Foorum
1
2
2012-02-29 10:49
Aga arutelu käis vägisõnade kasutamisest, mitte sinu isiklikest eelistusest kellega suhelda.

Sa ei saa üldistades öelda, et kõik kes vägisõnu kasutavad on madalalaubalised ja eneseväljenduse oskuseta! See väide ei pea paika ja ei ole tõene.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-29 10:55
OK. Teema kokkuvõtteks. Seega ropendamist ja vägisõnu polegi olemas, on vaid värvikas eneseväljendusoskus.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-29 10:59
parma ,sul tegelikult õigus .,omast käest tean . poja veetis haritud vanaisaga suurema osa vabast ajast ja mina varjusin poes õpetajat nähes . poisike ropendas ,õpetaja kaebas ja mitte midagi teha polnud .
˅ näita rohkem ˅
2012-02-29 11:05
Inimesel võib olla kuitahes mitu kõrgharidust... aga kui puudub haritus siis..... Alateema peakiri oli kust jookseb piir.. ja minu jaoks piir jooksebki sealtmaalt mis 2012-02-29 10:42:37 kirjutasin.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-29 11:08
Juhuu.
Vat see värvikas eneseväljenduse oskus on hästi öeldud.
Muidu peaks maarika vanaisa madalalaubaliseks lolliks kutsuma
˅ näita rohkem ˅
2012-02-29 11:14
pommi istumise alla ei taha we ,sellist roppu
˅ näita rohkem ˅
2012-02-29 12:45
maarika aga see teine teema millele senta vihjas? Et siis nagu ikkagi tuleb välja, et haritust su vanaisal nagu ei olegi?
˅ näita rohkem ˅
2012-02-29 13:29
meestel selline haigus , nael ilma kõva sõnata seina ei lähe . rahune ,see pole hariduse ja haritusega seotud .
˅ näita rohkem ˅
2012-02-29 15:19
Mehed meesteks, aga naised Sattusin mina täna ühe riikliku asutuse parkimisplatsil mööduma ühest seal parkivast autost, kus venekeelne seltskond (üks mees ja kaks naist) omavahel lõbusesasti vestlesid. Peamisteks mõtete vahetajateks olid tol hetkel siiski naised. Vadistasid seal kõva häälega nii et terve parkla ulatuses oli seda selgesti kuulda. Mind meeletult häiris selle vadina juures üks seik, nimelt üle ühe sõna oli erivariatsioonides roppe sõnu. Astun mina ja mõtlen,et appi kas nad ise ka mõistavad kui jube seda kuulata on. Aga ju siis see ongi nii, et see kes ise sedasi räägib, tegelikult ju aru ei saagi et see teistele jube võib tunduda.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-29 15:25
Ja leidub takkakiitjaid kes peavad sellist kõnepruuki mitmekesise keelekasutuse heaks tavaks
˅ näita rohkem ˅
2012-02-29 17:21
Vanamoodsad olete.

