Foorum
2014-05-26 10:34
Seda ei nimetata isandaks, vaid raamatupidajaks, Kilowatt.

Sirruke, mõte on selles, et parem on suurem palk, mille eest ise tasud elamiskulud, kui väike palk, kus sõltud elamiskulude osas tööandjast. Viimasel puhul võib kaotus olla märkimisväärne. Näiteks Tallinna või Helsinki kesklinnas uues ilusas suures korteris oleks see kasulik, sest seal võivad elamiskulud olla kõrged. Samas kusagil kolkas talus tuba saada, mida omanik niikuinii kütma peaks, ei tekita tööandjale liigset kulu, samas kui Sulle saab ta selle eest aha mitteküsimise ettekäändel vähem maksta.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-26 10:46
Mis kesklinn, mis Helsinki, mis Tallinn? Mis damn raamatupidaja?

Taludes on peremehed ja sulased. Sulane on amet. Aga Sirrukesel paistab läbi sealt mentaliteet.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-26 10:48
Sa oled kunagi palgatööd teinud? Kui oled, siis kutsusid oma tööandjat ka isandaks?
˅ näita rohkem ˅
2014-05-26 11:55
no kuhu tüüritakse ausalt, ma ei tuleks ka siis eestisse elama kui ma jackpoti v6idaks ja oleks elul6puni kindlustatud ära iial ütle iial tarvitseb m6ni nüüd muheledes öelda - ei ütlegi aga seda p6hjust, miks peaksin naasma, pole veel ette tulnud ja pole aimugi, mis see peaks olema.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-26 12:10
Mis mentaliteedist sakilo räägid? Mul on firma, kes mulle pelka maksab ja ka mu elamise eest..Ma ei söö perega samas lauas ja nende sööke, ma ei löö nendega klaase kokku! Mina oma kohta tean,,,
˅ näita rohkem ˅
2014-05-26 13:00
Jah, 19. sajandil võis rääkida härrasrahvast ja nende sulastest, aga täna on nii maal kui linnas ühesugused palgatud inimesed. Sageli antakse palga asemel mingeid boonuseid, mille alla võib minna ka elamiskulude katmine, aga seda esineb ka linnas. Näites majutusega tegelevate ettevõtete seas peaks suhteliselt tavapärane olema, eriti kõrvalises kohas.
Küll on tõsi see, et eluasemekulud erinevad väga suurelt ja mis ühes kohas võib tõesti olla suur boonus, on teises kohas üsna tühine kokkuhoid.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-26 14:02
Tööandja pakub elamispinda töökoha asukoha või töö iseloomu tõttu. Täiesti normaalne.

