Foorum
2010-08-07 09:34
Nu ei mina aru taipa ühest asjast...kus ikka inimesed nii targad on, et teise elu õpetamine, et mis vale ja kuidas õige ning kuidas peab elama on ikka meil nii moes. Jääb mulje, et paljudel on oma elu nii korras, et jääb aega üle teisi õpetada ja ilma, et see teine oleks seda palunud või soovinud. Kuskohast on teatavatel persoonidel selline komme tulnud ? Ma ei tea aga ma küll ei leia, et mina näiteks oleks õige inimene õpetama siinseid kaaskodanike elama...eh enda elugagi nii palju mässamist ja pole sellist energiat et teistele siin moraali lugeda. Paistab, et meil siis masu läbi, töö kõigil olemas, pole enam pangaprobleeme, abielud ideaalsed ja sellest siis see vaba aeg nüüd siis teiste õpetamiseks täitsa olemas....
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 09:44
tarkus tarviline vara - õpi hoolega , mida pahandad - mängi lolli ja pane kõik vajalik kõrva taha ja siis äkki ühel heal päeval ei peagi isegi lolli mängima
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 09:47
mulle sobib ise õppida elult, see on kõige otstarbekam ja kasu toovam lahendus. Mulle ei meeldi teiste vigadest ja tarkusteradest õppida vaid ikka enda vead ja enda omandatud tarkus annavad tulemuse.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 09:53
mu meelest õpetatagu, kui seda osatakse, kahjuks õpetama kipuvad ikka need, kel pea kipsist, suudavad vaid oma arusaamu peale suruda, kuulutada käibetõdesid. See statement koorus hoopis ihakaugest kohast, aga väga vähe on paiku kus see nii ei ole...
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 09:57
ise õpidki, ega keegi teine Sinu eest ei õpi....aga kui ainult iseendalt kogemusi ja tarkust varud, siis võib jääda silmaring väikeseks ja areng piiratuks - kahjuks
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 10:05
Nu see on minu traagika kui minu silmaring ja tarkuseterad jäävad piiratuks aga samas ma ei kipu neid kellegile peale suruma ja olen ise rahul sellega mis endale olen omandanud.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 10:22
Nii kurja jutu peale ei julgekski kohe midagi öelda,aga ma ikka vahest üritan aru saada,miks asjad on nii,nagu nad on.
Ja kuna mikhan tahtis käibefraase,siis palun:
vigadest õpitakse.Tark teiste vigadest,loll ei omadestki.
Nii rumalat inimest pole veel sündinud,kes teisi õpetada ei oskaks
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 10:29
Mina pole veel näinud ühtegi targutajat kellel endal elu korras on. Pigem vastupidi, kellel endal kõik logiseb ja lonkab, see on ka esimene mees rääkima kuidas teised elama peavad.
Eks ole vana tuntud tõde see, et selleks, et olla kriitik ei pea olema kirjanik.
Seega, lohuta end sellega, et nendel kriitikutel ja õpetajatel on enda elu metsas. Mis kõige hullem, nad ei ole suutelised sellega hakkama saama.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 10:34
sellega sa, jfjm, ei kvalifitseeru : P
mitte et sul ldse ei leiduks selliseid targutusi, mis sobiks näiteks antud teemasse aga üleüldiselt ei kvalifitseeru õpetusi pritsivaks moraalijüngriks, kes teisi elama õpetab , pead kahjuks aremema
Üks põhjus, miks sellised, nimetagem neid siis mingiteks jüngriteks, üldse leiduvad, on pealiskaudsus, mis on pähe võetud, on sinna istutatud kergelt, kes on oma teadmise omandanud läbi paljude argumentide ja nende analüüsimise, on ära näinud ka vaatenurkade pluralismi, et olla kindel et võib alati leiduda ka veel üks, ja õige välja valimine on väga suhteline. selliselt positsioonilt sa lihtsalt ei kipu enam oma seisukohti peale suruma, sul lihtsalt puudub selleks see maailmasuurune enesekindlus
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 11:37
suured kirjanikud on õelnud, et väga raske on lihtsatest asjadest lihtsate sõnadega kirjutada - Sinu puhul, mikhan, peab see täitsa paika....
ja ülepea, kus te neid targutajaid ja õpetajaid näete, kas sõnavõtjates ja oma arvamuse väljaütlejates? - mind küll keegi ei häiri - nagunii ise otsustan, mida usun või mida mitte, mille omaks võtan või siis mitte - kus probleem?
ja veel - miks peab sellel kasutajal, kes midagi tarka räägib, kohe endal elu korras olema - kas siin lehel üldse ongi selliseid kasutajaid....samas usun ka, et enamusel ei ole elu metsas seepärast, et midagi korrast ära on....
mida siin lehtedel aga märkan, on õelutsemine ja kadedus - elama õpetanud pole mind siin küll keegi.......
