Foorum
2015-08-25 23:57
nagu näete ilmad halvad
˅ näita rohkem ˅
2015-08-26 23:38
küll ilmad heaks lähvad siis saame siin uudiseid jagada
˅ näita rohkem ˅
2015-08-27 13:31
See aasta ikka need ilmad halvad peab vist ikka eestist välja minema
˅ näita rohkem ˅
2015-08-28 14:54
Laupäeval homme kohtumiseni narva jõesus
˅ näita rohkem ˅
2015-08-28 14:56
Laupäeval homme kohtumiseni narva jõesus
˅ näita rohkem ˅
2015-09-01 13:13
Laupäeval oli ilus ilm narvajõesus
˅ näita rohkem ˅
2015-09-02 12:25
Siin olen
˅ näita rohkem ˅
2015-09-02 13:07
Siin olen
˅ näita rohkem ˅
2016-05-23 22:05
Kas on keegi juba sel aastal randa jõudnud? Kus käidud ja kuidas kogemused?
˅ näita rohkem ˅
2016-05-24 10:04
Ei veel. Nv plaanin minna kui ilm kannatab, tõenäoliselt kuskile tallinna lähiümbrusesse ei tea kas itta või läände
˅ näita rohkem ˅
2016-05-24 13:18
Eila käisin ja homme lähen kah, peris ea oli. Üks meeldiv paar oli kah, sai veitsa vallatletud koos.
˅ näita rohkem ˅
2016-05-24 13:36
˅ näita rohkem ˅
2016-05-26 13:51
Grupp "Eesti nudistid" facebookis
˅ näita rohkem ˅
2016-05-26 19:55
fb-s sellist gruppi küll ei ole...
˅ näita rohkem ˅
2016-05-26 22:21
on jah selline grupp olemas
˅ näita rohkem ˅
2016-05-27 09:41
Just vaatasin, ei ole niisugust gruppi FB-s.
˅ näita rohkem ˅
2016-05-27 15:12
Täitsa olemas FBs
˅ näita rohkem ˅
2016-05-27 16:25
no mida sa pusle jahud, pane siis link siia! Huvitav et teised ei leia sellist gruppi, ainult sina leiad.
˅ näita rohkem ˅
2016-05-27 17:20
ei..aga kui aus olla...kus need kohad on
˅ näita rohkem ˅
2016-05-27 20:40
Ilmselt on grupp "Eesti nudistid" salastatud, seda näevad ainult grupi liikmed.
˅ näita rohkem ˅
2016-05-27 22:38
nu muidu olen neid n2inud...isegi Harku j2rvel..aga jah...neid on suht v2he
˅ näita rohkem ˅
2016-05-28 08:51
Väga huvitav küll, kuidas selle grupiga siis liituda saab kui see nii salastatud on, et seda isegi ei näe..??
˅ näita rohkem ˅
2016-06-01 19:45
No aga teeme mingi grupi siis kas facebooki või mujale?! Meremaa enam ei viitsi või jaksa asja ajada, ajame siis ühiselt ise. Igas suuremas linnas või lähiümbruses peaks olema piisavalt ruumi, et võimaldada inimestel soovikorral alasti päevitada. Rand võiks olla täiesti eraldatud tavarannast, et mitte keegi ei tunneks ennast ahistatuna. Oleks selge, et see kes sinna randa satub on alasti alal ning ei krimpsuta nina alasti keha peale. Narva-Jõesuus ma isiklikult küll mingit eraldatuat ei kohanud ega silti mis alasti randa tähistaka kuid kohale jõudes oli üheselt arusaadav mis rannaga on tegu, ning väga stressivaba keskkond oli. Ehk kui keegi viitsib ja soovib ka asja ajada siis võta ühendust ning piisava inimeste arvupuhul on mõtet juba asja edasi ajada.
˅ näita rohkem ˅
2016-06-02 21:28
Lätist kah. Oskab keegi võrrelda Vecaki vs Saulkrasti. Naisega koos ja aega päevake ning mõlemasse ei jõua.
˅ näita rohkem ˅
2016-06-15 00:33
ennast huvitaks ka Läti kohad, kui keegi miskit teab siis palun jagage infot. Omaltpoolt küsiks aga Stroomi ranna kohta, sealpidavat ka kuskil alasti inimesed päikest võtma? Kas keegi täpsemalt teab?
˅ näita rohkem ˅
2016-06-15 22:38
Olen käinud üleeelmisel ja eelmisel aastal mõned korrad paljalt ujumas ka Emajõe ääres kahe ranna vahelisel alal, mida olen kuulnud kutsutavat 'nudistide auguks'.
Olen käinud seal 6-7 korda ehk? Nägin vist ainult korra teisi inimesi kes olid samuti vabas vormis. Ei tea, kas seal kohas enam käiakse? Ehmatas kellegi üles lükatud hütt sealsed külalised ära? Plaanin ka see aasta minna, aga ei tahaks lõpetada kuskil "Märgatud Tartus" kommuunides üksiku nudistina. ^_^
Kui teaks, et seal käib endiselt ka teisi, oleks rohkem julgust ka see aasta külastada.
