Foorum
1
2
2010-09-24 03:02
Võttes ette mõne huvitava foorumi teema ja märgates et ossa....., et kui palju postitusi ja kindlasti ka sisutihedaid antud teemal, siis lugedes algusest mõne lehekülje märkad, et oled sattunud "jututuppa", kus kõik rääägivad kõigest, aga mitte sellest, mis algupärane teema - üks postitus tekitab teise ja lihtsalt hakatakse jututoa kombel omi asju klaarima märkamata, et ups, oli vist kunagi ka mingi teema... kunagi, kui selline...
Kas selline käitumine häirib ka Teid sarnaselt minuga?
Palun püüdge selles foorumi teemas püsida vaid antud teemas!!!
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 03:38
Tegin "alguses", kui avastasin "foorumit", ühe eksperimendi teemaga "Kuidas hoida oma süütust?" (http://www.iha.ee/index.php?mode=forum&main=17&post=35428) - mulle üllatuseks sain ma 31 postitust sellele teemale ilma et keegi oleks süvenenud millessegi väljaspool ise ennast....... Minu soovitus: mõelge 3x enne kui vastate - kas Teil on mingi mõte/sõnum, mida tahate Teistele öelda...
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 07:11
xmees)) ,,heii,,, vaata pyya sa inimesele mõistust pähe panna,pole lihtsalt võimalik.. (kõik ajavad omi asju nii nagu,,mugavam ehk!!??.. TÕESTI,,kui aus ollaMÕISTAN sinu muret, ,kui sellist. mind häirib ka,selline --- laiiiiiali valgumine---aga äKKI ONGI see selle foorumi Isikupära ...omalaadsus... ainulaadsus . !!??!!. ,,ootan ka- VASTUSEID- huviga.. .
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 07:53
Siinne foorum sarnaneb tõesti jututoaga. Ma juba ammu kirjutasin sellest, et mõnes teises foorumis oleks selle eest juba modelt nahutada saanud. Seal hoiavad moded foorumil pidevalt silma peal. Siin poleks see enam võimalik. Väga palju erinevate huvidega kasutajaid. Pole ime, et siin valdav osa teemasid mingiks jututoaks läheb. Ma millegipärast olen täiesti kindel, et me võime ju üle ühe postituse meelde tuletada, et teemas püsida aga lõpuks on see ikka üks loba kus kõik räägivad kõigest ja algsest teemast pole enam aimugi.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 08:38
kahjuks .. .. ..,,ega ,,vaadake,,kui rahvas see nõuaks täielikku kontrolli siis siinsed läbusatamised ,need oleks väga paigas- ei oleks miljoneid teemasid,,millest yks teema jaguneb 2 miljoniks.(milles põhikysimus sama ) ...on kyll öeldud ,,et topelt miskit ei kärise aga ,,kuidagi..ikkagi laiali valguv.. oot oot-võtan modega yhendust..ja ajame asjad karmimaks )),kui vaja...., kindlajoonelisemaks !!! kes,,yhineb.)).minuga ,SEE KIRJUTAB MULLE;; ,!!::....,jagame--- viha)... vaenu --- IDEESID)..khhmm,, reklaam minule oli vist srrrryyy .. ..
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 08:38
jah, mäletan, keegi tõstatas siin teema päevitusrantidest ja mind, ausalt öeldes, siiralt huvitab siiamaani, et mida rahvas nendest siis tegelikult arvab
sestet...peale foorumi "stammkundede" omavahelise nääklemise ja paari jalgratast taasleiutava sõnavõtu ma ei leidnudki selle teema postitustest midagi - jäigi huvitama
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 08:44
Lp.Lili...Vastan Sulle, et..."päevitusrandid naise...rõhutan NAISE kehal, on väga seksikad
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 08:50
tänan
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 08:56
Kui siin sunnimeetodil kõik peaks paika panema ja igat sõna keegi kontrollib ja juhendab siis oleme lõpuks samas kohas kui omal ajal ajalehte "noorte häält" lugedes
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 08:56
Teemaalgatajaga täiesti nõus! Tõesti on kummaline neid lehekülgedepikkuseid kahesõnalisi kolme inimese poolt kirjutatut lapata!
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 09:00
LiliNobre..kahjuks meie kliima ja seadused - eiluba käia aastaringselt,alasti... nii,et -naised- olgem rantidega.egas mehedki neist ei pääse.. ..
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 09:02
ja juba- läkski - lobaks ..
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 09:03
teema, kui selles püsida, ammendab siin ennast keskeltläbi nelja-viie leheküljega, pärast seda pole eriti vahet kui läbuks ta läheb, muidugi oleks vahva kui need kes absoluutselt iga posti peale kusema peavad, ennast esimesel 5l leheküljel taltsutada püüaks, samuti võiks siis ka vaadata, kas see mida öelda kavatsed, juba kellegi teise poolt juba öeldud pole, ja võiks jätta ütlemata ka mõttetused nagu eelmisega nõus jne, milles informatsiooni praktiliselt ei sisalda, ja aikon võiks oma luuletustega ka peale lennata alates 6ndast leheküljest
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 09:07
mikhankallis..,, ära sunni mind ropendama .. ..
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 09:09
Võtan Su kriitika omaks, Mikhan ja taltsutan ennast.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 09:23
Tee seda tunde järgi, ega minugi suu ei kuuluta absoluutset tõde, on teemasi, milles arutelu on huvipakkuv kõigile osalejatele ja tase nö kõrgem, kus naljad, ja muud kõrvalepõiked lihtsalt rikuvad ja läbustavad teema ära, aga on ka teistsuguseid, mis ilma sinuta muutuks igavaks. Ühegi konstruktiivse kriitika (või siis mis tahab olla konstruktiivne) mõte ei ole mingeid raame kehtestada, vaid käivitada enesekriitika, sellele on põhimõttelselt kaks võimalikku reaktsiooni, antud näitel siis aikon, kes leidis midagi, mille peale pisut mõelda, ja whayme, kelle enesekriitikamehhanismi käivitada nii lihtsalt ei õnnestu
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 09:44
haa haaaaaaa haaaaaa ,mikhan -- ,,mikhan - .. uuuuuuuuuuhhhhhhhh ...
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 10:03
Foorum - teemapõhine jututuba.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 10:12
FOORUM:

