Foorum
2014-03-02 23:05
Lihtsalt mõtlesin, et võiksime ju kirjutada heategudest, mida oleme teinud ise või mida on tehtud meile. Usun, et ette seda ikka tuleb .........ilmselt küll kahjuks mitte sedavõrd palju, kui jaburaid kuulutusi aga siiski!!
.........lihtsalt sex ei ole ilmselt heategu ega seega ka siinkohal teemakohane!
˅ näita rohkem ˅
2014-03-02 23:28
Enda kiitus ei pidavat just eriti head aroomi levitama, las kiidavad teised
˅ näita rohkem ˅
2014-03-03 15:47
Skeptikud ju ei usu heategudesse ka eriti vaid arvavad, et see on nagunii ettemaks millegi eest jne
˅ näita rohkem ˅
2014-03-03 19:39
Tegelikult hea teema ju! Heategu? Ma arvan et igaüks mõtestab seda omamoodi. Ma olen ise aidanud ja ka mind on aidatud..Kas heategu mõõta rahas? Enamus seda teevad..Minu arust aga laenamine teisele ei ole heategu--see on ajutine abi--mille tagasi maksma kunagi pead! Ma suvel olin Tallinnas--tütre pool..Käisin õhtul hilja poes..Pinkidel istusid kambad--jõid loomulikult..Ja seda pealinnas--mitte maal Kui tagasi tulin--olid kõik läinud..Maas magas vaid ratastoolist mahakukkunud mees..Ma helistasin 112-te..selgitasin olukorda..Mulle vastati, et see mees on oma tee ise valinud--las ta olla rahus... Ja ma just arvasin, et tegin heateo
˅ näita rohkem ˅
2014-03-03 19:52
Ei, ei arvaku skeptikud mida iganes, kuid heategu ei mõõdeta rahaga isegi siis mitte, kui sellel ka konkreetne rahaline väärtus on!
Rahalist väärtust pole kui näiteks aitad vanuri üle tee(selline klassikaline lasteaianäide) , kui aga lähed oma vahenditega päästma kellegi maist vara, ettevõtmine võtab mitu tundi ja on selge, et ka kulutad selleks midagi, siis ikkagi on ju ebaeetiline selle eest tasu küsida, sest järgmine abivajaja võid olla sa ise ja tohutult hea, kui siis ka aidatakse. Võin öelda, et pole iial ise tasu küsinud ja hetkel ka ei meenu, et minult küsitud oleks. Seega veel on säilinud inimlikkust me hulgas! Isiklikult enamus selliseid olukordi on olnud ikka kuskil tee peal olles ja ringi sõites. Kuna liigun aga meeletult palju, siis ilmselge, et ka juhtub vahest üht-teist.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-03 20:04
luukera! Tubli oled! Paistab jah et on veel säilinud inimlikkust..Aus olla--ma olen ka kerjustele poetanud,,,/balti jaamas/ kunagi..Ja mind ei huvitagi sel puhul--miks ta tööl ei käi! Ju tal on selleks põhjus..
˅ näita rohkem ˅
2014-03-03 20:41
Kui tervis korras on aitamine imelihtne- toredate tädide juurde ja nemad juba ise teavad, mis teha. Sinu ülesanne on vaid kasi sirutada.
See raisatud pooltund ja nii 450g verd võib päästa nii mõnegi inimese. Isegi su enda. Uskumatult lihtne aga lõputult tänuväärne tegu. Pikemaajalised doonorid juba teavad, et lõpuks on see juba sõltuvus aga õnneks positiivne
˅ näita rohkem ˅
2014-03-03 20:49
ma kah anoga samas paadis

tean täpselt, mida see tähendab..... enne kui minust doonor sai - nii ca kümmekond aastat enne seda....päästis doonorveri mu elu....
˅ näita rohkem ˅
2014-03-03 20:51
ano--tubli oled..Ma ise pole doonor olnud, aga mu 2 last on...Mul meenus praegu sellega seoses midagi,,,Mul kunagi 1 tütar kogu aeg ootas, et saaks juba 18! Ma arvasin et ta tahab olla lhtsalt täiskasvanu staatuses.Ma siis küsisin, et miks ta seda aega ootab..Ja ta vastus oli mulle üllatav--ta saab sis doonoriks käia
˅ näita rohkem ˅
2014-03-03 20:51
Minu puhul on kummline see, et teist aidates olen rõõmuga valmis tegema seda, mida kodus või palgatööna kuidagi teha ei taha. Küllap see mingi omamoodi ego upitamine on.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-03 20:59
Kurat vahest kipub see tõesti ka noo olema nagu Jotteff ütles. Vanasti mõeldi välja talgud .........see pole nüüd küll päris klassikaline heategu aga mõneti sarnaseid omadusi siiski leiab!
