Foorum
2014-03-09 19:27
Eh, muidugi juhtub. Kõike juhtub. Siin on oluline, kuidas kellegil "pidurid" peavad. Elu on nii keeruline, oleneb kasvatusest, väärtushinnangutest, prioriteetidest, kuuseisust ja jumal teab millest veel.
Seks on läheduse näitaja. Ja ma pean silmas seksi, mitte "tühjendamist". Kõrvalt tehtud "panemine" ei ole nii hull, kui kellegi teisega kuuvalgel tähti imetleda ja luulet lugeda. Suur vahe.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-09 19:28
Vot just! Ikka olen Parma poolt..Olen ise ka laste pärast koos elanud..Ja kui just taldrikud ja lillevaasid ei lenda..saab muud probleemid lahenda omavahel, rahumeelselt..Mu lapsed mäletavad küll isast ainult head..Nii kuradi hästi oskasime varjata nende eest oma probleeme..Ja ma ei kahetse.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-09 19:28
Brill. Lapsed ei tea mis magamistoas toimub või ei toimu. Kui omavahel hästi läbi saadakse, siis ei muutu mittemidagi.
Aga seda muutumist ei tohi laste peal välja elada. Näiteks neid süüdistada oma äpardustes jne jne jne.
Kalli saab ka ilma seksimata teha.
Ei pea ju lapse nähes kohe taha keerama.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-09 19:31
Sitta suhet ei päästa hea seks, kooselu, ma mõtlen.
Hea suhe aga võib toimida ka ilma seksita(kokkuleppelised alternatiivid).
Võimalik.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-09 19:35
ma olen korra juba pikemalt kirest kirjutanud ja minu arvamusest selle kadumise kohta. arvan endiselt, et ei kao midagi, kui see enne olemas oli.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-09 19:40
Utha, sul siis mehega alguses kirge ei olnudki või kadus järsku ära või jäi ainult ühepoolseks?
˅ näita rohkem ˅
2014-03-09 19:40
Kirg ei kao. Ent mõnikord pole tegemist tõelise kirega, on vaid uudsuse joovastus ja kui janu saab kustutatud, kaob ka huvi.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-09 19:42
Lahku tuleb minna siis, kui enam rahulikult koos eksisteerida ei suudeta või kui soovitakse uut kooselu alustada. Muidu, kui läbisaamine hea, siis milleks lapsi traumeerida. Mõistusega inimesed suudavad jõuda kokkuleppele. Vaja vaid natuke austust teise inimese vastu.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-09 19:50
Iseasi, Jott, kas see koos edasi "tiksumine" on parim lahend, aga kui kõik sellega rahul, siis võibolla tõesti. Kõik oleneb.
Eks see perekond ju lastekasvatusorganisatsioon on, mõte eelkõige selles.
Kui lapsed kodust lahkuvad, selgub mõnikord, et enam ei ühendagi miski.
Hea oleks, kui ollakse abikaasaga eelkõige sõbrad, parimad sõbrad. Sõprus on väga püsiv tunne ja ei sõltu seksuaalsest võimekusest/võimetusest
˅ näita rohkem ˅
2014-03-09 19:59
nõus karvastega. mehe kui sõbra õla tunnetamine loeb palju ja mina sain sellest aru siis, kui lahkuminek ees oli. me oleme siiani sõbrad. ilma selleta vist suhtlema ei oleks jäänud.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-09 21:31
Kuni olin tasakaal, mis suhte seadis loodi
Igal hommikul jõid kohvi, armastusest, voodis
Lihtsad asjad tegid sinust hellituste ohvri
Lahkudeski abiks olin- pakkisin su kohvri

Kuni olin liim, mis poolikutest vormis ringid
Argielu pahupooltest sirgeks seadsin vindid
Ühel hommikul sa leidsid- vaheldust on tarvis
Mõistsin. Lasksin minna sul, et viimitsleksid sarvi

Kuni ennast otsisid, mu haavad surid soola
Leidsid uusi, lahku läksid. Arvasid, et ootan
Aru saades- olin parim, tulid. Aga nutud
Nutsid seekord üksinda. Ma vahetasin lukud.