Foorum (ladina keeles forum ('turuplats') oli vanaaja linnades rahva kogunemiseks määratud väljak.
Foorum oli linna poliitiline ja ärikeskus ning kohtu asupaik. Eriti tuntud on Rooma foorum.
Tänapäeval nimetatakse foorumiks esindajate koosolekut. rahvas - me oleme ju avalikul turul ,,jne jne ... ..
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 10:36
xmees: Tuletan meelde. Sina EI PEA seda foorumit mitte lugema, kui see sind häirib. Võid ju vabalt wikipeediat või muid sarnaseid kohti uurida ja tudeerida.
On ju küll selliseid surnuid, rangetes teemades olevaid foorumeid. Muudkui aga googelda. Igav on seal olla?
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 10:39
Läbustajad võiks mingiks ajaks ära bännida, peale läbustajate endi ei paku see mula mitte kellelegi mitte midagi.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 10:41
HUVITAV,KAS MA KA.. LÄBUSTAJA.. OLEN ?? ..
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 10:47
jep, oled. sina, juuksur, ema theresa, siis parmad, aikonid jne.
andke andeks, aga no suured inimesed, aksepteerige kriitikat - olete ju läbustajad
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 10:48
Minu meelest on foorumis kokku saanud selline omaette ja tore seltskond kellega on huvitav ja tore suhelda. Neil nimestel paistab olevat iseloomu, iseseisvust ja loovust. Jah loomulikult on ka erandeid debiilikute näol aga ega siis alati on igas moosipurgis tilk tõrva...seega kui aus olla on minu meelest iga teema saanud ju lahenduse ja sellest on tekkinud arutelud ja need arutelud on tihti väga huvitavad ja informatiivsed ning näitabki seda mida keegi hetkel antud teemas näeb ja pisike huumor asjades on alati teretulnud...seega mina olen väga rahul foorumiga
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 10:52
Minu arust ei peaks läbustajaid ära bännima, läbustamine on vahest täitsa lahe, aga asi, mille mina välja pakuks oleks selline: kes teeb teema, saab selles teemas endale ka moderaatori õigused, võibolla mitte õiguse muuta teiste kasutajate postitusi, küll aga õiguse kustutada mitteteretulnud postitused, siis saab ta ise kontrollida, kui läbuks ta teemal laseb minna, kas laseb, ja kui populaarne teema on. Ja iga postitaja teab siis ka,et postitades midagi väga mõttetut, eksisteerib võimalus, et see kustub.
Whayme, pole teemat, kuhu sa poleks oma emotikone ja häälitsusi ja kirjavahemärke saatnud, muidugi oled läbustaja. Kui seda foorumit modereeritaks, mis sa ise arvad, kui palju su postitustest järgi jääks?
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 10:54
Ja nõnda saabus kommunism iha.ee aladele ... ma pole kindel, et kas see on tark mõte. Aga see puhtalt minu seisukoht.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 10:56
mikhan. Booring! Nii on jälle üks surnud leht juures?