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 11:50
eks selle juttu ole ikka hea kuulata kes su kõrvatagust aitab sügada...
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 12:29
on on. peamiselt ja paremini meeldivad meile ju need, kellele meiegi meeldime ja vica versa. kui ei taha teada vs ei kannata kuulata, siis tuleb tektitada mingi vaakum. nt tuleb ümbritseda ennast selliste inimestega, kes üksnes midagi meeldivat ütlenud on. saab vastastikku meeldida ja meeldivusi vahetada.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 12:37
olgu see targutamine ja jutt siin,milline tahes,foorum ju toimib enamus siin siin ju sõna ei võta kunagi..võib-olla need on kõige targemad,kes ei sekku??
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 12:51
ma arvan, et nad ei pea olema kõige targemad - neil lihtsalt seksiga äkki kiire ja muud tegemised...ei saa nii liigitada, et siin on lollid ja seal on targad, siis võiksime mõelda ju et ..IHAs. üldse kõik lollid - mis võib ka tõsi olla, sest ega üks normaalne inimene nii oma aega ei risusta, ega sisusta - mina kaasa arvatud ja ma muuseas täiega kahtlen vahest oma mõistuses.....
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 12:57
lisett,selles on tiba õigust..normaalsel inimesel peaks muud tegemisi olema,et siin isegi oma uneaega lisaks võetakse...
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 13:21
aga, mis teha, irw - otsiv inimene on ajudeta juu......kes otsib seksi, kes seltsi, kes tähelepanu - ikka midagi otsitakse....nu kellele ma tõestan, et viidan vaba aega siin ja puhkan ja et maalipukk on seljataga....puhata võib ju ka õues jalutades......
huvitav olekski teada, millega keegi tegeleb peale portaalis viibimise......
peaks uue teema tegema.....
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 13:29
Seda ma mõistan veel kui siit keegi kedagi otsib...aga on ka neid,kel lausa kontodel kirjas..ei otsi kedagi??nägu mingil näitusel
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 15:22
Issver ma vist kuumusest või puhkusest lolliks lännu aga ei jäga mõhkugi. Ausalt loen juba teist korda aga aru ei saa probleemi olemusest. Kes keda õpetama ja miks. Kes kus on õnnelik ja ideaalne? No kui on siis mul jumalast hea meel, mida rohkem on õnnelike inimesi seda kaunim on maailm.
Liset ehk viitsid seletada mis teoksil???
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 16:29
tähtis ,et inimene suudaks elada ise ja nautida elu. kedagi õpetada ja suunama kipuvad liialt paljud need ,kellel endil megalt palju probleeme.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 17:59
risto, ma ei usu, et probleemivabad inimesed teistsugused on - natuke ehk leebemad, aga probleemideta inimesi annab üldjuhul otsida....
aike, ma ka ei saa ju aru, mis toimub - kellegile on rängalt kõri peale astutud - kedagi on liialt õpetatud - keegi on vähe seksi saanud ja mõni liiga palju, mõni tahab ise areneda, mõned vajavad teiste abi - ühel on ühtmoodi halb - teisel teistmoodi halb ja siis räägivad veel, et neil ei ole probleeme........
nu mina ei tea küll ühtegi kasutajat siin, kes kedagi konkreetselt õpetanud on - küll aga on palju oma kogemustest räägitud ja väga palju arvamisi ja oletusi ning tõgamisi ja suuremalt osalt pööratakse kõik naljaks ja on näha, et inimesed elavad end välja siin - pole ju vaja kõike ja kõiki lugeda ja kuulata - aga tampige lisetti - temal ei ole sest küll sooja ega külma - inimesel peab ikka mingi eneseusaldus ka olema ja nii palju ego, et kõigi arvamused ja õpetused korda ei tohiks minna....midagi aga kõrvataha panemiseks leiab alati - ei ole kõik nii suurte probleemidega ega päris ajudeta ühti...ja veel, kui rumal inimene siin midagi tarka püüab õelda, siis pole see ka eriline naerukoht, sest mõistus ei ole ju oma teha.....tark õpib lolliltki.....ja alati on keegi kellegist targem....