˅ näita rohkem ˅
2014-03-05 16:05
Utha, küllap lootsid et neist kasvavad printsid Ilmne omakasu
˅ näita rohkem ˅
2014-03-06 15:25
Ma küll ei tea, kas teisele inimesele head meelt valmistada on mingi heategu. Aga siiski meenub, et oma lapse ühele klassiõele sai talvel tehtud klassiekskursiooni sõit ja söök tasuta. Üldse meeldib teha teistele inimestele väikeseid kingitusi, niisama. Mingit erilist tänulikkust selle eest vastu ei oota, endal on hea tunne lihtsalt.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-19 22:22
ärge inisege läbi peanaha
˅ näita rohkem ˅
2014-03-20 00:06
kombits3-el sitakas sügeleb.Kuna vikerkaarest visti ta lõtvunud päraku pärast välja,siis tuli siia läbi peanaha virisema.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-24 07:06
eile saatsin ühe süütu inimese enda süü läbi hätta, aga ma tegin ka talle heateo selle eest.
ma loodan, et see lõhnadega, aga rahumeelne venekeelne härra oma õllepudeli lõhki kukkumise pärast väga pahane minu peale õhtul polnud ja oma õhtuse õlle ikkagi kodus ära juua sai või ka kaks.
ma tahtsin öelda sellega seda, et ka nina täis võtnud/võtvad mehed/naised, kes õllepudelid kilekotis kolksumas kõikuval kõnnakul ainult leiva- ja alkoholipoe vahet sihivad, haisevad, enamusele ei meeldi ja muidu tülika segmendina tunduvad, on samuti inimesed. ka neile meeldib seda tunda, et neid austusega koheldakse (v.a siis, kui oma käitumisega põhjust midagi muud neist mõelda ei anta). tänulikkust näidata oskavad nad samamoodi.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-24 16:25
Utha, kas sa siis enne ei teadnudki, et joodik on siiras. Muidugi oleneb kõik joobeastmest, et kuipalju pidureid on eemaldatud.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-24 21:04
tean, las olla. tema tänu väärtus sellepärast ei vähene ju? ma ei mõõda temaga sarnase elusaatusega inimestele tekitatud kahju ju teistsuguse mõõdupuu järgi.
kui mina põhjustan oma tegevusega kellelegi käegakatsutavat kahju, siis, kui vähegi võimalik, ma maksan selle eest teisele mingi kahjutasu välja või üritan talle muul viisil selle hüvitada. kui teine pakkumisega nõustub, siis kahju mul on ikka, aga alles siis ma olen rahul ja tunnen, et oleme tasa.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-27 09:08
Mida kiidate ennast.olete piisavalt eakad küll,kui käisite nooruspõlves tasuta kommunismi ehitamas laupäevakutel.vot see oli heategu!miks te siis ei kirunud,nüüd tagantjärele igisete.umbes sama tuleb välja,et ise endale keerate taha.vahe on selles,et siis pesti perseauk laupäeval puhtaks-nüüd saab kummiga.
˅ näita rohkem ˅
2014-03-27 12:23
absoluutselt iga teema keeratakse siin perse
˅ näita rohkem ˅
2014-03-27 19:36
Tiidukesel on pikaajalised kogemused.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-03 13:17
Ma aitasin ükskord nugise linnupessa tõsta.
˅ näita rohkem ˅
2014-05-12 23:50
Ja kas keegi kujutab üldse ette, mitu indohiinlast/asiaati on vaja, et ühte karusnahast kasukat teha?
PETA läheks lolliks
˅ näita rohkem ˅
2015-01-08 02:04
ma mängin aeg ajalt Viking lotto-t ja eurojack pot-i
ei ole võitnud
aga toetan sellega kultuuri, haridust, sporti, ......
˅ näita rohkem ˅
2015-01-08 11:16
Heategude tegemisega tuleb olla ettevaatlik, sest kunagi ei tea milline on tulemus. Ega siis ilma asjata öelda, et tee head siis saad sitaga vastu pead. Seda sitaga vastupead on ikka elus palju ette tulnud ja ei tõtta kohe kedagi abistama. Ja siis on mingi hulk inimesi kes peale esimest abistamist arvavad et sa oledki nende ingel keda pidevalt ekspluateerida. Jah sellised võõrastele tehtud pisikesed heateod väärivad oma nime aga tuttavatele on see pigem teene mida varem või hiljem tullakse sisse nõudma.
˅ näita rohkem ˅
2015-01-14 23:24
Käisin ühes butiigis, ja seal ukse kõrval oli mannekeen, kellel oli käsi ära kukkunud. Võtsin selle üles ja viisin müüjatsikkidele. Need sõid mind silmadega ja tundsin, kuidas nad märgusid selle zesti peale.
Ma muidugi marssisin sirge selja ja kivinäoga poest välja ja nautisin aplaid pilke.
˅ näita rohkem ˅
2015-01-24 09:36
Hmm... põhiasja unustasite ära iga korralikult rahuldatud naine on ka ju heategu
˅ näita rohkem ˅
2015-04-07 19:47
sirruke aitab vange
˅ näita rohkem ˅