Foorum
2011-05-31 13:16
Selline küsimus et kas keegi teab midagi Eesti naturistide ühingust. Ei tea kas olen megakehv googeldaja kuid ei leidnud mingeid kontaktandmeid. Juhuks kui sooviks näiteks asjast rohkem infot saada. Sait on maas ja ühtegi telefoninr ega mailiaadressi ei leidnud. Kas on laiali mindud või tegutsetakse edasi ?
Lihtsalt teema pakub huvi ja tahaks mõttekaaslasi selles. Tänud kes vastata viitsivad.
˅ näita rohkem ˅
2011-05-31 23:58
Wikipedia järgi on naturism ja nudism sama sisulise tähendusega. Või on siin mingi vahe?
Akki mõtlesid hoopiski Eesti Nudistide Seltsi?

Eesti Nudistide Selts
Pk 941 13419 Tallinn
Tel. 652 6428
˅ näita rohkem ˅
2011-06-01 13:49
Jah, neil on vahe. Selts loodi ennem ning sellest lahku löönud (1993 aastal) liikmed asutasid Eesti naturistide ühingu. Aga sellest ühingust ei ole nagu mingit infi. Sait ka maas. Samas kuskilt netikommentaaridest loed et nagu tegevus toimub.
Igatahes kui keegi miskit teab siis info oleks vägagi teretulnud.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-01 15:53
Kivila 20 - 5 13813 Tallinn
˅ näita rohkem ˅
2011-06-02 20:58
Keegi võiks mulle lollile teha selgeks nudistide põhimõtted, minu arusaamist järgi nad ei soovi seksutada karjas vaid lihtsalt alasti keha on see mis neile nagu sümpatiseerib või kuidas...ma päris hästi nende teemat ei jaga, pole lihtsalt kokku puutunud ja ega mind ei ole ka väga kiskunud nende seltsi aga teada võiksin ikka ju mis on nende filosoofia, kunagi ju ei tea milleks hea.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-02 22:16
Tuluke, niipalju, kui mina olen asjast aru saanud, siis inimese alasti keha on loomulik olek ja ei oma seksuaalsusega mingit pistmist. Seksuaalsus on meie kõrvadevahel.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-02 23:14
ooook...selge
˅ näita rohkem ˅
2011-06-03 09:47
Nad teevad kõike sama mida iga teine persoon, aga eelistavad oma tegevuse juures olla alasti. Kui mina näen vaeva sellega, mida selga panna, siis nende kokkusaamistel on inimesed alasti. Ja väga meeldib neile alasti päevitada. Kahjuks sätivad ennast sinna päevitama ka need, kes muidu elus ei ole vaatamisväärsused ja seksist ainult unistavad.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-03 10:20
mida tähendab see "muidu elus ei ole vaatamisväärsused"? on nad nii koledad inimesed või mis?

nende suhtumine oma kehasse ja selle eksponeerimisse on jah natuke teistsugune. loomulikuma poole.
kuni keegi otse minu trepi ette nudistiks olema ei tule, mind nad ei sega
˅ näita rohkem ˅
2011-06-05 15:41
piltide järgi on tõesti rohkem keskealisi kui noori ja ilusaid. kes teab kui palju need kooskäivad inimesed öösiti seksiteevad.
teistpidi miks mitte olla paljas kui kõik teised on, saunas on kõik paljad. privaatselt paljalt päevitamas olen päris palju käinud, aga rannas mitte. kui oleks mõni selline rand siis võiks isegi pullipärast minna.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-06 08:42
Pidasin silmas seda, et kuna mulle endale meelldib väga alasti päevitada, siis külastasin Pirita nn nudistide randa ja silma jäi just see, et sellised väärastunud riista omanikud eksponeerivad seal ennast, mitte ei päevita rahulikult, vaid jalutavadki demonstratiivselt edasi tagasi. Ausalt, vastik. Mulle meeldib mehe riist, aga seal rannas oli ikka igasugu rõvedusi, nii et mõnel mehel oleks küll parem pükse kanda!
˅ näita rohkem ˅
2011-06-06 18:17
mis need rõvedused siis olid? kahemunniga mehed?
˅ näita rohkem ˅
2011-06-07 11:43
Kaks m...i oleks ju lausa kingitus
˅ näita rohkem ˅
2011-06-07 11:54
tegelikult hakkas see meeste rannateema ka mind huvitama.
apelsin, millised need väärastunud riistad siis olid? kirjelda natuke, kiremorvar tahab endale ette kujutada.
ja mida erilist need mehed seal tegid, et nad sulle kohe nii vastumeelseks muutusid? kas asi oli ainult kujus ja suuruses jne või segamises ja vahtimises?