˅ näita rohkem ˅
2016-06-19 12:41
Parandus : Seda hütti pole seal enam. Maha lammutatud. Sai eile koha peal käidud.
˅ näita rohkem ˅
2016-06-27 15:58
Nädalavahetusel sai käidud Peipsi ääres põhjarannikul kui natuke otsida näiteks kuru rannast ülespoole on võimalusi küll ja küll privaatselt päevitada, kuna käisin koos kaaslasega siis läks natuke ka näpust ära koguni nii privaatne oli
˅ näita rohkem ˅
2016-06-29 21:33
Keegi oskab vastata kas pärnus mitte ametlik nudistide rannaosa ikka alles ja käidakse? Ise küll pärnu inimesed aga pole asjaga kursis
˅ näita rohkem ˅
2016-06-29 22:12
Ametliku osa pole aga see naiste ranna muuli poolne osa on täiesti toimiv nudisti ranna osa. Käisime koos abikaasaga eelmine nädalavahetus seal ja kõik peaaegu sama nagu varem, ainult naiste ranna silti oli tõstetud 50m muuli poole, et mehed peale ei suruks. Paaride vastu pole nagu naistel midagi. Olime isegi naiste ranna osas paljalt päevitamas ja kellelgi polnud selle vastu midagi. Oli paare palju veel seal. Tore oli ja lähme see aasta kindlasti veel.
˅ näita rohkem ˅
2016-06-29 22:25
selge, eelmisel aastal sai käidud aga nüüd tekitaski segadust see naiste ranna edasi lükkamine, endalgi plaanis laupäeval minna. kui ilm lubab
˅ näita rohkem ˅
2016-06-29 22:33
Tegelikult see naiste ranna silt on seal sümboolne. Rand paikneb munitsipaalmaal ja seal ei tohi olla soolist diskrimineerimist. Kui on alastirand, siis kõigile. Selle kohta oli isegi õiguskantsleri otsus.
˅ näita rohkem ˅
2016-06-30 09:37
Seal ju kuulu järgi kuivendus ja ehitustööd, mingi jalgpalliväljak pidi tulema, kas nüüd saab otsemini sinna muulipoolsele alale, või tuleb ikka läbi naisteranna minna?
˅ näita rohkem ˅
2016-07-01 19:18
Minna tuleb ikka läbi naisteranna, muidugi saab ka muuli poolt tulla. Need kuivendustööd ja jalkaväljakud on juba tehtud, need asuvad enne naisteranda sisenedes vasakul pool.
˅ näita rohkem ˅
2016-07-02 20:16
Pärnakana pean kurvastusega nentima, et meie esindusrand ja turistimagnet on kohutavalt sitane. Isegi kui mere toodud prügi maha lahutada kui puhas naturism siis jäävad loendamatud suitsukonid, pakendid ja eriti peenete daamide rannaosas oleks üks kasutatud hügieeniside end peaaegu mu varbasse haakinud
˅ näita rohkem ˅
2016-07-03 00:03
Tulin nädal tagasi Palangalt, ütleks, et Pärnu rand ja linn ülepaisutatud, ütleks veelgi halvemini aga viisaka inimesena jätan vahele
˅ näita rohkem ˅
2016-07-03 15:46
Kuidas saab nudist oma sodi taskusse panna?

Sellist kilud karbis ummistust nagu eelmise nädala Palanga pakkus, pikalt vastu ei pea, eriti veel sellise kuumuse juures 😊
˅ näita rohkem ˅
2016-07-03 16:06
Rand on rannaliste nägu.
Ma pole näinud teist nii puhast ja korras randa, kui oli veel 7 aastat tagasi Laulasmaa nudistide rand. Korras hoidsid selle kasutajad ise, sest ametliku supelrannana see kusagil kirjas polnud. Siis aga keelas kinnisvaraarendaja seal alasti päevitamise ära ja uues kohas pole vist tahtmist enam vaeva näha.
˅ näita rohkem ˅
2016-07-04 13:04
Mis sa J ajad? Kus see arendaja seal selle päevitamise ära keelas, ning kuidas?
Et mingi suva jorss hakkab avalikus rannas oma seaduseid tegema, riietega võid ilma mitte ˇ
Sama nagu need Lohusalu ahvid, kes arvavad et nende maja juurde minev avalik tee on eratee
Sellise venna saadad puu taha mustikaid korjama, ning kui füüsiliseks muutub saab kriminaalsüüdistuse
˅ näita rohkem ˅
2016-07-04 13:55
Siin võib ju kärkida, et kes keelab jne.. aga kui rannas mitmesaja meetri ulatuses märgid mis keelavad alasti olekut (jah just sellel kinnisvaraarenduse äärsel rannaribal) siis naljalt ei taha kellegagi vaidlema hakata eriti veel ise alasti olles. suurem osale meist (nudistidest) ei meeldi liigne tähelepanu. Tahaks lihtsalt päikest ja omasugustega koos olla.