Autor teadmata.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-09 21:37
Heliriin Puistamaa, aprill 2014.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-09 22:05
2010 ikka.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-09 22:07
Õigust räägid..
Minu viga, hajameelsus...
˅ näita rohkem ˅
2014-03-10 08:25
Omandiinstinkt. Kui keegi tarbib minu vara , milleks peetakse ka kaasat, on kuri karjas.
Kust läheb see taluvuse -talumatuse habras piir...kes teab, kes teab...
Väga paljud psühhoanalüütikud räägivad inimarengu 3x7 aastastest tsükklitest.
Esimesed 21 aastat füüsiline arenemine, (ka pisut kauem, eriti meestel). Aates 42.eluaastast algab vaimsuse periood. Juhul, kui peale seda toimub ikka veel seksuaalne ärev tõmblemine, on jäädud varasemasse aega kinni, pole kriisi õigel ajal läbitud.
Seega, kui koos elab näiteks 50ndates paar, siis seks pole kindlasti enam primaarne, mitte el põhjusel, et potentsi ei jaguks, vaid see on end ammendanud. Mis on ka loomulik, kui õiges eas on kõike kogetud. Aga mida inimesed teevad, otsitakse uus ja noorem partner, tõestamaks, et ei olda veel "nii vana".
Asi pole partneris, me kõik vananeme. Kõigeks on antud aeg siin päikese all.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-10 09:49
See Tuti poolt postitatud luuletus viskab kivi minu meelest hoopis eelnevate kokkulepete kapsaaeda. Üks pool kasutab vabadust, teine lepib.
Ühel ilusal hetkel ei jaksa ta enam oodata, haiget saada ja ehitab mineviku vahele seina, et olla vaba astuma ise tulevikku. Vabaduse võtja, eksperimenteerija aga arvab, et alati on sadam, kuhu tagasi naasta, sest sadamaga on leping. Kusagil on suhtlemise kala, aga eeldus loodi siiski ühel esialgsel kokkuleppel vabadusest ja vastutusest.

Tõlgendamise küsimus
˅ näita rohkem ˅
2014-03-10 12:37
brill, selline kooselu toimib väga kenasti näiteks paaridel , kus üks osapool on tugevalt biseksuaalne. Tean paari, kus mees on transseksuaal ning soovib intiimsemalt suhelda naiste, mitte meestega, seega on tema identiteet lesbiline. Teine paar elab koos samuti palju aastaid ja mees on tegelikult homo. Paljude jaoks oleks see ilmselt liig mis liig ent nende kooselu toimib kenasti ja koos tehakse vahvaid asju. Tegemist on intelligentsete inimestega. Lastel on ilmselt olnud keerulisi aegu ent nüüd kõik on õnneks täisealised ja elavad eraldi.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-10 16:07
Kui perekond elab rahulikult, rõhutan RAHULIKULT, koos, siis pole teiste asi neile õpetama hakata, kuidas elada tuleb. Neil on oma elumudel ja kui nad on sellega rahul, siis on kõik korras. Kui üks või mõlemad võtavad kõrvalt, siis pole ka lahti midagi. Ja kui selline perekond laguneb, siis sageli on süüdi just näpuganäitajad ja lahked nõuandjad, keda enamasti tiivustab kas kadedus, või omakasu.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-10 20:48
brill, mina sain sinu mõttest aru, nii ongi.
Järjest rohkem leian, juureldes, et see "valimatu ringihooramine" on asendus-unustustegevus, inimene on omadega hädas , aga ta ei lahenda probleemi vaid tegeleb tõmblemisega. Siis ei jää aega ja ei pea mõtlema, analüüsima. Sellist käitumist kohtab tihti.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-10 21:10
Siin ihalehel ringikolades, jääb mulje, et seksist mõnu tundmine on ainuke tähtis asi siin maailmas. Sama lugu on ju narkomaaniga, kelle elueesmärgiks on süstlatäis. Aga narkomaanil need süstlatäied järjest suurenevad .............. ?
˅ näita rohkem ˅
2014-03-10 21:21
Kiimas 24/7...
... aga nii tundub tõesti siin, et muud maailma paljude jaoks ei eksisteeri. Seda suuremat unustust on vaja, mida sitem on elu väljaspool mummumaailma. Ja kõik saab ju seksi(puuduse)süüks ajada
˅ näita rohkem ˅
2014-03-11 09:21
Siis on muu maailmaga paljudel suhted paremaks läinud, iha.ee-s töllerdavate read aina hõrenevad
˅ näita rohkem ˅
2014-03-11 15:38
Kw, see hõrenemine on vaid surnud hingede arvelt. Varem oli kaks kolmandiku selliseid, kes polnud kontot juba pool aastat, või rohkem külastaanud. Päevaste külastuste arv aga järjest kasvab.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-11 18:00
karvased räägivad mõtted nende õige koha peale. ma kohe tunnen, kuidas mul suult sõnad võetakse jääb üle vaid nõustuda
˅ näita rohkem ˅