Foorum
2010-08-27 15:21
Eile saabus mu e-maili postkasti reklaamkiri Võida Solarise kinkekaart, e-maili sain aadressilt [email protected]. Paistis tavaline reklaam, kus paluti vastata ühele küsimusele ja lisada oma tel.nr ja kood, mis nad saatsid. Mõtlesin, et see on tavaline toiming loosimises osalemiseks ja sisestasin mobiili numbri ja koodi, mille nad saatsid, selle järel saabus kohe mu mobiili sõnum, et olen liitunud klubiga Mängud ja et kui soovin teenust lõpetada, pean saatma numrile 1818 sms märksõnaga Stop. Ma pidin kreepsu saama, sain kohe aru, et siin tegu mingi väljapressimisüritusega. See, millega ma justkui liitusin, on kirjas lehel www.natta.com. Ega asi ei olegi selles, et neil mingi leht on, vaid selles, et nad on sunniviisiliselt ja raha eest liitnud inimese mingi teenusega, mida inimene tellinud ei ole, siin on tegemist pettusega. Mul on alles see e-mail, mis ma sain neilt, sealt ei küsita mingi liitumise kohta mitte midagi, selles mängus ei olnud mingit tegu vabatahtlikkusega, see oli lihtsalt üks lihtne petuskeem, kuidas saada mobiili number ja sundida inimene sunniviisiliselt millegagi liituma, mis võtab sult raha. Saatsin muidugi neile sms selle STOP sõnumiga, aga mis läinud, see läinud, tänaseks oli mu saldo suurenenud 50 krooni võrra, ilma et ma selle heaks oleks ise kuidagi kaasa aidanud või üldse mingit teenust saanud.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 16:10
Noh sul läks veel hästi olid piisavalt nutikas, tean ühte kes tagus kolm kuud. Tuli lihtsalt telefoni arvetest juttu ja siis ta rääkis et, ei tea mis lahti et kuidagi suured juba pikemat aega. Täielik Tuha Juhan õigemini Tuha Juula.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 16:12
Nii ta on..oleks siis veel ühe pildi või helina oma moblasse saanudki
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 16:15
hehe minul oli kah kunagi üks radar...
petavad raisad raha välja
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 16:40
ahnus, ahnus midagi niisama saada on eestlastel väga suur
tasuta ei saa midagi, raiuge see endale kõrvataha
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 16:42
uman: Palju sa selle nõuande eest nüüd pappi küsid, kui keegi peakski seda kuulda võtma?
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 16:43
normaalne on osta mingi lugu või pilt endale telefoni, aga ülimalt nõme on salaja, iga kuu selle eest veel parsada kooni küsida

lugege väikest teksti lugupeetud kodanikud!
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 16:44
Boom!...Saada mulle kohe 2000 EEK-i..Saadan Sulle paari uusi sokke
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 16:48
saadan sulle sokipildi smsiga
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 16:49
aikon sokkide ja aluspesuga olen hästi varustatud, saan need otse tehasest...

muidex www.jango.com kus saab muusikat kuulata on üks raha väljapressija reklaam.
kel huvi...
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 17:00
Boom...Mul just viimne paar sokke ... ...Said mu vihjest aru?
Kohtume sealsamas, kus mullu ...Sokid ja "keskearõõmud" võta kaasa...Numbrit peaksid teadma
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 17:31
Tohoh, lausa niimoodi

Mu ema ka äsja langes ühte lõksu, oli mingi i-phone'i loosimine. Mitte sõnapoegagi polnud lehel sellest millega inimene liitub. Igatahes siitpoolt läheb asi tarbijakaitsesse. Need lehed kus on väikeselt kirjas, et sellega liitud, on kõik korrektsed, vähemalt enamvähemgi, aga mitte sellised kus ühtki sõna ei mainita

Ei tea kas siis kui liitud ja kohe lõpetad, läheb ikka 50 eeki pluss selle sõnumi hind mida lõpetamiseks saadad? Tarbijakaitse lehel (kuigi sealt raske midagi üles leida) on igatahes kirjas et enne tuleb kontakteeruda müüjaga ja kui tema keeldub raha tagastamast siis minna tarbijakaitsesse. Hmm.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 17:52
Ei maksa uskuda igat reklaami...üldse peaks neisse ettevaatlikusega suhtuma....Tasuta ei jagata midagi....
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 19:09
Jah aikon62 tasuta lõunaid pole olemas ja samas elus tuleb kõike ette, peale oma taguotsa.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 19:24
Tarbijakaitseameti poole ei ole mõtet pöörduda, sealt ei saa mingisugust abi, ainult lubadusi.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 19:30
MaryBloo,kirjutas ilusasti,kuidas ta ema lõksu läks sellega..Vanemad inimesed ei pruugi mitte nii targad olla reklaamitrikkidega.
Juba kui siin neid hoiatusi oled lugenenud..kui palju noori mehi jääb rahast ilma ihas igasuguste ettemaksudega ja kõnekaardile raha panemisega siis pole midagi imestada kui keegi ka niimoodi rahast ilma jääb
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 20:12
no kes siis tark inimene veel saab olla kui mitte vana inimene? ei pea olema mingit pisikest kirja. no mõelge ometi, mis heapärast peaks keegi andma sulle niisama mingi iphone? kas teie annaksite suvalisele inimesele iphone? loogish, et seal on mingi konks taga.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-27 21:18
Tuttav lugu. Mõni aeg tagasi kurtis sõbranna umbes sama, toona oli tegu mailile saadetavaga. Sisu umbes taoline et muudkui võta osa, sisesta omamobla nr ja osaled loosimises. Sõbranna muidugi suure hurraaga sõnum teele, märgates hiljem väikeses kirjas et oled liitunud tasulise teenusega, sõnumi hinnaks 50.- jne. Oli teine tige, saatis kirju siia - sinna. Täna just küsisin et kuidas asi lahenes, lõi vaid käega. Sama jama oli televisiooniski arutluses. Ise oleks ka uisapäisa tegutsedes alt läinud.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-28 23:37
Aus ülestunnistus. Kunagi aegu tagasi tegin ka sellise petureklaami lehe, et kasutaja käest parool välja meelitada. Teada oli , et kasutajale meeldib igale poole üks ja sama parool panna. Siis tegin sellise lehe mis saatis kasutajale emaili, et ole hea ja rega ennast lehel, saad netist kaupu odavalt tellida. Tegemist oli lihtsa joomla lehega virtuemarti kasutades. Parooli sain kätte.
Nii, et jälgige ka natuke domeeni nimesi, kes mis selle lehe saadavad ja kuhu sa lõpuks satud.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-30 12:36
Sügisel taas algasid need leedu polutsei kõned...teie poeg sattus avariisse jne...

Tean isiklilult ühte naisterahvast kes pead ei kaotanud...ja nüüd on need kutid trellide taga.

Aga uued libapolitseid on juba ukse taga, olge valvsad!
˅ näita rohkem ˅
2010-08-31 11:02
kui ikka inimene on naiivne ja usub kõike- pole midagi parata
vahel vaja veidi õppetunde selleks,et edaspidi olla targem.
˅ näita rohkem ˅