Foorum
1
2
2010-12-18 16:17
Papi, seda ma ju räägingi, et hea pildi saamiseks ei piisa vaid tipptaseme tehnikast. Ega tehnika ei pildista, ikka see inimene kes seda tehnikat käes hoiab. Ihas ei tasu kunstfotosid otsida, pole vastav koht, kuigi kui tahetakse ennast presenteerida siis võik seda tõesti natukenegi läbimõeldumalt teha.
˅ näita rohkem ˅
2010-12-18 17:13
miks mitte, mu meelest paljugi on pilte mida võiks fotokunsti alla liigitada, ma pole küll asjatundja taset kommenteerima, aga näiteks kasutaja rinnakas tehtud pildid, päikese...pai või midagi, teate küll, ja tegelikult on veel, ma ei mäleta kasutajanimesi. devgirl, vaata vahest naiste pilte ka, need on meeste tehtud
˅ näita rohkem ˅
2010-12-20 16:03
Mikhan- olen vaadanud, ehk on viga minus kuid midagi väga märkimisväärset pole märganud. Jah- on mõningad, mis mulle on meeldinud, väikeste mööndustega, kuid muus osas...
˅ näita rohkem ˅
2010-12-20 17:33
kõigepealt iha pildipakkimise number on väga madalale viidud, muidu server saab täis. hea kvaliteediga jpg pilt salvestatakse uusti ihas ringi ja jpg on selline pildiformaat kus iga salvestamine vähendab natuke kvaliteeti. piltidele tekib nn läbu ümber detailide.

ihas on huvitavaid pilte, just huvitava ideega. varjumängu pilte ma ise eriliseks kunstiks ei pea. huvitav et keegi pole veel hdr piltidega välja ilmunud
˅ näita rohkem ˅
2010-12-20 22:18
Papi- mina rõhun siinkohal siiski kompadele ja pildi üldisele visuaalsele struktuurile.
˅ näita rohkem ˅
2010-12-29 14:38
Papi, kui palju sa tegelikult raw faile töötled? Nagu aru saan, oled ikka harrastaja, mitte profofotograaf.
˅ näita rohkem ˅
2011-01-15 22:24
Ihas ei ole vist primaarne pidi kvaliteet vaid see mis pildil. Tehakse telefonidega ja mingite ajast ja arust seebikatega. Kuigi jah tänapäeval on ka telefonidel väga head kaamerad ma mõtlen objektiivid.
˅ näita rohkem ˅
2011-01-23 19:40
Noh mõned pildid on lastud teha. Ise olen samuti klõpsutanud aga kui objektiiv ikka valgust läbi ei lase siis ta seda läbi ei lase. Viimased pildid on tehtud Canon 5D Mark II ga ja toruks oli 24-105 f4. Põhiline on aga taust ja valgustus.
Päris töötlematta ma siia pilte üles pole lasknud. Ma ei teagi miks...
Tegelikult on stuudiovalgustusega pildid ka sellistena väga kasutuskõlblikud kuidas nad sensori pealt maha tulevad
Äkki kunagi panen.
˅ näita rohkem ˅
2011-01-26 10:54
...toruks...))))))))
F4 on väljas päikese käes või välguga normaalne? mida sa sellega õhtul teed?
Portree ja siseruumides on piisavalt hea hinna ja kvaliteedi suhtega näiteks Tamron 17-55, F2,8!
˅ näita rohkem ˅
2011-01-30 05:20
offtopic, aga äkki haakub teemaga...
Kas oleks reaalne kokku ajada väike gäng fotograafiahuvilisi?
Tunnistan ausalt, et ei jaga välkudega pildistamisest ööd ega mütsi. Olen katsetanud suvaliste lampidega. Ja need lambid saan kaasa võtta. On ka pentu välk mida saab orjana kasutada.
Minu omakasupüüdlik soov oleks saada aimu sellest kuidas välguga saada sama tuleus mida ma seni olen lambi ja lambivarjuga saanud.
Ja muidugi muud tarkused mida sõbralikud fotohuvilised ikka lahkelt jagavad
Minu ettepanek oleks üürida mingisugune maja või ruum kus on piisavalt ruumi.
KIndlasti tekib küsimusi, et keda pildistame. Siinkohal ootan variante. Ise pakuks välja, et tegemist võiks olla sellise üritusega kuhu on kutsutud siis fotograaf+kaaslane (ehk modell, rollid võivad ka vahetuda).
Igal suvel toimub EFK üritus kuhu on tellitud modellid jne.... See meie oma võiks olla natuke intiimsem, sõbralikum....Ei pea silmas siin seksi, õige valguse ja õige rakursi leidmine on nagunii selline kepp et....
Selline mõte lihtsalt. Ärge pekske kui tundub pervo.
˅ näita rohkem ˅
2011-01-30 15:14
Esimesena. Unustaks välgu ja laseks sellel töötada aval ja säriajal. Paneks need tööle? Mis arvad?
˅ näita rohkem ˅
2011-01-30 17:01
No paneme
˅ näita rohkem ˅
2011-01-31 16:10
Ja kui on selge mis on säriaeg, unustame ära AUTO reziimi ja võtame käsile valgustuse
˅ näita rohkem ˅
2011-01-31 21:57
Tegelikult eeldaks, et seltskond kes kokku saab on põhitõed juba eelnevalt selgeks teinud
˅ näita rohkem ˅
2011-02-01 09:54
ning teinud vastavad kulutused: peegelkaamera ja objektiiv
˅ näita rohkem ˅
2011-02-01 10:47
No see pole nii määrav. Piisab ühest kaamerast ja selle vast leiab ka. Ei pea tingimata peegel olema.
˅ näita rohkem ˅
2011-02-01 14:40
teemaks oli HEA PILT, siis eelistaks pegelkaamerat, ka vana ZINIT sobib
˅ näita rohkem ˅
2011-02-01 20:37
Hm... Et siis need kellel Rollei või Contax, need võivad sinu arvates vaid unistada "heast pildist"... Sellisel kokkutulekul võiks ju keegi seletada mulle miks on laiatarbe peegel+kit parem kui suht igav seebikas millel nt Carl Zeizzi väga valge fix klaas ees.
˅ näita rohkem ˅
2011-02-01 21:00
Jääks ehk jah teemasse.
Kokukate organiseerimiseks teised teemad.
˅ näita rohkem ˅
2011-02-02 00:48
mis on hea pilt? kas tahate plakatit või kalendrit kus 12 erinevat klants pilti sees. Kui tahate aga sündmust edasi anda siis tuleb lihtsalt õige vaatenurga alt pildistada ja kasutada seda valgust mis seal on.Igasugune poseerimine ja lavastamine on kõige jubedam.Kui pildistad inimest ilma tema teadmata tuleb hea pilt,kui aga ütled,et naerata pildistan on kohe hoopis jama.
˅ näita rohkem ˅
2011-02-02 00:49
mis on hea pilt? kas tahate plakatit või kalendrit kus 12 erinevat klants pilti sees. Kui tahate aga sündmust edasi anda siis tuleb lihtsalt õige vaatenurga alt pildistada ja kasutada seda valgust mis seal on.Igasugune poseerimine ja lavastamine on kõige jubedam.Kui pildistad inimest ilma tema teadmata tuleb hea pilt,kui aga ütled,et naerata pildistan on kohe hoopis jama.
˅ näita rohkem ˅
2011-02-02 00:49
mis on hea pilt? kas tahate plakatit või kalendrit kus 12 erinevat klants pilti sees. Kui tahate aga sündmust edasi anda siis tuleb lihtsalt õige vaatenurga alt pildistada ja kasutada seda valgust mis seal on.Igasugune poseerimine ja lavastamine on kõige jubedam.Kui pildistad inimest ilma tema teadmata tuleb hea pilt,kui aga ütled,et naerata pildistan on kohe hoopis jama.
˅ näita rohkem ˅
2011-02-02 06:54
Vata siin ei saa mina küll nõustuda. Kas või modellid? Kõik nad poseerivad ainus vahe on see et, osad sobivad teatud teemadega teised mitte. Osad inimesed ei karda pildistamist ja on vabad ja mängivad kaamera ees ja nendega töötamine on lust ja lillepidu, teist pead enne õpetama ja pikalt teema lahti seletama siis ehk mõikab.
Tavainimesed on tihti kompleksis "Issver ma olen nii kole ää mind küll pildita" loomulikult ei pildista. Vaatab siis hiljem pilte ja kiunub et, teda polegi ühegi pildi peal.
Ma subjektiivselt kaifin pildistamist kui inimesest on hoomata usaldust kaamera vastu. Kui see puudub on asi karm.
Vabandust pisut teemast väljas.
˅ näita rohkem ˅
2011-02-02 10:08
seksipaar, ausalt öeldes ei ole Rollei või Contax kasutanud kuid need ei ole odavad seebikad, exole?))))
seni kasutasin Canoni, A40, A60, ixus 65 (oli, istusin katki(((()

