Foorum
2010-01-02 21:03
Lugesin Eesti Ekspressi kirjatükki Austraalias töötavatest eestlastest ning samuti viskasin pilgu peale artikli kommentaaridele.
Kuna olen ka ise ca viis aastat Eestist eemal olnud, siis oli päris ebameeldiv lugeda neid (rõhuvas enamuses) vihkamist ja tänitamist täis kommentaare välismaale tööle ja elama läinud eestlaste aadressil.

Mida kallitel kaasIhalejatel selle teema kohta öelda on, oleks huvitav teada.
Lisan siia loo lingi ka, saate huvi korral ise sellega tutvuda:

http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/jumalaga-eesti-reportaaz-austraaliast.d?id=28243621
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 21:15
Kui kodumaa ei suuda ära elatuda ega tööd pakkuda ja kui poliitiliste jõudude peaeesmärk on vahendeid valimatta oma feimi tõsta, siis eks peab elama ja töötama välismaal
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 21:32
Ent siiski... mis on see, mis sunnib inimesi niimoodi teiste aadressil sappi pritsima?
Mingi kadedus, et paljudel on julgust ja tahtmist mujale paremat elu otsima minna, kuid ise on saamatud?
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 21:34
no ma lähex kohe...kuhugi soojale maale, kasvõi miski prosta tööd tegema, peaasi, et soe ja meri ja elementaarne äraelamine!
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 22:14
mnjah...artikkel ise on nagu ta on...aga - kommentaarid on ikka tõesti ehteestlaslikud
no, milleks põlata neid noori, kes ju sedasama lähevadki tegema, mida eestlased peaks ka aastasadu põlvest- põlve jätkama????
Põllumees, põline rikas! Töötada farmis, kus inimesed mõistavad, mis on iga kasvatatud taime ja vilja hind, ei ole häbiasi ju!
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 22:16
ohh...kuna see tõstatatud teema siin mind parasjagu lausa vägagi isiklikult puudutab, siis - ma hoian lausa tagasi end, et mitte lehte täis kirjutada
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 22:32
Ega seal välismaalgi parem ei ole. Natuke aega võib olla. Aga ikkagi võõras kultuur, võõras rahvas, võõrad mured. Viskab ära lõpuks.
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 22:38
Mured jäävad ikka samaks, oled sa Eestis või mujal.
Ja enda kogemused näitavad, et tööd peab tegema, mingi lust ja lillepidu see elu seal ei ole.
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 23:00
tööd tuleb teha seal kus on raha ja mitte oodata ehk kuskilt keegi ... . Ja ausalt sellekoha pealt küll kellegi arvamus ja lalin ei lähe korda. ole sa noor või vana aga kui on ettevõtmist ja tahet siis siis tuld , ehk las koerad karjuvad karavan läheb ikka edasi .
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 23:12
jah, siin, vanemate kulul kusagil Nord Akadeemias aega parajaks teha, see erilist julgust ei nõua
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 23:19
Mis tähendab, et "ega välismaalgi hea ole"???
on ikka küll
tänu oma tööle( firmal on komme vahetad iga teatud aja tagant teatud osakonna töötajaid ) olen töötanud mitmes suurlinnas euroopas ja USA-s ( rahvusvaheline hotelli kett )
ja on tulnud ainult kasuks, igas m6ttes, alustades keelepraktikas l6petades töötasuga ja k6ik muu, mis sinna veel vahele jääb.

Kohapeal siin me m6tleme endast väga palju, me oskame töötada, oleme tublid........ ja muudkui n6uama sama palka nagu soomes v6i mujal---hahahaha meil on palju 6ppida, ratsionaalselt kasutada aega, 6igesti kasutada puhkust, enesetäiendust ......kulutada oma energi vaid oma probleemide lahendamiseks, mitte aga raisata oma energiat teiste klatshimiskes, mahategemiseks jne jne
ühes6naga tuleb kasuks ja vägagi