uman: tunnistan kriitikat. Olen ka ise tundnud, et kohati oleks pidanud vait olema. A no kus sa saad.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 11:00
ega ma ise ka päris kindel pole, aga katseks võiks olla igal kasutajal üks teema, mida ta modereerida saab. Ma päris ei usu et see päris booring saaks olema, pole ju kohustust kõike läbu ära kustutada, igaüks ise teaks kui karm moderaator ta oleks. Ja saaks rakendada onupojapoliitikat
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 11:14
Tegelikult, kui ma oleks siin lehel kõikvõimas programmeerija, siis ma korraldaks asjad üldsegi nii, et iga kasutaja saaks modereerida viimast teemat, mis ta on loonud, ehk siis kui teen teema, olen seal saanud arutada isu täis, ja tüdinenud selle modereerimisest, ja tuleb uus idee, teen uue teema, ja annan eelmise teema modereerimise õigused käest, ehk siis annan seal rohelise tule see ära läbustada, ja saan uues teemas jällegi asju kontrolli all hoida kuni isu täis saab. Ja kellel nüüd on suur isu läbustada, valib teema, mida enam ei modereerita, ja tundku ennast vabalt, kellelgi pole enam kobisemist, et kirjutab teemast mööda
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 11:20
kui huvitav. nii et mina ka nimestikus see, et uman mind sinna panna tahtis, oli teada.
mind huvitab muu. kas keegi viitsib defineerida ka, millega siis tegemist on? uman vist ei viitsinud. vahest tahab keegi teine definitsiooni pakkuda? siis teaks ka, mis teemaks on

nt oli märgata selliseid vastuseid:
- „kõik rääägivad kõigest, aga mitte sellest, mis algupärane teema - üks postitus tekitab teise ja lihtsalt hakatakse jututoa kombel omi asju klaarima...“
- „omavahelise nääklemise“
- „ilma et keegi oleks süvenenud millessegi väljaspool ise ennast“
- „laiali valgumne“,
- „loba“
- „need kes absoluutselt iga posti peale kusema peavad“
- „võiks siis ka vaadata, kas see mida öelda kavatsed, juba kellegi teise poolt juba öeldud pole, ja võiks jätta ütlemata ka mõttetused nagu eelmisega nõus jne, milles informatsiooni praktiliselt ei sisalda“
- „naljad, ja muud kõrvalepõiked lihtsalt rikuvad ja läbustavad teema ära“
- „pole teemat, kuhu sa poleks oma emotikone ja häälitsusi ja kirjavahemärke saatnud, muidugi oled läbustaja“
- „kirjutab teemast mööda“
- luuletusi mainiti

ja siis oli selliseid arvamusi ka:
-„ peale läbustajate endi ei paku see mula mitte kellelegi mitte midagi“
- „läbustamine on vahest täitsa lahe“

veel arvamusi?
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 11:26
vaata jeahh - nurgad ON - Kandilised- ..
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 11:33
kas protesteerid, et sellesse nimekirja sattusid? Kui keegi viitsiks teha statistikat, näiteks olen kindel et minu kõigist postitustest on sisukaid arvamuseavaldusi ehk heal juhul kuskil 10 protsenti, võibolla on seegi üle pakutud, ülejäänud on naljad, norimised, vaimutsemised ja kõik muu, mille võiks liigitada läbu alla, seega kindlasti sobiksin läbustajate nimekirja, aga ilma läbuta poleks ka suhtlust ega foorumit, tahaks ainult et see mis huvitav ja sisukas, ei saaks läbust ära lämmatatud
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 11:38
ma saan aru, et tegelikult oli tegemist teatavate üldistustega ja nii neid vaadata ei saa, aga mingi üldistuse saab ka sellest teha ju.