arvan veel, et need, kes end väga puudutatuna tunnevad teiste arvamustest, siis just neil ongi probleem.....
selle koha pealt ristol õigus, et tuleb ise elada ja lasta ka teistel elada - kellegi vale või õige arvamus ei takista kellegil edasi elamast nii, nagu tema õigeks peab......siin nii väikesed tegelased mängivad solvunuid, mida peavad avaliku elu tegelased tegema.....
issand - otsige rahastaja - ma saan varsti raamatu oma tekstidest kokku......
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 18:21
lisett-olen ammu märganud,et sinult luulekogu kokku panna on väike asi tahad ikka rohkemat
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 18:39
nu mis teha, kui ma igal alal andekas olen ja ennast kiitmast ma ka ei väsi
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 19:01
tädikesed ja onukesed targutavad kuidas oleks õigem...
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 19:02
...aga kuidas siis ikkagi oleks kõige õigem?
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 19:20
lisett- enda kiitmine pole sinu nõrgem tegevus
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 19:43
ma teen kõike täiega
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 19:46
ei targuta me midagi - aga lugege algusest - on ju kellegil probleemid siin......
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 19:59
Domakene!...Kõige õigem on nii, et tee mis tahad ja ela kuidas tahad...aga ela hästi ja teistele ära liiga tee...
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 20:10
...no nii ja juba Sa hakkasidki õpetama...
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 20:13
Mina ei õpeta...ma õpin alles isegi .
See oli vaid mõttevälgatus...kuidas võiks elada. Aga Sina ela nii nagu tahad...aga HÄSTI
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 20:35
mina tahan küll õpetada, irw - ära kuula aikoni, Domaassamemm - ära ela nii, nagu tahad, vaid ela nii, nagu õigeks pead
( palun kergemat karistust )
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 20:35
lisette: te pigem toodate tohutul hulgal müra.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 20:43
to uman - Sul äkki kuulmised - luulud - hallutsinatsioonid
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 21:18
aina paremaks läheb iga inimene õpib ise,kui sellega toime ei tule siis ei peagi tulema
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 21:49
Lisett! Ära näri tähte....Tahtmine ja õigeks pidamine on samad asjad. Kui tahad, siis järelikult pead seda õigeks.
Domake! Ära kuula kedagi, kui selleks puudub vajadus. Kui nõu tahad saada, siis küsi, ja tee nii, nagu paremaks pead.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-07 22:19
mis te selle Domassaga teha tahate, et te teda nii suunate aikon - paistab, et vahel ei saa ka sina teiste peenetest naljadest aru
˅ näita rohkem ˅
2010-08-08 05:58
siin päriselus on ka üks mees, kes ise pidevalt naljatab, aga piisas ühest minu omast, kui nädal aega turritas , tänan Juuksur!
˅ näita rohkem ˅
2010-08-08 07:56
Tegelikult teemat püstitades ei olnudki probleemi vaid oli arutlev osa, et miks on inimestel kombed mis ei peaks olema. Probleemideta elu pole minu arvates olemas, igaühel omad mured aga lihtsalt see tekitas minus küsimuse, et kui meil kõigil on omad mured jne., siis kuidas jääb paljudel veel aega teiste eluliste küsimuste üle aega otsustada aga ei kift...ma ise lugesin ka siin arvamusi ja ega ma enam ise ka aru ei saanud, et kas käib arutelu ja diskuteerimne või üksteise õpetamine
˅ näita rohkem ˅
2010-08-08 08:17
RedLight1- Sinus pesitseb positiivsus ja usun, et ka Su suunurgad on ülespidi ja nii tundub maailm poole kenam - aju saab alati petta - olgu see muidu nii hea, kui tahes....
eks selle vaba ajaga ole nii, kuidas kellegil on - minul on tõepoolest seda kuhjaga ja nii rumal olen ma küll, et ei oska või ei taha oma ajaga midagi kasulikku korda saata - äkki kunagi tuleb keegi ja taob mõistuse pähe, irw......
˅ näita rohkem ˅
2010-08-08 09:31
Juuksur! Kõigil on paremaid ja halvemaid aegu ja isegi minul . Netimaailma üks suurimatest puudustest on intonatsoni puudumine, sellest ka arusaamatused suhtlemisel.