Tahte öelda, et teie vanemad ei ole kordagi sellist kõnepruuki kasutanud? Seda udu võite omale peegliees ajada.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-29 17:35
Pidin korra sõidutama 16 ja 14a plikat. Mõlemi vanemad on jube targad ja haritud. Tüdrukud peavad kodus "käituma" ja viksid olema.
Ühele siis mingi sõbranna helistas ja te ei taha teada mis sealt suus välja tulema hakkas. Isegi minul tahtsid kõrvad peast kukkuda.
Aga kodus on korralik käitumine. Vahel läheb see asi üle võlli. Arvate, et teate kuidas teie lapsed räägivad? Ehee. Ei tea.
Peab jääma kohugi normaalsuse piiridesse. Vahel võib ropendada aga selleks peab ka aru andma, et kus seda teha sobib ja kus mitte ja kuipalju on paras.
Ma ei kujuta ette, mis iha lehst saaks, kui roppusi omavahel ei räägitaks? 2 kasutajat oleks
˅ näita rohkem ˅
2012-02-29 18:37
Minu lapsepõlvekodus oli kurat kõige kurjem vandesõna.
˅ näita rohkem ˅
2012-02-29 19:24
seega, senta, vandumine oli siis sulle lapsena keelatud tegevus ja tabu?
ma sain su vastusest aru nii, et isegi kuradit ei lubatud kellelgi kodus kasutada või tehti teil seda ka vahel?
meil kodus ei vannutudki ja tahate teada, miks? sest ega ei räägitudki. ja kui seda ei tehta, siis on ju loogiline, et pole ka mingit vandumist, eks. enda selgitamiseks kasutati kas siis teisi kehaosi nt või ei suheldudki. rahulik, ei mingit ropendamist.
aga kuradid ja muud väljendid tekkisid ise. tulid elust kaasa. mina kasutan ka praegu seda vahest, aga muidu olen selline igav ja ei ropenda. eksisteerib mingi kriitiline piir, kust maalt ma enam seda ei tee. nii et pole see persoon, keda siin teistele hoiatuseks tuua
liiga igav
˅ näita rohkem ˅
2012-02-29 19:54
Kusjuures ma ei mäleta. et oleks keelatud... lihtsalt kodused jutud said selletagi räägitud Mitte. et ma vandesõnasid ei teaks ja neid vahel ka ei kasutaks... aga seda siiski mitte tavavestluses. Samas kui ikka haamriga vastu näppe virutad siis on vanudmine vist täitsa omal kohal?
˅ näita rohkem ˅
2012-03-01 10:25
senta, kas see viimane oli küsimus või usud sa ise kindlalt sellesse, et on olukordi, kus seda võib teha? ja tegelikult, kelle asi see peaks olema, mida keegi siis hüüab. kas hüüab appi või vannub kibedalt. kui see tegu kedagi rahustab, siis mina pole see isik, kes selle koha peal kritiseerima hakkab. terviseks
˅ näita rohkem ˅
2012-03-01 10:40
Üks asi on vandumine - teine teema on ropendamine. Vandumist ei ole kunagi võetud roppusena ja see p ole ropendamine kui kurja vannud
˅ näita rohkem ˅
2012-03-01 10:50
Kuradi munn!!
On see ok?
˅ näita rohkem ˅
2012-03-01 11:00
aga kui ma kirjutan „persse“ või kellegi kohta, et „loll raisk“? kas see on vandumine või roppus? või muutub asi ropuks alles siis, kui igasugu suguelundeid nimetama hakatakse?
kuidas te ropendamisel ja vandumisel vahet teete
˅ näita rohkem ˅
2012-03-01 11:14
parma, see on topelt roppus!
esiteks sa vandusid praegu kurja/kutsusid kurja appi (palu jumalalt andestust) ja seda teist ei kannata enam lugeda lapsed peaksid selle koha peal arvutid kinni panema
˅ näita rohkem ˅
2012-03-01 11:24
Jupka. Küsi mõne lapse käest, et misasi see munn on. Sa saad täieliku ülevaate sellest.
Aga küsi mis on noku, vänt, till, siis hakatakse kokutama.
Kahjuks nii see on.
˅ näita rohkem ˅
2012-03-01 11:45
jah, kurb kuulda, aga nii see arvatavasti ongi. lapsed on oma meie endi peegelpilt.
kui kodus on emal-isal ikka v..tt ja mu..n, siis miks peaks laps nokust midagi teadma. pealaegi on muu maailm alati palju kutsuvam ja huvitavam kui see, mis on kodudes ja mida tehakse vanematega koos. nii see elutarkus koguneb
˅ näita rohkem ˅
2012-03-01 11:52
Senta kirjutab..."Samas, kui ikka haamriga vastu näppe virutad, siis on vandumine......"...Keele University teadlaste uuringu põhjal kipuvad inimesed vanduma, sest see aitab valu paremini taluda Nii et... lajatades haamriga näpu pihta, laske roppustel voolata
˅ näita rohkem ˅
2012-03-01 12:02
Kusjuures.... valu... vägivald.. Kas mitte ropendamine pole omal moel vägivaldsuse ja viha ja valu väljaelamine?
˅ näita rohkem ˅
2012-03-01 12:17
Sa oled porgand!

Kah sõimamine. Muidugi oli see naljakas aga isik ise oli tulivihane.
˅ näita rohkem ˅
2012-03-01 12:40

Leidsin ühe mõttetera:
Kaks voorust toovad inimesele kuulsust: kui ta ei kasuta ebasündsaid sõnu ega ülista vääritust. /Gunnar Aarma/
Kusjuures ÕS annab stiilimärgendiga VULG (vulgaarne) sellised sõnad...

http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=vulg&F=US
˅ näita rohkem ˅
2012-03-01 12:42
ja EKSS annab:
http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=vulg&F=U
˅ näita rohkem ˅
2012-03-01 12:51
Ajupesu mõtteterad.
˅ näita rohkem ˅
1
2