Foorum
2010-07-21 08:44
Kes või mis on LITS? Olen siin üsna mitmes teemas seda sõna läbi lipsamas näinud aga selgusetuks jääb kellest jutt on?
Arutleks siis selle teema ümber, et kellest jutt kui öeldakse LITS?
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 08:48
Nu aga paku siis enda tõlgendus välja
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 08:53
Täiesti ausalt tunnistan. Ma ei kasuta seda sõna. Ma lihtsalt ei leia enda jaoks sellele sõnale kohta. Ta kisub minu jaoks sinna halvustavate sõnade nimistusse aga konkreetselt ei leia ma talle tähendust. Muidu oleks ma ammu foorumis kusagil oma arvamuse maha öelnud.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 08:59
vanasti õeldi, et lits on see, kes raha eest annab, aga nüüdsel ajal olla see prostituut hoopis...
oma mehe lits olla aga iga hea naine ja kindlasti mees talle midagi poetab.....
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 09:03
Et siis kui mees kodus sexiga igati rahul võib tema tublit naist litsiks nimetad?
Esimene tõlgendus siis, et korralik sexikas suhtes olev naine on oma mehe jaoks lits. Ok.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 09:12
nu vähemalt minul poleks selle vastu midagi, kui ta mind sedasi austavalt ja väljendusrikkalt nimetab.....
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 09:37
Lits = Kes kepib, flirdib jne. paljude meestega.
Kes keerulisemast lausest aru saab: Isik kes on mitmetele isikutele seksuaalselt avatud.
Tuleneb see kaugest ajast, kus aksepteeriti ainult mees+naine suhet. Igasugu muud vahekorrad olid tabu ja põlastusväärsed. Vahet ei ole kas rahaeest, niisama või huvipärast.
Reeglina öeldi seda naiste kohta. Aga teoreetiliselt kuuluvad selle nimetuse alla ka mehed.
Vot siis NSM. Igasugu muud lahendused on juba tuletised sellest.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 09:44
parma määratlus suht õige minu arust, kuid lisaks sinna ühe punkti Lits= Kes kepib, flirdib jne paljude meestega, kuid kodus mängib ustavat ja truud abikaasat
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 09:46
See teine rida täitsa hea definitsioon parmaleikinil , lisaks veel sinna et see on kõigile teada ja seda ei varjata ja seksi ei võeta kui elatusallikat
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 09:53
parmaga jah nõus.täpsustaks ainult aega.enne kristluse tulekut oli mitme partneri pidamine auasi, alles pärast kristluse ja piiblisõna tulekut muutus see tabuks
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 10:01
OK. Järgmine seletus siis. Inimene kes pole monogaamne ongi lits.

Enne kristluse võidukäiku oli jah nii mõnigi asi inimlikum. Miks muidu öeldakse, et pime keskaeg. Oligi pime ja nüüd on enamus pimedusega löödud
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 10:02
jah tänases päevas annab lits tasuta, kui küsitakse ja prost siis raha eest asja ajab.