ühesõnaga ma sain sellest nii aru, et kõigest siin rääkida ei saa. võib rääkida sellest, mis on teemaks. teema järgnevus ja selle arendamine ei ole oluline, tuleb kinni pidada etteantust. näägelda ei tohi omavahel ja oma asjad tuleb kraarida ära väljaspool (seda olen ka mina arvanud). tuleks rääkida vähem endast või teha seda reserveeritumalt, nii et see teisi ei riivaks. niisama lobisemine ei ole hea. kannatlikum peaks olema. peaks olema etttevaatlikum sellega, mida ütled. ei ole nii, et lähed igasse teemasse midagi ütlema.
selle peale vaadatakse halvasti. siis veel muidugi võiks teemase arvesse võtta teiste arvamusi ja mitte korrata (mis siis, et sinu arvamus nende omale sarnande on) ja seda üle kinnitada – see häirib. nalja siin ei tehta. häälitsused, kirvavahemärgid jms on ka tabu. luuletamisega ei tohiks ka liiale minna. loomingulisust tuleks piirata st.

mikhan -ei. ma teadsin seda, et ma seal olen. mind huvitas definitsioon kui selline
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 11:41
kjellega mikhan kallis),, vestles... ,,!!??!!..aru maii ei saand, ,, vaadake..nagu selgelt näha ,,siis on jutt juba nii käest läind,,et, arusaamisega tekib probleeme ,,aa see pidi vanade tegijate ,krooniline ,,MISKI"") OLEMa... arusaadav!!.. ei pane pahaks,,ma kahjuks samas pundis .
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 11:42
Siin annaks midagi kokku leppida.
Näiteks, et päevateemade all olevaid teemasid võib rohkem igasugusteks arvamusteks kasutada, ka ka läbustamine jne

Muud rubriigid jätaks siis süvenenud ja paadunud teemadeks.
Idee on hea. Mingi sccripti annab ka teha, et näiteks kuuaega ja siis plats puhtaks ja läheb otsast peale.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 11:47
tundub, et tuleb pakkima hakata. peale sellist revideerimist ei oleks siin ju midagi teha.
nii et sina mikhan ka tunnistad, et oled seda teinud?
ma olen arvamusel, et nii üks kui teine on siin teinud midagi muud kui ta tegema peaks. see suhteliselt inimlik. ka mind häirib see, mida siin tehakse, kuid sellest siin nagu ei räägita. ja olgu pealegi. ma ei tahaks ka hakata muudest teemadest ja sellest, mida peaks tegema ja ei peaks siin rääkima.
mul ei ole mingit probleemi selle nimestikuga. pange mind kuhu tahate
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 11:57
muidugi tunnistan, ja teen seda pidevalt, tegelikult see 10 protsenti, kui nüüd sekund hiljem järgi mõtlesin, on kõvasti üle pakutud, see tähendaks et iga kümne läbu kohta peaks tulema vähemalt üks, millel on mingi mõte, pigem oleks tõele lähemal vast nii 30-1.
Ei salgagi, et läbu postitamine mulle meeldib, aga ma ei tunneks ennast sugugi ahistatuna, kui oleksid teemad, kuhu ma läbu postitada ei või, ehk siis tean et nii, seal ma läbuga ahistada ei tohi, kas mõtlen, ja ütlen midagi asjalikku, või olen vait. Ahistatuna tunneksin ennast siis, kui läbustamise võimalus mult üldse käest ära võetaks. Kas sinu jaoks oleks see probleem? Oleks su loomingulisus siis väga piiratud?
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 11:59
No võrrelge varasemaid teemasid, seal on osavõtjaid palju rohkem olnud, ma mõtlen nimeliselt. Viimaste kuude teemades figureerivad ainult ühed samad tegelased, kes valimatult kõikides teemades räägivad oma jutte. Püsige siis ühes teemas.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 12:01
Mis oleks, kui lepiks kokku sellise variandi....keegi algatab teema (pole oluline kes ja mis teema) ja püüaksime siis järgida neid meetmeid, mida Mikhan ja Uman on välja pakkunud ja ka kriitikat ei maksaks unustada (mina isiklikult luban, et ei mingeid luuletusi, iroonilis-sarkastilisi vahemärkusi ega muud sarnast läbu". Lähtuma peab algsest teemast ja sellest väljumisel saab nn.läbustaja "eetrikeelu"...ütleme et...nädalaks. Keeld ise oleks siis puhtalt enesekontrollile alluv.
Paluks vastukajasid.......
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 12:08
katsena oleks huvitav, kas see kokkulepe peaks vastu näiteks 1 päev. tuleks teha piisavalt intrigeeriv teema, ja kõrvale teine teema, mis võiks siis olla "kogu läbu teema 1 teemal"
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 12:10
Mikhan!...Kas ilma läbuta kuidagi ei saa?
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 12:16
Ma ei tea, võibolla saab, aga kõigepealt, kes ühineks kokkuleppega, enne tuleks saada mingi osa kinnitusi, kui see teema teha
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 12:19
Miks sa vajad muutusteks teiste kinnitust. Muutu ise ja muutuvad vaikselt ka teised. Kes läbustab, sellele tuleb märkus teha.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 12:24
uman, sa ei saanud aru. Kinnitust on vaja selle ühe veel loomata testteema kasutamise kohta, milles kehtib siis see kokkulepe
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 12:41
mikhan - ma saan nii ja saan ka teisiti hakkama. kui te tahata mingit muudatust siin teha, siis mina märtriks ei hakka. st mulle ei tekita see mingei probleeme. on tehtud nii seda kui teist. mis minu kreatiivsusesse puutub, siis see on natuke laiem teema kui siia mahub, niisiis ma ei tunneks ennast ka kuigi ahistatuna.
see, et keegi siin mind siin kelleksi pidada tahab ei tee minust veel teist inimest. ma olen natuke teisel arvamusel selles.
tegelikult, mikhan, ma tahakas teada, mis on teise ahistamine. sa mainisid seda.
kas ahistamine on see, kui sulle tundub, et kellelgi teisel midagi asjalikku teemas vastata ei ole? et siis hakkab see ahitamiseks minema? et nii kaua kui arutatakse, seni ei ole mingit ahistamist. kui arutamist ei teki, ahistab?
ehk ongi teema selles asjalikkuses. ja arukuses. et kui arukas keegi on ja mida ta sellest või teisest teemast teab nt.
ma ei tea, ma uurin sinult, et kuidas sulle tundub.