Aga kui keegi plärtsub tööintervjuul, et maksa mu üür, vesi ja elekter, siis on see mis? Need ei ole enam tööandja kohustused, need on omaniku kohustused.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-26 14:23
Ma ei käi tööintervjuudel..Ma valin netist tööpakkumised ja tingimused, mis minule sobivad on..
˅ näita rohkem ˅
2014-05-26 15:57
Mulle meenus ühe lõuna-eesti suurtaluniku kümnekonna aasta tagune intervjuu, kus ta kurtis, et kuigi külas on mehi küll, kes töötud või väiksepalgalised, aga tema peab Tartust töölisi tooma. Kuigi maksab korralikku palka. Kõik tahavad olla peremehed ja sulaseks ei kõlba hakata
˅ näita rohkem ˅
2014-05-26 18:19
Rääkides rumalusest, siis rumalatega pole mõtet vaielda - nad veavad oma jutuga sind enda tasandile ning võidavad oma koduväljakul.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-26 18:23
väga hea tählepanek, janne
˅ näita rohkem ˅
2014-05-26 19:27
janne aforismi täienduseks, ma olen kuulnud veel sellist versiooni, et nad tõmbavad sind enda tasandile ja siis lajatavad sulle oma suure kogemusega.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-26 19:35
Aga nii see ju ongi. Istutakse teisele pähe ja siis hakkab teine iga hinna eest tõestama, et on parem ja seda samade meetoditega teist võimalikult sügavale mudasse tallates. Sellele ei mõtle keegi, et muda ka endale külge jääb.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-26 20:39
Õnneks pole mul kaotada midagi..Minu arust mind siin ammu rumalaks nimetatud..
˅ näita rohkem ˅
2014-06-10 14:22
Möned ongi sulaseks loodud ja möned peremeesteks.....mina olen peremees ja pigistan sulaselt kogu vöi välja....siis tuleb Uhta ja lupsab teda veelkord.....
˅ näita rohkem ˅
2014-06-12 08:49
Kohe pean siia midagi lisama. Läbi selle teema süüdistatakse indiviidi, inimest tema motiive isusi, egoismi ja mida kõike veel. Mis olek kui mõtleks niiviisi. On olemas maa - Eestimaa, siis on olemas riik - Eesti vabariik. Ja minu subjektiivse arvamuse kohapealt ei ole need üks ja seesama asi. Eestimaa on geograafiline punkt maakeral, Eesti riik on kellegi poolt organiseeritud poliitiline ja majanduslik üksus. Enamasti on riik loodud kaitsma ja esindama kellegi huve!!! (Isegi põhiseadus ütleb nii).
Mina oma lolli ajuga saan aru et riigi moodustab geograafiline punkt ja selles paiknevad inimesed. Riigi funktsioon on kaitsta ja esindada mind kui kodanikku. Aga mida Eesti riik teeb??? Kui nüüd keegi väidab, et esindab ja kaitsebki, siis on selle inimese tajumisega midagi lahti, aga see on juba teine teema.

Sellest tulenevalt olen raudsel seisukohal. Inimene on looduse sigitis ja läheb sinna kus on tal parem (see kes otsustab ja julgeb) nii nagu linnud, loomad, taimed ja kasvõi näiteks tuuled seda teevad.
Kui kedagi süüdistada ''põgenemises'' siis võiks samamoodi süüdistada siia jäämises. A'la mida sa kuradi raibe teenid siin kulakutele varandust kokku, teised peavad sinu pärast ''põgenema''!? Nats filosoofiline või lausa demagoogiline teema.

Teisalt süüdistada võib ja saab alati see on ainult vingumine ja virisemine, proovige lahendust leida nurisege siis, see on konstruktiivne kriitika.

Lugupidamisega, harimatu.
˅ näita rohkem ˅
2014-06-12 11:43
Niipalju vaid, et riik ei ole mingi umbmäärane hirmuvalitseja kuskil kõrgel mäe otsas. Riigi moodustavad kodanikud. Kodanikul on võimalus valida, kas ta võtab midagi ette oma riigi parandamiseks või läheb teise riiki ja hakkab seal kodanikuks.
Prantslased näiteks näitavad selgelt oma rahulolematust välja, kui neile miski ei meeldi, ja püüavad olukorda parandada (sageli küll minu arust mitte kõige mõistlikumal viisil). Eestlased näiteks kannatavad, kannatavad, ja siis kolivad minema.