aga filrtimin nüüd küll saatanast pole kallis parmaleikin
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 10:07
On ikka. Kõik seksuaalsusega seotuv mis on väljaspool m+n suhet oli paha.
Praegusel ajal hakkab see oma tähtsust kaotama ja on veel lihtsalt sõimusõnana kasutusel. Tuletada võib sellest igasugu asju. Eks see aeg saab ükskord kunagi ümber ka ja siis ei teata sellest litsist enam midagi. Kuni jälle m+n suhted moodi lähevad.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 10:07
NSM sinu seletus läks puusse. Lits on see kes oma partnerile väidab, et on monogaamne aga tegelikkuses kaugel sellest
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 10:09
ps räitpoiste maal lüükase mõlemad maha. Nii mees kui naine kui keegi isegi seksuaalselt ahvatleb kedagi teist. Eks see oli väljamõeldud tegelaste poolt, kes kartsid oma naisest/mehest ilma jääda.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 10:12
see on see üliarenenud omanditunne.teist inimest võetakse kui asja, mis-kes kuulub siis omanikule,ütlus-minu mees-naine.ikka minu oa,seega omand
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 10:16
Kassike õigel teel aga tuleta natuke veel, et millest see omanditunne tekib. ps tee seda postkasti risustame teema ära muidu. Niigi pahased et teemas ei olda.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 10:19
las olla ja uriseda ka reaalis viib üks teema teiseni,areneb.inimeseloomal ongi suu risti nina alla loodud selleks, et rääkida.samas ei tohiks unustada,et tal ka kaks kõrva peakolu küljes.peakski siis nii kõrvu kui suud vastavalt proportsioonis kasutama
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 10:24
eks omand (vara) ja selle jagada tahtmine teistega oligi see, mis pani monogoaamia tekkimisele aluse. kuidas sa muidu tead, et millised järglased sinu omad on ja millised on teise tehtud.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 10:32
Monogaamias pole midagi halba. Näiteks abielu on ju leping, kus antakse vanded ja lubadused olla üksteisele truud. Samas kui üks pool seda vannet/lepingut rikub, siis meie mõistes sõimataksegi teda litsiks. Ja seda täiesti õigustatult minu arvates. Kui on antud lubadused, siis neid rikkuda ei tohiks
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 10:45
Vat seetõttu ma igasugu lepingutele mille sisu mulle kasulikud pole alla ei kirjutagi
Õnneks mul pole abielulepingut. Lepingutesse pannakse ka lepingu rikkumise eest trahvid kirja. Kuigi suusõnaline leping on ka tänapäeval lepin on see väga riskantne teema. Sa pead tõendama kõike. Keeruline teema.
Parem ei tee lepingut, siis pole ka rikkumist. Ühepoolne tõlgendamine ei lähe arvesse Omaniku instinkt unustagu kohe ära. Minul seda pole ja mulle seda kaela määrida ikkagi ei õnnestu. Avalikult liiga kavatse teha, kui nuhkima ja jälitama hakatakse, siis veel süüdistama ka … kingad jalga ja minekut. Ostku poest ja omagu seda palju tahab.

Aga maru põnev on ikka seda teemat siin jälgida. Meenutan kommenteerijate teisi postitusi aja muigan vahel. Lahedad olete
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 10:50
Ma seda peangi silmas, et kui abielu on juba sõlmitud ( abielu vande andmine on sama mis leping ) siis pead austama selle tingimusi. Kui need tingimused ei sobi, siis pole mõtet üldse jamama hakata. Mõnele inimesele .....või vist õigemini enamikule ei sobi monogaamne eluviis
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 10:55
pmst piisab kui juba sellel lehel siin olla, et litsi staatus ära teenida. Tuletage Iffi teemat meelde näiteks.
NSM praeguselajal pole see abielu üldsegi oluline. Juriidiline mõte ja või kasusaamise eesmärgil. Et tagala kindlustada ka järeltulijate tagala.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 11:04
sellest, mis aksala ütles, saab järeldada, et „lits“ on mh ka ontliku (?) ja armastava abielumehe nn järelhüüe temaga abielus olnud naisele, kes on teadlikult nende abielulepingut rikkunud ja mis peamine – ta teise mehe pärast maha jätnud.
see on selleks, et mehel oleks, millega ennast õigustada (see ei loe, kui naine lahkub muudel alustel ja midagi rikkunud ei ole). naine sai „trahvi“ – nüüd on ta lits.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 11:07
mis on lubatud muhhamedile pole lubatud mäele
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 11:19
Mina pooldan definitsiooni: lits - lõbujanuline,lahkeanniga naine(mees)
Lits on hobi,prostituut aga ametinimetus.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 11:28
klassikast teame, et Mari on lits
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 11:31
abielu, kui lepingut annab lõpetada.....seda nimetatakse lahutuseks Iffi teooria kohaselt muidugi siis satutakse põrgu
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 11:39
see polnud mitte väga ammu kui lahutus kui selline lubatuks sai...
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:02
parma, tead mina elan sexi pärast koos. ülla ülla Ei mingit raha ega muid totakaid asju. Ma suudan ise ka end üleval pidada, selleks mul küll meest pole vaja. Ja mees keda ma hoiaks raha pärast pole kahjuks minu silmis enam mees. Pangaautomaat. Külm metallist kolakas – no sex. Kui aus olla siis ma tunneks end väga madala ja odavana kui ma raha pärast koos elaks. Ka mul on oma väärikus, mis siis et paljude jaoks kiiksuga
No suures plaanis muidu ka nagu pole meil probleeme koos olemisega. Ei käi üksteisele närvidele. See suur asi minu silmis. Minu peamised tingimused kooseluks ongi, et sex peab olema tasemel ja närve ei tohi kahjustada. Ülejäänud pisiasjad elan üle, sest leida inimene kellel need kaks omadust olemas on ausalt öeldes väga raske.