ja siis see ka, et miks sina, mikhan, vahel selline ei ole? mis sinus siis muutub, et sa teisi ahistama hakkad selle mitteasjalikkusega? et tahaks ka teha midagi mitteasjalikku, aga
samas ei taha, et teised seda teevad?
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 12:50
Juuksur sa lähed teemast välja!!
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 12:58
Kui nüüd aegu ammuseid meenutada, siis uman, mul tuleb üht-teist meelde. Siis ma saan aru , miks sa tahad foorumit välja suretada.

Aga tehke siis üks asjalik teema. Uman anna minna tee see test teema ja vaata kustmaalt läheb läbuks.
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 13:02
juba? ma tahtsin sellest ahistamisest ja arukusest aru saada. ma ei ole siiani aru saanud probleemist.
kui muidu räägitakse sellest, et midagi oleks nagu puudu ning seda ja teist ei saa, siis tahaks teada, et millest siis tegelikult puudu on. arukusest? või arusaamisest?
kui selle teata kuidagi saaks, siis saaks ehk midagi muutma hakata selles suunas. nt teeks nii nagu umangi teatas - muudame ennast ja suhtleme teistega sellistena nagu me tegelikult olla tahaksime (mis siis kui oleme midagi muud).
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 13:06
Kuulge läbustajad: "sina(whayme), juuksur, ema theresa, siis parmad, aikonid jne"
Teeme IHA pakti ja proovime, et 1 nädal ei provotseeri kedagi/midagi üheski teemas. Kiusatus on kindlasti aga proovime?
!
Võibolla ongi õigus, et teised ei pääsegi löögile.
Teeme ära!
˅ näita rohkem ˅
2010-09-24 13:09
et siis kuidas see peaks välja nägema hakkama? et kui teisel on mingi arvamus ja ma tahaksin midagi temal uurida ja nt temaga neid arvamusi teemas vahetada, siis seda ei saa nagu teha v? kas see oleks provotseerimine?
˅ näita rohkem ˅
1
2