Domassaga ei taha midagi teha...ta lihtsalt üks vahva plika
˅ näita rohkem ˅
2010-08-08 11:04
to aikon, Sa oled tore mees, kena mees, aga nii tahaks Sinuga vaielda: nali naljaks, aga tegelikult ei ole ju tahtmine ja õigeks pidamine üks ja seesama - mõtle ikka hoolega järele.... Sa ei kujuta ette, kes ma vahel olla tahaksin, kus ma olla tahaksin ja kuidas ma olla tahaksin, aga mõistus ütleb: "ei"
˅ näita rohkem ˅
2010-08-08 11:28
Ein noh, vaidlemine vaidlemise pärast on ka omamoodi huvitav tegevus. Vahel jääb kõrvaltvaatajal selgusetuks, et mille üle üldse vaieldakse. Eks ole see ka omamoodi sekumine teise inimese ellu.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-08 11:29
Lisett,Tahtmise teostamisest loobumine pole tihti seotud mitte õigeks pidamisega,vaid Su mõistus ütleb,et võimalus selleks puudub.Enamus naistest väidab,et tema raha eest ei kepi ja kusjuures nad ka ise usuvad seda.Aga mitu neist ei ütlejatest suudaks jääda kindlaks ka siis,kui tema ees on reaalne avatud kohver miljoni euroga?
˅ näita rohkem ˅
2010-08-08 11:45
see on utoopia - äärmuslik ja halb näide....võimalusi leiab alati, kui ikka tahta, siis leiab ka võimaluse üldjuhul.....
ja NSM - ma pole kellegi koju maabunud ja tema ellu sekkunud, irw....foorumis mõtete avaldamine ja oskuslik vaidlus pole kindlasti teise inimese ellu sekkumine.....
˅ näita rohkem ˅
2010-08-08 11:58
lisett, minu postitus polnd isiklikult sulle suunatud. Vaid mõtted mis tekkisid foorumi arutelu lugedes.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-08 12:16
vahet pole - mitte keegi ei saa siin teise inimese ellu tungida - kas nüüd parem vastus oli
˅ näita rohkem ˅
2010-08-08 12:21
Lisett,see on just väga hea näide sellest,kuidas tõekspidamised võivad muutuda,kui äkitselt muutuks utoopiline ja täiesti võimatuna tunduv variant võimalikuks.Meie tõekspidamised tuginevad väga tihti neile võimatuna tunduvatele asjadele
˅ näita rohkem ˅
2010-08-08 12:26
Kõige lihtsam on selliseid targutajaid/iriseijaid/õpetajaid ignoreerida. Milleks oma tuju rikkuda? Kelle asi see on mis ma teen? Mina ennast küll häirida ei lase. Samas ma seda nüüd igale uuele tuttavale, tööandjale jne ka ei teata. Kõike ka ei pea minust teadma ja igalühel on õigus otsustada mida ta räägib või mida mitte. Mina otsustasin mitte nii laialt oma hobist pasundada. Lihtsalt nii on parem. Milleks inimesi Å¡okeerida? Seda enam, et paljud ei tea sellest teemast midagi ja see tekitaks liialt eelarvamusi. Samas need kes teavad ka just vaimustunult kaasa ei plaksuta aga pole nende asi mulle ette dikteerida kuidas või mismoodi elada.
˅ näita rohkem ˅
2010-08-08 12:50
Virtuaalsuhtluses ei saagi teiese ellu sekkuda,kust ma üldse tean,kas sellise kasutajatunnusega inimest on üldse olemas..või,kas ta on hoopis mees või on naine või mängib mitme aliasega
˅ näita rohkem ˅
2010-08-08 12:58
jfjm - ega sellepärast tõekspidamised ei muutu, kui ma miljonite dollarite eest ühe kepsi teen - peaksin olema loll, kui sellisest võimalusest loobuksin ja ikkagi on see äärmuslik ja utoopiline näide - nii võiksime jäädagi oletama, kes midagi ja mis summa eest teeb......
seda aga tean kindlalt ja võin oma pea anda, et oma armastatut ma mingi raha eest ei reedaks - iseasi, kui ma talle sellest võimalusest räägin ja ta nõus on.....
Desire777, kes Sa momendil olid, kas targutaja, iriseja või õpetaja, irw.....
˅ näita rohkem ˅