Iff nagu ma aru sain on see mees, kes nimetab neid naisi kes talle ei anna litsideks. Jälle üks seletus sõnale. Seega lits tähendab siis mida iganes. Äge. Mulle meeldib.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:08
Kunagi üks naistuttav kes vallaline oli ütles nii , kui kohe annad oled lits ja kui ei siis pipar, katsu siis sedasi meest leida.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:10
Pikale teemale lühikokkuvõte: http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=lits&F=M
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:11
NSM,kas nüüd võtad sõna kasutusele igapäevaselt,selline universaalne nagu ta on...
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:13
litsiga võib mugavalt aegaveeta, aga suhteks selline ei sobi. milleks aega raisata, lojaalsus maksab. tegelikuses on lits reetur, eriti lits kes on suhtes. reedab oma lapsed, oma kaasa, oma elu. kui palju ilusaid suhteid on lagunenud tühipaljast litsilöömisest. keegi ei lapi seda enam kokku. imelik on lugeda inimest kes on õnnelik litsi omaduste üle. mingi mõttetu kalts keda igaüks võtab ja mitte keegi ei hooli sinust, sest lits ka ei hooli. väärtused maksavad siin elus.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:15
NSM põhimõtteliselt kõik siin lehel viibijad on litsid. Ka. mehed. va need juhud kui suheldakse ühe kindla isikuga ja peale näopildi ei ole midagi, ning teistega kellegiga ei suhelda. (siis pole siin lehel olemisel mõtet)
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:21
...oot-oot poisid,pidage nüüd hoogu,keeran minutiks foorumilt pilgu ja juba saigi minust lits...
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:22
parmaleikin: ära aja lolli juttu, sama hea kui me kõik oleme vargad ja narkomaanid. pole ju nii. siin olemise mõte on ajaviide, mitte kellelegi kaela viskumine. kui sa ise oled selline, räägi enda eest eks
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:25
Just,ära traumeeri siin naisi...
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:27
uman, kui lits sinu mõttes on negatiivne, siis kus on loogika. Litsiga võib mugavalt aega veeta. Hm, mina negatiivse inimesega ei tunneks end üheski olukorras mugaval.
Ja mis kõige hullem, kus sa tead kes sind tulevikus kellegi teisega jagama hakkab? Ja kas sa ise oled see, kes ei iial kooselus teisi ihalda? Kui sa oled tõesti see, kes kokku kolides oled igavesti kurt ja pime kõigile ahvatlustele. Täiesti tuim kõige suhtes mis väljas pool kooselu toimub? Siis jah. Ma mõistan sinu maailmapilti täiesti. Aga sellel teemal peaks vist rääkima aasta kümne pärast. Hetkel sa seikled siin alles. Koli kokku ja ela kümmekond aastat koos, siis meenuta öeldut.
Alguses on kõik ilusad ja toredad. Aeg loksutab asjad paika.

Kaisukassike, ei võta kasutusele. Kuda ma kasutan sõna millest igaüks erinevalt aru saab. Püüaks ikka üheselt mõistetavate sõnadega hakkama saada. Kui neid muidugi üldse olemas on
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:27
Teoorija järgi jah. Loe mis juhul ei ole lits. ps. Kui eelnevat lugeda, siis sai juba ju öeldud, et tänapäeval on see lits lihtsalt sõimusõna, mis on jäänud vanaaegsest ühiskonnast. Praegu on see suhtumine juba muutunud ja litsideks nimetatkse rohkem prostituute. Aga ega mul solvata ei olnud plaanis. Liiga sügavalt ei saa avalikus ruumis mõelda
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:38
nsm: nooo lits pole siis negatiivne kui ta sulle midagi teha ei saa. kui sa veedad temaga aega, siis ta ei mõjuta sind. aga kui sul on pereelu litsiga, siis ta mõjutab sinu pereelu. sina pead kulutama energiat tema probleemi selgeks lahendamisel.

ihaldamine on midagi muud. lits on lõdva püksikummiga, tema on üldiselt kõigiga nõus kes teda vastu võtavad. see kas sina kedagi ihaldad on hoopis teine asi. suhted algavad, suhted lõppevad, aga need lõppevad ausalt, mitte nii et sind sunnitakse seda lõpetama. litsiga pereelu elades igakuu lõpetad oma suhet. nõrgad mängivad neid mänge ja lasevad end vaimselt ära küpsetada, sest usuvad litsi lillelist tühja pläma.