Eks kõrval oleval surfarite rannal saab ju pikutada, aga seal pidi ka jama olema, kui kõva tuul ja surfareid rohkem kohal. Igatahes halvad lood siin põhja Eestis selle teemaga
˅ näita rohkem ˅
2016-07-04 17:09
Naturele teadmiseks, et Laulasmaal, seal kus varem nudistid päevitasid, ei ole avalik rand, vaid eramaa. Kallasribal tohib päikesetõusust loojanguni küll igaüks liikuda, aga kümne meetri kaugusel vee piirist hakkavad kehtima omaniku kehtestatud reeglid.
˅ näita rohkem ˅
2016-07-05 09:05
Huvitav kuidas määratakse merede puhul veepiiri kas augustikuise madal veetaseme või kevadise kõrgveetaseme järgi kui vesi ulatub kaldal kasvavate puudeni ???? ja kas see ei olnud mitte siseveekogude puhul 12 meetrit ja mere puhul 20 ??
˅ näita rohkem ˅
2016-07-05 10:15
Kes see viitsib nende mõne meetri pärast vaielda. Fakt on see, et eravaldus on kuni veeni. Omanik ei saa keelata liikumist kallasrajal, küll aga sellest kaugemal. Ka kallasrada kuulub omanikule, seega on tal õigus kehtestada käitumisreeglid.
˅ näita rohkem ˅
2016-07-05 11:16
tekkis küsimus, et kellele kuuluvad need laiukesed, mis on kaldast veega eraldatud ja millest tuulise ilmaga suuremad lained üleuhuvad.
Ka kohaliku omavalitsuse piir, kulgeb mööda veepiiri, seega kes kehtestab reeglid suplejatele?
˅ näita rohkem ˅
2016-07-05 13:19
Meie oleme käinud Narva- Jõesuus ja meeldib väga. Suur rand ja leidub ka vaiksemaid kohakesi kui vajadus peaks tekkima.
˅ näita rohkem ˅
2016-07-06 02:44
Sellest nn. surfaarite rannast (laudtee juurest) on ju vähemalt 1km kuni selle eramaani ja ruumi küll ja enam paljalt peesitamiseks. Lisaks saab sealt ka spa poole minna ja piisavalt kohti kus rahulikult olla.
Isiklikult julge soovitada veel piirkonda Meremõisa rmk alast kuni Lohusalu sadamani. Seal palju varjatud kohti ja piisavalt palju ja pikk rand. Kui tunned oma kodumaad, siis neid randu ikka jagub päris palju kus rantideta päevitada. Ning ei tule keegi midagi ütlema kui oma nurgas paljalt päevitad.
Samas kui mõni tahab olla koos teiste paljaste inimestega ja teiste ees liputada, siis sellist kommuunikohta raskem leida Peale Pärnu, Narva-Jõesuu, Pikakari, Klooga - rohkem ei teagi kus oleks teada tuntud nudistide kogunemised

Olge ise rohkem vabameelsemad ja tolerantsemad. Neegrid ja peded on pühad, aga nudist rannas on Saatan
˅ näita rohkem ˅
2016-07-15 14:16
Kas kuskil Vilajndi lähedal käivad ka huvitavad inimesed alasti päikesevanne võtmas või on see ainult põhja-eesti pärusmaa?
˅ näita rohkem ˅
2016-07-15 15:37
Olen ise seni käinud ainult Tartus Emajõe ääres alasti.
Viljandi järve puhul on mure see, et suvel, peaaegu igapäevaselt, käivad sõudjad vee peal treeningutel, nii õhtuti kui hommikuti ja sõidavad terve järve ulatuses ning seda ka just kaldale lähemal, et jälgida veeliikluse tavasid. Samuti on ka aerutajad muidugi järvel.
Eks Tartus samuti sõudjad ja ka kaatrid, kuid seal olen võõras. ^_^
Viljandi loomade varjupaiga taga on veehoidla, mis on väiksema järvekese mõõtu, kuid seal ei pruugi eemaloleva koha kohta nii palju privaatsust olla kuna varjupaigalised käivad minu teada vist seal aeg-ajalt koeri pesemas ning nendega piki kallast vahest jalutamas.
Kokkuvõtlikult, väga sa targemaks vist minu jutust ei saanud. ^_^
˅ näita rohkem ˅
2016-07-15 15:43
Kui väljas on piisavalt soe, on mõnus alasti olla, kui mul oli kunagi kodu maal siis oli tavaline, et ma liikusin paljalt hoovis ringi.

Edu!
˅ näita rohkem ˅
2016-07-18 15:36
Kas Peipsi ääres pole sellist kohta ,kus paljalt päevitada?
˅ näita rohkem ˅