... aga need kommijad seal, kes vaid halba kommisid, siis see on teatud saasta kontinget, sellist on igal pool
neid ei maksa tähele panna
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 23:30
Poliitikutele ja ettevõtjatele meeldib rääkida, kui väheefektiivne Eesti tööline on.Samas jäetakse mainimata, et see sama väheefektiivne tööline töötab mujal korralikult, efektiivselt ning saab tehtud töö eest vähemalt normaalset töötasu.
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 23:30
......ja noortele soovitan ainult läände minna nii 6ppima, kui ka tööle
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 23:33
Jah, idasse pole mõtet, need hakkavad varsti ise uuesti siiapoole tulema.
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 23:40
eelkõige arvan, et noorena aastake ka farmitöölisena vehkida, no, ei ole häbiasi!
samas õppides farmeritelt, kes põlvest- põlve maad harinud...!
ma siin mõtlema jäin...ma istun jah, kontoris ja klõbistan arvutiklahve, aga...eriti Jõulude ajal...kui loodetud tänu asemel midagi kindlasti vähemaks veel võetakse...no, niiii orjana pole end oma pikkade tööaastate jooksul tundnudki!
˅ näita rohkem ˅
2010-01-02 23:59
m6lemaga Komy...ja Lili... väga n6us
˅ näita rohkem ˅
2010-01-03 00:23
mis teil viga rääkida, kuhu lapsed siis panna
˅ näita rohkem ˅
2010-01-03 00:28
Idast rääkides. Muideks idapool on ühed parimad häkkerid.
˅ näita rohkem ˅
2010-01-03 00:28
to sexygirl
hoidnud omal ajal jalgu rohkem koos, oleks koolis saanud käia , hea hariduse saanud, siis poleks ehk täna olnudki sul vaja läände tööle trügida
˅ näita rohkem ˅
2010-01-03 00:30
sexygirl, mitu sul siis on ? lapsi?
˅ näita rohkem ˅
2010-01-03 11:05
mnjaa,huvitav jah,et sel lehel pole yhtki negatiivset nooti nn.ylehyppajate kohta.ise sama meelt,et noored peaks minema laia maailma seiklema ja ringi vaatama.tore,kui mingeid töökogemusi siis omandavad.selline jura,mis eestis toimub,on kohane mingile banaaniriigile aafrikas.ega enne meie ennast taevani kiitnud valitsus enne mingeid tösisemaid samme ette vöta,kui ........................ei teagi mis peaks juhtuma,et nad oma rahakotist kaugemale mötlevad.nii,et noored,julgelt minema ja elagu keskerakond
˅ näita rohkem ˅
2010-01-03 12:13
tundub et parem on sapiseid komme kirjutada ja sappi pritsida, kui ise midagi asjalikku teha...nii tüüpiline ,.... oleme ju anonüümsed, ...loogiline , et tahaks ju kodus oma pere juures olla, mitte kaugel võõrsil, aga mis teha, elu selline
˅ näita rohkem ˅
2010-01-03 13:39
Pikalt kodust eemal olles kaob ka see koduigatsus.
˅ näita rohkem ˅
2010-01-03 13:40
Kellel võõrkeeleoskus piisav, tahe tööd teha, on omandatud mingi eriala (tuleb kasuks) või mitte, minge. Uurige eelnevalt põhjalikult, kuhu ja mida. Õigem kui täiendada meil kasvavat töötute rida. Tean mitmeid, kes läinud ja rahul, tagasi ilmselt ei tule enne pensionile jäämist, kui siiski.
˅ näita rohkem ˅
2010-01-03 13:55
kui pole tööd, alusta ettevõtlusega
miks peab kellegi teise saani lükkama, tõmba oma saani
˅ näita rohkem ˅
2010-01-03 14:10
millegi sarnasega, nagu kirjatükis nimetatud preili Soom või?
˅ näita rohkem ˅
2010-01-03 14:48
mõtled seda "elustiili salongi" värki?
˅ näita rohkem ˅
2010-01-03 20:19
jaa,koduigatsus.mu koduigatsus kadus koos koduga.nyyd pojagi minu juurde siirdund ja eesti ei meelita kyll enam miski.kui ennem juba laevas hakkasin tagasiminekust mötlema,siis nyyd juba vastupidi,saaks aga minema.
˅ näita rohkem ˅
2010-01-03 20:37
Kojuigatsuse puhul meil ju eeskujud BrüsselisTuleb nõuda kojuigatsustasu...pluss veel kohanemistasu
˅ näita rohkem ˅
2010-01-08 20:53
Minul näiteks on välismaal töötamine elustiil Praegu olen Soomes ja ma ei nimeta seda riiki välismaaks
Luxemburg oli välismaa.
Ja loomulikult käiakse raha pärast ja on hea kogemusi omandada ja selle eest veel raha saada
˅ näita rohkem ˅
2010-01-10 00:07
Ära võta sõdamesse. Sappi lendab vasakule paremale peaaegu igas kommentaarjumis ju? Klassivaenu algatajaks pooleks ongi ju enamikel juhtudel proletariaat.
˅ näita rohkem ˅