ma olen aru saanud, et osadele meeldibki enda alasti olekut nautida ja kui selle jaoks omaette koht ka veel olemas on ja samasuguste huvidega inimesed seal samas, siis seda enam. ma ei tea, kas nad igal pool end sama vabalt tunneksid, aga neil pole oma keha suhtes komplekse ega midagi.
ehk meeldivad sulle siis natuke tagasihoidlikumad nudistid? need, kes on ilusti rannas oma koha peal ega vahi teisi jne.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-07 12:18
Ei viitsi mina neid ebaproportsionaalsed juppe teile kirjeldada! Õnneks saab siin need roosade mummudega ära varjata! Teil elav fantaasia, küll leiate neid siit saidiltki! Vaevalt et Sulle utha siin 100% kõik riistad meeldivad
˅ näita rohkem ˅
2011-06-07 12:35
ma ainult tahtsin aru saada sellest, mis sind tegelikult häirima hakkas.
kas asi oligi ainult sulle sobimatutes suguelundites või selles, et segati oma tegevusega sinu vaadet ja olemist?
inimene on loodud sellisena nagu ta on. kui sa oled ise pooldad nudistide vaateid, siis ei tohiks nad sind ju segada. nende riistad ei peaks puutuma asjasse.
niisiis, kas sa ise pead ennast ka nudistiks või sulle ainult meeldib alasti rannas olla ja muuhulgas meeste kehasid/riistu vaadata?
˅ näita rohkem ˅
2011-06-07 12:42
Häirivad vormist väljas kiimased vanamehenässid, kes demonstratiivselt ennast eksponeerivad. Ja kuna seal oli suht väike pind alastipäevitamiseks eraldatud, siis jah, mulle jäi ruumi väheks
˅ näita rohkem ˅
2011-06-07 12:50
ja kohe asi selgem.
millegipärast ma arvasingi seda, et asi polnud ainult riistades aga võib-olla polnudki tegu päris nudistidega?
nudistidel on ehk rohkem seda enesekultuuri ja oskust rannas teiste omasuguste seas olla.
kiimaste vanameeste demonstratiivsed esinemised tekitavad muidugi vastikust.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-07 12:57
Kunagi nooruses käisin Kloogal nudistide rannas, mis oli muide väikese tasu eest. Kureeris seda Olev Meremaa ja seal oli täiega mõnus. Privaatne, puhas ja inimesed viisakad ning mitte pealetükkivad.
Ja palju me tavaelus teiste inimeste suguelundeid ikka vaatame, kui just ühissauna iga nädal ei külasta.
Pärnu naisterannas sain ka elamuse osaliseks (kahjuks just mitte eriti meeldiva), nii palju erineva kuju ja tegumoega naisi
Tolerantsus tolerantsuseks, aga mõni võiks ikka püksid jalga jätta!
˅ näita rohkem ˅
2011-06-07 15:25
ma olen ka rannas paljalt tegusid teinud, aga see oli kolmeaastasena sealt edasi kogemused puuduvad. teiste ees ma alasti veel ei oleks, aga omaette ja kodus olen pea kogu aeg. ja seejuures mul isegi mitmekordseid kardinaid ees. tegelikult polegi ees midagi