mu maailm olla pime ja tume, see on mu valik, aga hindan lojaalsust. lojaalsed inimesed on elus väga väärtuslikud, sest nendele saad loota. kõik kestvad asjad on ehitatud lojaalsusele.

nsm, inimesed erinevad. kes mida hindab elus. lõdvale inimesele ei suudagi seda selgeks teha.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:48
selge, kes on "lits", aga kes on "natuke litsakas" - ka nii õeldakse ja kustmaalt jookseb piir....ning mis erinevus on litsakusel ja flirdil
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:50
Aina segasemaks läheb. Nüüd tuleb mängu see, et kõik kes tahavad kõik saavad. Kui 10 tahab ja neist kasvõi ühele eitavalt vastata, siis enam pole lits. Aga no vaikselt hakkab selginema. Lits on siis see kellega sa seotud oled, kes sind nn reeta püüab ja kes kõik pakkumised vastu võtab.
Muide, kusagil oli ütlus, et ära nimeta inimest kellega sa maganud pole litsiks. Samas kuidas ma meest kellega maganud olen litsiks sõiman?
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:50
igal inimesel on see piir tunnetuslikult omas õiges kohas. seda nimetatakse valuväljaks. kui valus hakkab siis on piir ületatud.

suured inimesed nagu titad koos, masendav kuidagi
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 12:55
Sind masendab, aga meie pikendame oma eluiga
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 13:00
ei usu
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 13:00
litsakus on litsi käitumine.
Siit koorub hoopis, see välja, et mis on praeguse ühiskonna arvamus. Praegu põrkuvad vanad tõekspidamised ja uued. Sellest siis ka see erimeelsus.
Siit ei saagi tõde teada. Puudub ju analüütik, kes öeldu kokku võtab. Jah võime kokkuleppe teha, et IHA seltskond on omaette ühiskond ja siis lepime kokku järgneva, et kes mis on lits ja keda nii sõimatakse ja muud tavad, korrad jne
Kas digimaailma saab võtta omaette ühiskonnana?
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 13:12
Mulle sümboliseerib see sõna naist kes erilisi valikuid meeste suhtes ei tee, ühesõnaga on lõdva kummiga. Kuigi ka ise olen peale pikaaegse suhte lõppemist pisut vabamalt võtnud, siiski olen üpriski valiv. Mäletan kui ex kunagi mainis et ma olevat kui l***. Minu hämmeldunud küsimuse peale ( 4 a kooselu jooksul ei petnud ma teda kordagi ) et mismõttes, ta naeris et ei, ära arva midagi halvasti,kõik on hästi jne, lihtsalt sa ei ütle mulle kunagi ära ja see on asi mida sinus hindan. Nii ta oli, isegi kui tegelikkuses mingit tuju polnud või enesetunne kehv, ikka sai end kokkuvõetud.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 13:14
Minu arust on see teema siin üle pika aja üks huvitavamaid arutelusid Mulle isiklikult väga meeldib. Aga eks ta jah ole paraku nii, et see tuhat aastat pimedust hakkab vaikselt lagunema. Eks igasugune lagunemine on valulik ja tekivad uued suunad jne. See on paratamatus. Samas areng on tormiline. Veel 20 aastat tagas võis omasoolisuse eest vangi minna.
Eks see arengufaas võtab veel pikalt aega enne kui asi paika loksub. Hetkel on kindlasti see, et osad rabelevad ahelatest välja, oad protestivad mugavate ja sisseharjutud käitumismallide lõhkumise vastu, paljud on nagu väikesed vasikad kevadisel aasal tormavad ummisjalu kuhu siia sinna. Osad tahavad jäägitut lõhkumist ja totaalset vabadust, osad piiratut jne. Keerulised ajad siin meie eluajal. Tõenäoliselt on internet sellele kõvasti kaasa aidanud. Mõttekaaslaste, teemade jne leidmine on lihtne.
Ma kaldun arvama, et ca 50 aasta pärast peaks asi paigas olema. Ma ei usu, et totaalne Sodoma ja Komorra aeg tekib. Pigem selle vabama käsitluse ja piiritletud käsitluse vahepealne. Ehk, et siis võtaks vast mõlemast poolest see n.ö parem lahendus. Aga omamoodi huvitav on seda protsessi jälgida.
˅ näita rohkem ˅
2010-07-21 13:17
Kahju, et seda lõpptulemust meie silmad ei näe.
˅ näita rohkem ˅