pole veel tulnud või on juba läinud. Enamus inimesi töötab osalise tööajaga. Jne.
See on muidugi keskklassi teema, nö eliidiga ma kokku ei puutu.
Millest see riik elab, kui on kätte jõudnud aeg, kus kolm põlvkonda võivad korraga luuslanki lüüa?
˅ näita rohkem ˅
2011-02-21 15:52
lisaks on veel rootslased hirmsad kaebajad,näha on et nad teevad seda nii igavusest kuika koonerdamisest.
Selleks on ju vaesed eestlased,kes nende kodusid kasivad ega must seda enam tee,nad elavad abirahadest ja dokumentide võltsimisest nii kenasti ära.Riik elatub kõrgetest maksudest.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-26 22:56
Ma ei mõista kahte eelmist postitust. Ma küll ei virise elu üle Rootsis. Inimesed on sõbralikud, naised hoolitsetud, vallatud, toit on odav (va. majustused, alkohol ja suits), üür on normaalne, palk on rohkem kui aus. Teenindus on sõbralik, alati naeratusega, seadused on paigas mida ajad näppuga aga töötab. Transport on super ja odav 12 min pea üks kõik kuhu.

Meil siin firmas 100+ töötajat pluss rentitud töötajad, kõigil on lõbus ja tore. Firmas jõusaal, pesemis ruumid, köök, puhketuba, pesumasinad koos kuivatiga, autod, küttus. Ja mis tuleb pealekaebamisse siis teate naised... Eestlase suust on küll nüüd vale kommentaar.

Kui ei meeldi, mine mujale. Keegi ei hoia sind vägisi siin.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-27 06:35
Teema on elust väljaspool Eestit ja mul on just selline kogemus, nagu kirjutasin. Vabalt käsistletavasse foorumisse, vabad mõtted.
Tegemist on suure rahvusvahelise kontserni sealse osaga ja seal käib töötegemine just nii. Tegemist on väiksema linnaga ja töötajad tunnevad end üsna vanajumala seljataga. Peakontor on kaugel ja arvatakse, et siit ei paista. Kogu selle jama tõttu lõpuks lihtsalt ei suutnud ja lõpetasin Rootsi vahet käimise ära. Praegu on seal suured muutused teoksil, mis on sundinud inimesi end tõsiselt kokkuvõtma. Kes suudab, see jääb, kes mitte, need..osad juba on läinud.
Selline kogemus on siis minul ja tahan kommentaariga öelda, et kõik ei pruugi sugugi nii roosa olla, nagu pealt paistab. Keskkonnast ka muidugi sõltub.
˅ näita rohkem ˅
2011-10-23 11:05
Ma just ei ütleks, et soome mehed väga rumalad oleks, aga minu jaoks igatahes liiga ahistavad..Kui korra tantsima viiakse, kohe juba hakatakse vaikselt omaks pidama, keelatakse teistega suhtlemine, tahetakse kohe su juurde elama tulla või siis taluperenaiseks teha... Polegi muud, kui otse öelda, et tahan olla vaba ja ka nii oma elu jätkata...Vihjetest nad aru ei saa ja mulle tõesti ei istu see kogu aeg käest kinni hoidmine, kogu aeg musitamine....
˅ näita rohkem ˅
2013-05-31 16:56
saksamaaga sellised lood, siis kui siin turistina sai käidud oskasid väga paljud inglise keelt, ka siis veel kui alles siia elama asusin, m6ne aja möödudes aga minetati see oskus ja nüüd tuleb ettevaatlik olla, et inimene ikka korralikult riigikeelt valdaks mitte m6ne külamurrakuga ei kollitaks
˅ näita rohkem ˅
2013-06-27 17:24
Vast ei osata ennem suhelda kui gramm sees. Miks need mehed nii lollid on kui nikku tahavad, siis tulb ju kooselu vanduda. Ega need naised teagi muidu jalgu praotada.
˅ näita rohkem ˅
2020-01-10 04:57
nikku tahaks
˅ näita rohkem ˅
2020-01-10 23:43
Nikuprobleemi pole kuskil riigis...alati saab
˅ näita rohkem ˅
2020-01-19 10:23
sirru mine musita pede jottga laudas
˅ näita rohkem ˅
2020-05-31 12:54
Eestis vaadates tundub , et oled välismaal ja välismaal- et oled Eestis

Selline on tõdemus siin saidil, osa ka shopitud pildid ....
Tõdemusest - kontol- olen 2 nädala pärast Eestis ja järgneb siis sõidan juba tagasi.... Või kirjutab pika loo ja siis ütleb, et kahju- sõitsin just ära. Või olen laeval.
Pigem tundub see teema olema - Läti. Leedu, Soome, Rootsi suunal - et tegu on laeva ja hotelli prostidega ?
˅ näita rohkem ˅
2020-05-31 16:22
Inimesed, kes sageli komandeeringuis käivad, pole seepärast veel prostituudid. Elan samuti elu, kus töölähetused üleöö pähe kukuvad.
Mis muidugi ei tähenda, et ärasõitmist mittekohtumise ettekäändeks ei saaks tuua.
˅ näita rohkem ˅
2020-06-03 01:13
Leedilea - väga õige, komandeeringus käijad teavad millal nad saabuvad. Ja kohe nad ära ei sõida uuesti. Kirjutasin sellistest, kes räägivad kindlast saabumisest ja siis neid enam siin lehel pole, vaikus. Siis äkki tagasi siin - küsimusele aga järgneb vastus - juba sõidan tagasi... Mõnel on kontol juba kolm aastat kirjas- tulen juunis pikemalt.... Ära mõista valesti.
˅ näita rohkem ˅