Viimased 5 aastat klassikaline Soni Alfa100 (see hea metall korpusega) + Tamron 17-50 2,8 + Sigma 70-300, 4-5,6 (looduses asendamatu).Suhteliselt odav komplekt kuid hetkel olen sellega väga rahul.

ok, kui räägime läbu pildistamises kuskil saunas siis pole vahet millega pilte teha
kui ikka mega makrot või hämaras portreed tahad siis võiks obje diameeter ikka üle 60mm olla
˅ näita rohkem ˅
2011-03-21 15:21
Valgust on alati vaja jah. Pärast aga on vaja taust kuidagi ää varjutada. Ise kasutasin
Canon EF 50mm F1,8 II ja pärast Adobe Lightroom väga abiks. Ma tegelen pildistamisega
väga hobi korras. Aga aegajalt kukub välja küll

http://www.iha.ee/index.php?mode=picture&id=200374
˅ näita rohkem ˅
2011-03-29 20:22
kui tahad mõnusat udusat tausta siis võta 100ne fix
50nene on selline loll formaat
˅ näita rohkem ˅
2011-03-31 16:09
F1,8 on väga hea
papi, mis mõttes loll formaat?
˅ näita rohkem ˅
2011-05-06 17:29
Ex ma proovin nüüd sajast fixi
˅ näita rohkem ˅
2011-05-07 01:00
Proovitud Kes tark see leiab
˅ näita rohkem ˅
2011-05-17 15:14
Klassikaline portree obje kes tootja?
˅ näita rohkem ˅
2011-05-26 20:38
CANON
˅ näita rohkem ˅
1
2