apelsin, aga naised? kui see sinu valida oleks, kas sa siis soovitaksid ka osadel naistel rannas riides olla?
˅ näita rohkem ˅
2011-06-07 15:29
ma olen mingi vea kirjutamisel teinud. tahtsin seda öelda, et polegi kardinaid ees
˅ näita rohkem ˅
2011-06-07 15:41
Kindlasti oleks see esteetilisem, sest ega see vana naise v..t pole suurem asi vaatepilt
˅ näita rohkem ˅
2011-06-07 15:49
Nii, et ei ole ainult see kiimane rippus lontis mees kole vaid tegelikult ka samasugused naised pole suurem asi vaatamisväärsus ka teistele naistele. samas kui see inimene ennast niimoodi hästi tunneb ja oma olemust ja välimst teistele peale ei suru siis lass olla omaette kuskil. samas eks ole ka tavarandades neid jalutajaid piidlejaid või krt teab mida hiilijaid kes jalutavad ja vaatavad ....
˅ näita rohkem ˅
2011-06-07 15:57
apelsin – hm, aga kuidas saavad naise suguelundid rannas kedagi segada? ja eriti nudistide rannas.
oled sa siis näinud naistest kedagi rannas jalad harkis olekus või muidu oma jalgu laiali ajamas? kas nad demonstreeivad ennast seal nii nagu mehed? ma eriti ei usu seda, aga kes teab.

ma arvasin, et me räägime ülakehast ja selle vaadatavusest - st naiste rindade, tagumiku jms naiseliku kinni katmisest (nudistide) rannas alakehaga ei tohiks naistel vist erilisi probleeme tekkida.
ja mis puutub vaadatavasse, siis kõik hakkab peale enda mõtlemisest. paljud naised mõtlevad endast nii, et nad pole ilusad ja see või teine asi on kole. ma arvan, et see on suurem probleem kui ennast oma kehas vabana tundmine ja alastiolek.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-07 18:04
mis sulle siis aeti rannas kõvastunud peenis silmeette või?
˅ näita rohkem ˅
2011-06-07 20:00
Apelsin, järelikult oled sina lihtsalt alasti päevitaja. Nudistid on need, keda ei häiri ei enda ega teiste alasti keha, olgu see milline tahes.
˅ näita rohkem ˅
2011-06-08 09:31
Soovitan teil minna nudistide randa või siis Pärnu naisteranda, ja siis räägime edas Kui rannas sulle alasti inimene vastu jalutab, siis loomulikult ju vaatad teda, kasvõi uudishimust. ja utha, nii nagu iga mehe riist on eriev, on ka naiste suguelunditega.
Ma ei pea silmas selliseid rannaribasid, kus hajutatult paarid alastipäevitamist naudivad! Praeguse jutu põhjal olen vist selles teemas ainuke, kellel on nudistide ranna kogemus, Kloogal, Pärnus, Pirital, kus ongi silt, et nudistide rand.

Aga ilusat päikesevõtmist
˅ näita rohkem ˅
2011-06-08 11:59
apelsin - no seda ma tean isegi, et erinevad on. ma ei saa aru sellest, kuidas saab keegi teist rannas sellega segada
kuida midagi segab, siis on asi vaatajas endas. kui oled nudistide rannas enne olnud ja pikemalt ka ise ennast teiste ees eksponeerinud, siis peaksid olema teiste kehadega ja nende erisustega harjunud.
ma ei tea, kas nudistid omavahel arutavad teiste suguelundeid ja räägivad teiste kehadest või mitte. selle pärast huvitaski
˅ näita rohkem ˅
2011-06-08 12:08
utha, loomulikult on asi minus! Mulle lihtsalt ei meeldi koledad riistad ja lotendavad v...d Ja kuna ma võrdlengi neid iseendaga ja mina olen ju väga ilus, siis teistsugused ......!
Nudistid räägivad omavahel kõigest!
Hihii, ära võta seda nii traagiliselt, mine parem alasti päevitama!
˅ näita rohkem ˅
2011-06-08 12:51

või kõigest räägitakse? hea teada
olgu, aga ma hoian siis oma "lodendava v...ga" teistest natuke kaugemale. muidu hakkavad veel jutud tekkima
˅ näita rohkem ˅
2011-07-02 20:44
ESTNAT i selline tegusam ja organisatoorsem aeg on kahjuks mitmesugustel põhjustel möödunud. Rannas käiakse, talvel saunas jne.
Kui keegi ennast kuskil eksponeerib, siis ei ole seal estnatiga, ega naturismiga midagi pistmist. Keegi ei köi kedagi vaatamas, ega ennast kellegile näitamas. Asjal puudub igasugune seksuaalne alatoon ja ei ole töhtsust milline sa völja näed või kui vana oled. Apelsini loogika kohaselt hakkab ka tema varsti jõudma ikka kus avalikku kohta peaks ilmuma pikk mantel seljas ja kott peas.
˅ näita rohkem ˅