Demokraatia võimaldab päris palju ette võtta oma huvide kaitseks. Kui kodanik ei võta midagi ette, siis see kodanik otsustab lihtsalt järjekordset lahingut elult mitte vastu võtta. Seda nimetatakse passiivsuseks.
Tõsi, vahel tekib olukord, kus küll tahetakse ja püütakse, aga ei suudeta oma asja läbi suruda. Sellisel juhul on teise riigi valimine ilmselt õigustatud.
˅ näita rohkem ˅
2014-06-12 20:57
jälle brilla oma repertuaaris. vaataks siis täpsemini, kasv6i prillidega, mis olendid on seda nn riiki eestis juhtimas ja mis skandaalid nende ümber keerlevad. demokraatia kui selline on ju lausa s6imus6na, see on see, et s6na6igus on neil, kel v6im. mine katsu midagi ravhva huvides seal läbi ajada - oled varsti poliitvang v6i kriminaal. midagi ei ole muutunud v6rreldes ajaga 30 a tagasi, vaba liikumine on vaid teise suuna v6tnud, enne oli see mööda seda "1/6 kogu planeedist"
˅ näita rohkem ˅
2014-06-12 21:10
Aaa, yandex, sa räägid sellest sulle pühendatud Deutcshe Welle igahommikusest erisaatest, mis spetsiaalselt sulle pühendatud?
http://www.youtube.com/watch?v=XYSkEz8yt0k
Meil siin Eestis jah, seda pole. Vikerraadios vist on mingi laks, kus järjekorras esimesi õnnitletakse, aga see pole vist riigi poolt toetatud.
˅ näita rohkem ˅
2014-06-12 21:23
oh ei, kilo, räägin oma kogemusest nii enne ühe liidu lagunemist kui peale teise liidu tekkimist
˅ näita rohkem ˅
2014-06-15 14:23
Ei viitzinud kõike läbi lugeda aga..mix inimezed arvavad et' riik peab neile kôik võimaldama ja alati riik kõiges süüdi. Saab ka eestis inimväärset palka teenida ja norm.elada. Mix peab suunduma kuhugi mujale heaolu nautima' kui pole ise panustanud selle riigi heaks varasemalt. Teisisonu naudid teiste loodud
˅ näita rohkem ˅
2014-06-16 11:33
Sellist lolli mötet ikka annab möelda, nagu seda palja persega inimloom välja suutis möelda oma persest.... Vaata loodust ja mötle peaga, mitte oma sitase persega.....
˅ näita rohkem ˅
2014-06-16 11:41
aga ongi hea, et sellised agpuksid pögenevad Eesimaalt....saab ilm selgemaks. Tänu selliste perse näitajate ongi meie Eesti sellises suht sitas olukorras.....pane puksid jalga ja tee seda, mida vaja teha....
˅ näita rohkem ˅
2014-06-16 16:01
Aga kes keelab? Või puudub sul raha pükste ostmiseks?
˅ näita rohkem ˅
2014-06-16 17:34
Mõne poisi mõttelaadi ja väljendusviisi vaadates võib järeldada, et ema pole veel ostnud
˅ näita rohkem ˅
2014-06-16 21:24
Kuule vituke, mina sundisin juba pukstes...... Kui möni mees näitab siin oma perset vöi munni, siis ta on lihtsalt tropp......sama kehtib ka naiste kohta, kes oma avali vittu näitavad.......ja miks jalgu näidata, jkas kardad siis ulevalt poolt ennast näidata
˅ näita rohkem ˅
2014-06-16 21:29
Kui me köik pögeneme Eestimaalt, siis söömegi karetulikoori...ja kui tagasi tuleme, siis pole kartulikoorigi, sest maa on teiste oma, kuhu kartrul pista. Kurat, selleks ei pea nats olema, et sellest aru saada....
˅ näita rohkem ˅
2014-06-16 21:57
Selliste ülekasvanud pubekate pärast paljud naised lastetuks jäämise kasuks ilmselt otsustavadki
˅ näita rohkem ˅
2014-06-16 23:06
Senikaua, kui veel ots-otsaga välja tullakse, ei kiirusta keegi kodust lahkuma. Küll aga ei sega see kadedusest sapiste vihjete tegemist.
˅ näita rohkem ˅
2014-06-16 23:19
kordan: ära mine välismaale, ära välismaiseid puuvilju söö, ära välismaist kodutehnikat kasuta, ära välismaist autot osta, ära välismaist arvutit kasuta, söö lauda tagant kardulat, saumikser tee vanast harjavarrest, televusser 5 liitrisest purgist kus kärbsed sees (loodussaade) aga auto sae välja vineerist ja pane kodumaine pisuhänd kapoti alla jooskma, arvuta näppudel ja kirju saada tigupostiga. ole terve murumüts.
˅ näita rohkem ˅